• Reklama

Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proces.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez leoxxx » 22 mar 2016, o 12:16

markx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Na aukcjach można zauważyć dwie ceny. Dużymi cyframi to "standardowa" gdy kupujesz przez kompa. Jednak na niektórych widnej jeszcze druga cena pod spodem, będzie ona niższa, jednak obowiązuje tylko na aplikacji mobilnej.

Z jakiejś przyczyny nie tylko na ali, gdy używamy "firmowych" aplikacji to ceny są niższa.
Porównanie zdjęć smartfonów: http://fotosmartfon.blogspot.com/
Avatar użytkownika
leoxxx
AKTYWNY
 
Posty: 715
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 20:31
Lokalizacja: Bydgoszcz, POLAND
Pochwały: 26
Telefon:: Meizu MX5

Reklama

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez marcoos1 » 22 mar 2016, o 14:31

BTW. Używanie polskiego tłumaczenia przez google dodatkowo miesza.
Price xxx/piece czyli cena za sztukę a markx masz cena xxx/część (aż bym się sam zastanawiał o jaką część chodzi)
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez markx » 22 mar 2016, o 21:32

To nie tłumacz Google, tylko strona Ali w wersji pl. Wiem, że w mobilnej jest taniej, ale na kompie mi pokazuje że zapłacę 21 na mobilnej, a na mobilnej 21,75.Nie wiem skąd ta roznica
markx
 
Posty: 14
Dołączył(a): 19 lut 2015, o 23:44
Telefon:: G4S

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez marcoos1 » 23 mar 2016, o 16:55

Ale strona ali w pl pochodzi chyba z tłumaczenia google, bo gdyby zatrudnili Polaka do tłumaczenia to na pewno byłoby to inaczej przetłumaczone (dlatego lepiej korzystać z wersji angielskiej)
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez skazi » 23 mar 2016, o 17:16

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dlatego nóż mi się w kieszeni otwiera, jak ktoś wkleja tutaj linki do ali w wersji "pl", nie wiem jak w ogóle ludzie mogą z takiego ali korzystać, przecież tego się czytać nie da.
skazi
AKTYWNY
 
Posty: 705
Dołączył(a): 26 maja 2015, o 14:59
Pochwały: 68
Telefon:: Xiaomi Mi5
ROM: Stock

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez Setral » 23 mar 2016, o 22:00

Współczucie i punktowanie wad czytania przetłumaczonego AliExpress odstawcie na bok. W zamian zainstalujcie dodatek oraz skrypt do przeglądarki, który pokazuje oferty jedynie w języku angielskim. Gdy ktoś chce, niech się męczy, a my zwyczajnie nie zwracajmy na to uwagi. Jego sprawa, a nam nie przeszkadza.
http://telchina.pl/porzadki-na-forum-i-sprawy-biezace-t21045-84.html#p257925
Avatar użytkownika
Setral
AKTYWNY
 
Posty: 217
Dołączył(a): 10 lip 2015, o 15:02
Pochwały: 17
Telefon:: Sony Ericsson

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez simarik » 28 mar 2016, o 21:23

Panowie - szybkie pytanko.
Planuję jutro zakup telefonu na "6 imprezie urodzinowej" Aliexpress. Mam kuponik na 5$ na zakup poprzez aplikację. Czy zatem wystarczy dokonać zakupu poprzez aplikację aby kuponik zadziałał, czy trzeba jeszcze dokonać płatności poprzez aplikację. Pytam bo jeszcze nie miałem okazji kupowąc i płacić przez App. Zawsze to robiłem tradycyjnie poprzez www.
Z góry dzięki za odpowiedź.
simarik
AKTYWNY
 
Posty: 201
Dołączył(a): 2 wrz 2013, o 12:42
Pochwały: 2

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez swiezak82 » 28 mar 2016, o 22:23

Możesz zapłacić przez www
Avatar użytkownika
swiezak82
VIP
 
Posty: 1353
Dołączył(a): 24 kwi 2014, o 11:42
Pochwały: 51
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.1.2

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez grzegorz1982 » 30 mar 2016, o 17:06

Mam pytanie, zakupiłem parę rzeczy w sklepie geekbaying w odstępie paru dni, dostałem info ze towar został wysłany i jedna paczka która została wysłana jako pierwsza nie doszła, wybrałem transport bez opcji śledzenia, czy jest możliwość dowiedzenia się co sie dzieje z przesyłka lub zwrot gotówki ?
grzegorz1982
AKTYWNY
 
Posty: 251
Dołączył(a): 1 lis 2014, o 18:43
Telefon:: Mi4C

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez lukecz » 1 kwi 2016, o 00:32

Zakupiłem na Ali telefon Homtom HT7 Pro za 65 dolarów, co okazało się błędem sprzedawcy (w tej cenie chciał wystawić wersję "nie pro")
Najpierw prosił o anulowanie zamowienia, potem stwierdzil ze wysle zwykla wersje a nie pro (jesli nie anuluje zamowienia), a na koniec napisal mi ze wyslal mi karte pamieci 8GB w zamian za to abym anulowal zamowienie z powodem ze nie potrzebuje tego przedmiotu.
Ta karta pamieci dzisiaj przyszla i teraz sie zastanawiam czy jesli rzeczywiscie anuluje zamowienie (cancel order->I don't want this order anymore) to czy istnieje jakies ryzyko ze chinczyk nie odda mi moich 65$ i np. powie ze on wyslal telefon, lub zrobi jakikolwiek inny przekret?
W sumie zachował sie fair bo wyslal jakis fant :) i bylbym nawet sklonny anulowac to tak jak on chce, ale po upewnieniu ze nie narobie sobie tym problemu (rozumiem ze otwierajac dispute nie bede sie musial martwic o zwrot ale Ali da jakas kare chinczykowi?)
lukecz
 
Posty: 14
Dołączył(a): 7 lut 2015, o 02:13
Pochwały: 1
Telefon:: Szajsung Galaxy S3
ROM: Archidroid 3.0.2

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez marcoos1 » 1 kwi 2016, o 10:03

Klikasz to o co prosi Chińczyk.
On akceptuje anulowanie, ty dostajesz kasę od Ali a nie od Chińczyka.
Przecież ty nie potwierdzasz odbioru czegokolwiek (telefonu czy karty), więc jak ma zakombinować?
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez grzegorz1982 » 1 kwi 2016, o 12:23

grzegorz1982 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć co mam zrobić aby odzyskać kasę ?
grzegorz1982
AKTYWNY
 
Posty: 251
Dołączył(a): 1 lis 2014, o 18:43
Telefon:: Mi4C

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama