• Reklama

Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proces.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

[PYTANIE] Jak chińczycy wysyłają różnymi pocztami

Postprzez jarekm95 » 17 lut 2016, o 21:11

Witajcie. Mam pytanie jak w temacie - zamawiając coś w chinach raz wysyłają ChinaPostem, raz SingaporePostem, czasem NLPostem aczasem jeszcze innym wymysłem. Jak oni to robią?
1.Czy jeżeli wyślą NLPostem to znaczy że wysłali z Holandii i skoro z UE to na 100% nie naliczą mi Vatu? Czy oni mogą jakoś wysłać NLPostem z Chin?
2.Czy da się jakoś sprawdzić na aliexpress jaką pocztą/skąd to zostanie wysłane, jeśli w zakładce "Shipping and Payment" nie ma konkretnej poczty tylko np "Aliexpress Standard Shipping"?
jarekm95
 
Posty: 92
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 15:27
Pochwały: 3
Telefon:: Tronsmart TS7

Reklama

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez blue_voyager » 17 lut 2016, o 21:16

Masz pomysły. A pocztą węgierska wysyłają z Budapesztu, tak? Nie, wszystkie przesyłki idą z Chin, niezależnie jaka pocztą są wysyłane, dlatego naliczenie VAT jak najbardziej wchodzi w grę.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez fake4r » 17 lut 2016, o 21:16

1. Standardowo wysyłają z Chin, NL post to znaczy że przewoźnik jest holenderski i paczka leci prze Holandię i dopiero do Polski. Gdy jest coś wysyłane z EU Warehouse to wyraźnie pisze na aukcji, tak samo z VATem. Jeśli nie ma żadnego zapisu to znaczy że VAT może być.
2. W takiej sytuacji pisz wiadomość do sprzedającego jaką paczką będzie wysłał daną rzecz.
Resztę rzeczy dowiesz się stąd faq-dzialu-zakupy-zanim-zadasz-pytanie-przeczytaj-t15077.html
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez jarekm95 » 18 lut 2016, o 00:44

W takim razie jak sprawdzić skąd nadana jest paczka? Jak wkleję numer powiedzmy ze SwedenPostu to wszędzie (chyba) i tak pokazuje kraj nadania Szwecja.
jarekm95
 
Posty: 92
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 15:27
Pochwały: 3
Telefon:: Tronsmart TS7

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez blue_voyager » 18 lut 2016, o 07:57

Kolego, jeszcze raz. KUPUJESZ W CHINACH WIĘC PRZESYŁKA BĘDZIE NADANA W CHINACH. Nie ma znaczenia czy wysłana będzie pocztą holenderską, estońską, węgierską czy szwedzką. Przesyłka przejdzie przez te kraje ale nie ma to żadnego znaczenia dla naliczenia VATu, bo istotne jest miejsce nadania a nie narodowość przewoźnika.
Poczytaj FAQ i nie pytaj o rzeczy, na które jest tam odpowiedź.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez Flyagaric » 18 lut 2016, o 11:27

Możesz sobie wklejać naklejki jakie chcesz, a one i tak będą miały oznaczenie pochodzenia: CN22 i sprawa jest dla każdego celnika i pocztowca na świecie jasna.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez widmo82 » 18 lut 2016, o 23:34

kupowałem dziś pierwszy raz w sklepie... http://www.tomtop.com/


Czym się tam różni wysyłka:
1)
ZPTD The German line registration packet
By German line registration packet,with tracking number,12-15 business days arrived. US$ 3.18

2)
ZPTDG The German line
By The German line,with tracking number, 12-15 business days arrived. US$ 3.18

?
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
Avatar użytkownika
widmo82
AKTYWNY
 
Posty: 705
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 23:43
Pochwały: 24

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez gabin » 19 lut 2016, o 12:36

Ja kupowałem tydzień temu.
Wybrałem "The German line registration packet" a poszło Swewden Post.
gabin
 
Posty: 17
Dołączył(a): 19 lut 2016, o 11:11
Telefon:: Nokia

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez 2Le » 25 lut 2016, o 08:40

Cześć. Jeżeli kupuję chińskie podróbki na alliexpress paneli dotykowych do iPhona czy LG to rozumiem, że istnieje ryzyko zatrzymania na celnym. Są za to jakieś kary jak dowiedzą się, że to podróbka. Można jakoś z tego wybrnąć?
Avatar użytkownika
2Le
AKTYWNY
 
Posty: 386
Dołączył(a): 8 kwi 2010, o 16:17
Pochwały: 6
Telefon:: mi8

Koniec okresu przetwarzania

Postprzez poiuyt » 26 lut 2016, o 08:01

Witam, to mój pierwszy zakup z zagranicy i nie wiem jak w tym przypadku postąpić... Zakupiłem telefon 6 lutego 2016, Nowy Chiński Rok przeczekałem i nadal sprzedawca nie wysłał. Kontakt mam z nim ogólnie dobry, zauważyłem, że feedback wystawili jedynie kupujący w styczniu, nawet z samego początku lutego nikt nie wystawił. Sprzedawca tłumaczy, że nie ma telefonu na stanie i czeka na swojego sprzedawcę. We wtorek napisał mi, że w ciągu 5 dni powinni wysłać. Czas się kończy w poniedziałek po południu, w weekend wątpię żeby wysłał. Wole poczekać, niż otrzymać zwrot kasy i nie wiem co zrobić. Jeszcze jak zacząłem się głowić to taki głupi pomysł mi wpadł do głowy, że może sprzedawca specjalnie go nie wyśle bo tel był w promocji, mi kasę oddadzą a on napisze, że już je ma na stanie i żebym jeszcze raz kupił... a już promocji nie ma. Nie wiem co o tym myśleć. Fakt, że jakieś 2 tygodnie temu napisał mi, że powinien wysłać z końcem czasu. Sprzedawca to eForChina Limited
N85 --> GT-i5800 --> WT19i --> One X+ --> Z1 --> 64 Xenon --> Power
poiuyt
 
Posty: 15
Dołączył(a): 20 gru 2015, o 16:31
Telefon:: archos xenon 64

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez blue_voyager » 26 lut 2016, o 08:14

Nie wyśle to nic nie zrobisz, Aliexpres zwróci Ci pieniądze. Nie zmusisz sprzedawcy do wysyłki towaru jeśli z jakiś względów (brak na stanie , zbyt niska cena) nie chce tego zrobić.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez 404 » 11 mar 2016, o 19:51

Składając zamówienie wyświetla się nasz adres do wysyłki, a w nim mamy tylko na samej górze contact name bez last name co moim zdaniem jest dziwnie.... tak ma to wyglądać ? adres tj. imię, kraj, kod pocztowy, ulica/nr mieszkania, tel i to wystarczy ?
404
 
Posty: 31
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 23:26
Telefon:: *

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama