• Reklama

Jak płacić na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez mlb » 23 kwi 2013, o 10:48

Ja placilem zwykla karta platnicza Milenium , policzylo mnie po dobrym kursie , zadnych innych doplat nie bylo . W niedziele wieczorem zamawialem, dzisiaj rano sprzedawca juz chcial wysylac paczke . Do ostatecznej tranzakcji nie doszlo , opisalem to w innym temacie . Troche z mojej winy, nie dopytalem o szczegoly sprzedajacego .
mlb
AKTYWNY
 
Posty: 518
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 12:29
Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Reklama

Postprzez lukkki » 23 kwi 2013, o 11:03

@up
Masz rację. No bo koledzy straszą nie wiadomo jakimi spreadami, wysokimi kursami, prowizjami, VAT-ami czy nawet cłami :mrgreen:
Mają jakieś programy afiliacyjne, reklamują konta czy inne produkty określonych banków bądź sami sprowadzają towary z Chin i chcą, żeby u nich kupić...
lukkki
VIP
 
Posty: 832
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:18
Lokalizacja: EU
Pochwały: 13

Postprzez kojot » 23 kwi 2013, o 11:31

mlb napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Pisali i to nie raz, że po paru dniach bank doliczał sobie prowizje i kurs nie wychodził już taki piękny, róbcie jak uważacie ale ekarta po zakupie 1 telefonu juz się zwraca i jest bezpieczniejsza
kojot
AKTYWNY
 
Posty: 284
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 18:48
Lokalizacja: --
Telefon:: ZP998

Postprzez Foster » 23 kwi 2013, o 11:50

Docelowo chyba wezmę taką kartę Visa classic walutowa:

[hide]http://www.bph.pl/pl/klienci_indywidualni/karty/konto/classic_walutowa[/hide]

Z tego co widzę po ich opłatach strona 15 ostania kolumna:

[hide]http://www.bph.pl/repo/bph/TOiP_calosciowe/OLD_KI_NP.pdf[/hide]

To jeśli będę miał dolary na koncie i nimi zapłacę to nie będzie opłaty za przewalutowanie.

Zastanawiam się tylko jak dosilać takie konto?

W oddziale przyjmą odemnie fizyczne dolary? bo pewnie z normalnego konta przeleje to mi policzą po kosmicznym kursie.

Ogólnie miałem kiedyś problem duży z mbankiem dlatego na tą chwilę nie chce mieć z nimi nic wspólnego :)
Ostatnio edytowano 23 kwi 2013, o 14:53 przez Foster, łącznie edytowano 1 raz
UMI X1 > ZP810 > Newman K1 > C2 platinum > zopo zp980 2/32 > NEO N003 2/32 > ZP998 >> Planowany ZP999 ;)
Foster
 
Posty: 96
Dołączył(a): 5 mar 2013, o 12:06
Lokalizacja: Warsaw
Pochwały: 1

Jak płacić na aliexpres

Postprzez zbigniew59 » 25 kwi 2013, o 20:22

Witam. Dostałem ten tablet lecz moja radość trwała krótko-po 3 dniach w trakcie używania nagle się wyłączył i nie można go uruchomić.Działa tylko kontrolka ładowania.Co teraz zrobić- zwrócić ale jak -przesyłka była dhl. Jak wysłać kto zapłaci za przesyłkę. to był pierwszy zakup na ali i od razu wtopa .Chyba to jednak prawda co czytałem na innych forach-co chińskie to szajs.Proszę jednak o pomoc.
zbigniew59
 
Posty: 19
Dołączył(a): 15 kwi 2013, o 17:52
Lokalizacja: szwecja

Postprzez lukkki » 25 kwi 2013, o 20:27

Skontaktuj się ze sprzedawcą jak jest na gwarancji i się zapytaj. Najtaniej będzie wysłać zwykłą przesyłką pocztową i oczywiście że na swój koszt.
Nie wszystko co chińskie to szajs.
lukkki
VIP
 
Posty: 832
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:18
Lokalizacja: EU
Pochwały: 13

Postprzez marx » 25 kwi 2013, o 21:26

to jest temat o płaceniu za zakupy a nie o problemach technicznych!!
marx
Administrator
 
Posty: 12520
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Postprzez china__import » 27 kwi 2013, o 18:14

ozon napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Kolego Opiszę ci i innym jak to się odbywa Bo widzę nie w temacie jesteś
Podam to na przykładzie mBanku

Płatność kartą w zł za zakup w Chinach czy to zwykła debetową czy wirtualną jest taki sam.
W dniu zakupu mBank blokuje kwotę bez swojej prowizji Kurs dnia. Księguje w ciągu 2-3 dni i wtedy także jest Przeliczane z kursu dnia + prowizja. Więc Może wyjść taniej lub drożej Niż to pokazuje w Blokowanych. Wszystko zależy od kuru księgowania Nie od Kursu zakupu(Blokady). Więc zakup dolarów i latanie z wpłacaniem także może wyjść drożej . Bo Kurs wacha się co kilka minut.
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez china__import, łącznie edytowano 1 raz
china__import
 
Posty: 28
Dołączył(a): 27 kwi 2013, o 10:22
Lokalizacja: polska

Postprzez ozon » 27 kwi 2013, o 18:58

Rzeczywiście, lepiej zapłacić za przewalutowanie po kursie bankowym, średnio drożej ~0,2 + prowizję banku, niż kupić taniej dolary i w dniu zakupu wiedzieć ile całość nas kosztowała. :shock: :lol: Raz na dziesiątki transakcji, tylko przy dużych spadkach walut, płacąc za przewalutowanie wyjdzie taniej, od bezpośredniego płacenia w walucie zakupu.
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez ozon, łącznie edytowano 1 raz
ozon
 
Posty: 111
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 12:34
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 1

Postprzez rafal5000 » 4 maja 2013, o 10:18

Witam
Mam pytanie odnośnie płatności. Wcześniej zamawiałem na ioffer, ale tam jest drożej, ale jest jeden plus można płacić przez paypal. Posiadam konto w pko. Dzisiaj kupiłem jedną rzecz, chciałem zobaczyć może znów jest możliwość płacenia z paypal, niestety nie ma. Gdy dokonałem zakupy, wybrałem płatność kartą, mam VISA, o dziwo podałem potrzebne dane i pieniądze przeszły. Czekam na weryfikacje. Nie posiadam karty kredytowej, a pieniądze zostały wysłane. Cieszę się z tego ale nie rozumiem jakim cudem heh. Czy taka płatność jest bezpieczna ? Czy lepiej założyć jakieś konto wirtualne.
Z góry dziękuje za pomoc ;-)
rafal5000
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 maja 2013, o 09:18
Lokalizacja: PL

Postprzez romanwielki » 4 maja 2013, o 10:32

Jeżeli w swoich danych na koncie aliexpress nie mam wpisanych znaków Polskich(bo nie można) to będzie jakiś problem przy wysyłce?
romanwielki
 
Posty: 38
Dołączył(a): 17 kwi 2013, o 18:37
Telefon:: apple

Postprzez mlb » 4 maja 2013, o 12:19

rafal5000 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Bylo to opisane na forum . Placisz normalnie, po 2-3 dniach dojedzie Ci mala oplata za tzw przewalutowanie . Ustawiaj sobie dla bezpieczenstwa po kazdej tranzakcji limit na 1zl . Bedziesz mial pewnosc , ze nikt w wirtualnym swiecie nie sciagnie Ci kasy z konta .
mlb
AKTYWNY
 
Posty: 518
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 12:29
Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron