• Reklama

Jak płacić na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez chinczyk » 13 kwi 2013, o 01:38

Jakie korzyści ma użytkownik mający VIP silver na Ali?
chinczyk
 
Posty: 128
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 20:22
Lokalizacja: wlkp
Pochwały: 2

Reklama

Postprzez lukkki » 13 kwi 2013, o 12:52

Mam pytanie czy ktoś płacił na aliexpress kartą debetową Visa Electron z sercem z Inteligo?
Płaciłem już nie raz przez internet tą kartą i zawsze było wszystko okej. Co wy piszecie tu o jakichś opłatach czy coś? Jak zawsze miałem cenę towaru w EURO to później w historii konta było tylko coś typu:
Kwota rozliczeniowa: x,xx EUR
Kurs walutowy: 4.08252 (przykład)
Data waluty: x
Płatność kartą -x,xx PLN

W historii konta ta kwota rozliczeniowa była dokładnie tą ceną towaru czy zamówienia. Na aliexpress na górze strony można sobie wybrać walutę żeby ceny pokazywały się np. w RUB, USD czy właśnie EUR. Mam rozumieć że wartość ta którą zobaczę w zamówieniu będzie odbiegała od kwoty rozliczeniowej tzn. będzie wyższa? czy kurs walutowy będzie wyższy?
Kto wie jak to wygląda w Inteligo. Limity dla transakcji w internecie mogę sobie zmniejszyć, więc nie obawiam się o wykradzenie wszystkich pieniędzy z konta przez posłużenie się koją kartą.
lukkki
VIP
 
Posty: 832
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:18
Lokalizacja: EU
Pochwały: 13

Postprzez arti123 » 13 kwi 2013, o 15:27

Te waluty to chyba poglądowo, i tak rozliczy w USD.
arti123
 
Posty: 136
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 21:23
Lokalizacja: internet

Postprzez marx » 13 kwi 2013, o 23:12

Pryz płaceniu kart nie ma dodatkowych opat, jest tylko spread. W twoim przypadku prawdopodobnie zapłacisz go dwa razy
marx
Administrator
 
Posty: 12524
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Jak płacić na aliexptes

Postprzez zbigniew59 » 15 kwi 2013, o 18:47

Próbowałem kupić na tej stronie tablet.Po próbie zapłacenia kartą płatniczą transakcja została odrzucona-brak autoryzacji banku.Chciałem zapłacić drugą,kredytową i przeskoczyło mi na moją stronę w której w statusie pisze-frozen order-transakcja zamrożona.Co to znaczy i co dalej robić.Nie chcę płacić następną kartą aby nie zapłacić podwójnie.Może ktoś pomoże i wyjaśni.Kupuję tam pierwszy raz. Za pomoc z góry dziękuję.Dodaję że mieszkam w Szwecji i są to karty ze szwedzkich banków,ale to nie powinno grać roli.
zbigniew59
 
Posty: 19
Dołączył(a): 15 kwi 2013, o 17:52
Lokalizacja: szwecja

Postprzez arti123 » 15 kwi 2013, o 18:51

Założyło ci blokadę na te środki, czyli zapłaciłeś. Po jakimś czasie odblokuje i najpewniej pobierze trochę więcej z konta ze względy na przewalutowanie.
arti123
 
Posty: 136
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 21:23
Lokalizacja: internet

Postprzez kojot » 16 kwi 2013, o 08:12

Panowie, karta wirtualna z Mbanku to MasterCard czy Visa? Niby gdzieś pisało o ile dobrze patrzyłem, że to MasterCard a w aliexpress przechodzi tylko jako Visa, ważne że da się płacić;)

visa
Ostatnio edytowano 16 kwi 2013, o 14:58 przez kojot, łącznie edytowano 1 raz
kojot
AKTYWNY
 
Posty: 284
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 18:48
Lokalizacja: --
Telefon:: ZP998

Postprzez dnb8 » 16 kwi 2013, o 09:00

na ali placac mastercardem czasem daja jakies bonusy
Avatar użytkownika
dnb8
 
Posty: 155
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 12:10
Lokalizacja: LiquidCity

Postprzez zarde » 18 kwi 2013, o 23:54

Witam posiadam konto swobodne w GetinBank i do tego konta kartę debetową z mastercard. Czy ktoś orientuje się ile będę musiał zapłacić prowizji z kwoty $132.05 za telefon(ZTE v970) przy płaceniu kartą lub przelewem (jest jakaś różnica?)
Kompletnie nie wiem jak to jest u mnie i co bardziej się opłaca ponieważ pierwszy raz kombinuje z Ali. Ile to może wynieść 30zł?
Dodam że w polsce mogę mieć ten model za 500zł bez czekania i teraz właśnie chce wiedzieć co się opłaca i ile mogę zaoszczędzić.
zarde
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez marx » 19 kwi 2013, o 06:24

Przelewami sie nigdy nie opłaca, opłaty dochodzą do 90 zł a przelew.
Kartą płacąc nie ma dodatkowych opłat poza ceną zakupu waluty.W twoim przypadku to będzie podwójny zakup tzn. PLN> EUR> USD

Dlatego najtaniej wychodza zakupy kartą rozliczana w dolarach.
marx
Administrator
 
Posty: 12524
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Postprzez zarde » 19 kwi 2013, o 13:44

Nie ma na to jakiegoś kalkulatora który by mi to obliczył, bo już sam nie wiem jak to liczyć, nie chodzi mi o obliczenie co do grosza bo wiadomo co chwile są wahania kursów tylko tak orientacyjnie jak to jest w przypadku getinbank karty debetowej mastercard
mógł by ktoś mi powiedzieć ile bym musiał zapłacić złotówek jeśli płacił bym mastercard sumę $135 w przypadku "PLN> EUR> USD"

Bardzo bym był wdzięczny
może ktoś się spotkał z darmowym prepaidem walutowym lub czymś tanim?
przepraszam że tak dużo wymagam :oops:
zarde
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez lukkki » 19 kwi 2013, o 13:51

Na mój rozum to niewielkie różnice,oczywiście im wyższa suma można więcej stracić. Poza tym kursy euro i dolara mogą być wyższe od średniego kursu (spready).
Przykład:

1. Bezpośredni przelicznik
100 USD = 314.09 PLN

2. Najpierw na euro i następnie na złotówki
100 USD = 76.39 EUR
76.39 EUR = 314.1 PLN
lukkki
VIP
 
Posty: 832
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:18
Lokalizacja: EU
Pochwały: 13

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron