• Reklama

Jak płacić na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez blackboxx » 15 maja 2013, o 22:20

Kobe8 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ja płacę z alior sync kartą ;). Żadnych prowizji czy doliczania jakichś dodatkowych kosztów (w późniejszych terminach). Po prostu przelicza wg aktualnego kursu i pobiera z konta.

jesteś pewien? bo ja mam zwykłe konto sync i walutowe USD sync i nie wiem czy normalnie kupić przez PLN czy kupić w kantorze internetowym USD na konto walutowe


Jestem pewien. Dwa dni temu kupowałem na ali za 10.40$ zapłaciłem wszedłem w odpowiednie zakładki i po rozwinięciu pod ww kwotą widniała kwota dokładnie taka sama jaką wskazał kalkulator na money.pl ;). Miesiąc temu też tak płaciłem i też się wszystko zgadzało. Ale jeśli masz wątpliwości to wystarczy na czacie sync zadać szybkie pytanie i będziesz mieć info z pierwszej ręki :).
blackboxx
 
Posty: 41
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 23:03
Lokalizacja: Warsaw

Reklama

Postprzez Kobe8 » 15 maja 2013, o 23:02

blackboxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ja płacę z alior sync kartą ;). Żadnych prowizji czy doliczania jakichś dodatkowych kosztów (w późniejszych terminach). Po prostu przelicza wg aktualnego kursu i pobiera z konta.

jesteś pewien? bo ja mam zwykłe konto sync i walutowe USD sync i nie wiem czy normalnie kupić przez PLN czy kupić w kantorze internetowym USD na konto walutowe


Jestem pewien. Dwa dni temu kupowałem na ali za 10.40$ zapłaciłem wszedłem w odpowiednie zakładki i po rozwinięciu pod ww kwotą widniała kwota dokładnie taka sama jaką wskazał kalkulator na money.pl ;). Miesiąc temu też tak płaciłem i też się wszystko zgadzało. Ale jeśli masz wątpliwości to wystarczy na czacie sync zadać szybkie pytanie i będziesz mieć info z pierwszej ręki :).


i ile cię to wyniosło w przeliczeniu? jak pytałem ostatnio na czacie to mówili mi jeszcze o koszcie przewalutowania ale to może przy zwykłym przelewie było jeszcze się spytam. A rozumiem że płaciłeś kartą debetówką? Przy wpłacie trzeba podać kod CV2?
Avatar użytkownika
Kobe8
AKTYWNY
 
Posty: 428
Dołączył(a): 30 kwi 2013, o 08:26
Lokalizacja: Z NETA
Pochwały: 3
Telefon:: stacjonarny
Góra

Postprzez blackboxx » 15 maja 2013, o 23:24

Kobe8 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ja płacę z alior sync kartą ;). Żadnych prowizji czy doliczania jakichś dodatkowych kosztów (w późniejszych terminach). Po prostu przelicza wg aktualnego kursu i pobiera z konta.

jesteś pewien? bo ja mam zwykłe konto sync i walutowe USD sync i nie wiem czy normalnie kupić przez PLN czy kupić w kantorze internetowym USD na konto walutowe


Jestem pewien. Dwa dni temu kupowałem na ali za 10.40$ zapłaciłem wszedłem w odpowiednie zakładki i po rozwinięciu pod ww kwotą widniała kwota dokładnie taka sama jaką wskazał kalkulator na money.pl ;). Miesiąc temu też tak płaciłem i też się wszystko zgadzało. Ale jeśli masz wątpliwości to wystarczy na czacie sync zadać szybkie pytanie i będziesz mieć info z pierwszej ręki :).


i ile cię to wyniosło w przeliczeniu? jak pytałem ostatnio na czacie to mówili mi jeszcze o koszcie przewalutowania ale to może przy zwykłym przelewie było jeszcze się spytam. A rozumiem że płaciłeś kartą debetówką? Przy wpłacie trzeba podać kod CV2?


10.40$ wyszło mnie dokładnie 33,38zł. I tak płaciłem kartą debetową podając przy wpłacie cvv
blackboxx
 
Posty: 41
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 23:03
Lokalizacja: Warsaw
Góra

Postprzez mlb » 15 maja 2013, o 23:32

blackboxx, jak jestes taki pewny, ze nic nie placiles za przewalutowanie i placiles 2 dni temu na Ali , to sprawdz sobie dokladnie swoj rachunek szczegolowy jutro lub w piatek i wtedy tu cos napisz :lol:
mlb
AKTYWNY
 
Posty: 518
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 12:29
Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Postprzez blackboxx » 15 maja 2013, o 23:47

mlb napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Eh ;p, nie pisałbym gdybym nie był tego pewien. Chyba że naliczają coś dodatkowego z opóźnieniem większym niż 1 miesiąc. To nie była moja pierwsza transakcja tak jak pisałem w odpowiedzi do Kobe8. Oj czytać czytać ;p

12-04-2013 zakup w ali na kwotę 3,32$. Poniżej w rozwinięciu przelewu podana kwota 10,88 zł. Od tamtej pory nie zaobserwowałem, żadnego dziwnego zniknięcia kasy z mojego konta ;p.
Ostatnio edytowano 16 maja 2013, o 06:14 przez blackboxx, łącznie edytowano 1 raz
blackboxx
 
Posty: 41
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 23:03
Lokalizacja: Warsaw

Postprzez hellholt » 16 maja 2013, o 09:52

Witam,

korzystał ktoś z wirtualnej karty ING VISA? Kurs zakupu $ jest na ogól bardzo zbliżony do mBanku. Jednakże karta ta rozliczna jest raczej w PLN. Czy jednak lepiej wybrać kartę rozliczaną w $?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
hellholt
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 maja 2013, o 12:18
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Postprzez marx » 16 maja 2013, o 10:35

do zakupów w Azji tylko w $, dla europy złotówkowa jest OK
marx
Administrator
 
Posty: 12529
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Postprzez eSbe » 16 maja 2013, o 10:36

hellholt, wiadomo, że lepiej w $. Poczytaj, jest cąły temat nt. ING VISA.
eSbe
AKTYWNY
 
Posty: 467
Dołączył(a): 22 mar 2013, o 14:32
Lokalizacja: Alie
Pochwały: 8
Telefon:: czajna

Postprzez kubaratan » 18 maja 2013, o 15:37

Hej ;) Mam pytanie... od dwóch dni przy moim zamówieniu (nie telefonu na alli widnieje informacja "Your Payment is Being Verified" i zastanawia mnie jak długo bank może weryfikować tą wpłatę? Bank to PKO B.P. a zapłaciłem kartą debetową VISA.
kubaratan
 
Posty: 33
Dołączył(a): 11 maja 2013, o 18:53
Lokalizacja: wa-wa

Postprzez marx » 18 maja 2013, o 17:03

pewnie jutro będzie zweryfikowana
marx
Administrator
 
Posty: 12529
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Postprzez grant2 » 19 maja 2013, o 23:46

Właśnie zamówiłem tel. na aliexpress zakładając konto na neteller (w USD) w 5 min i zapłaciłem wirtualną karta net+ całkowicie za darmo, płatność zostala zaakceptowana po 24 godzinach, teraz oczekuje na wysyłkę. Także jak ktoś nie chce płacić za wirtualną kartę w mbanku czy gdziekolwiek indziej to polecam netellera.
grant2
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 maja 2013, o 00:46
Lokalizacja: polska

Postprzez Kobe8 » 19 maja 2013, o 23:57

grant2 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

ciekawe, wirtualna karta czyli masz po prostu nr konta i cv2 wysylany na maila czy jak to rozumieć? Może i fajnie ale już wpłata w kantorach internetowych na takie konto nie będzie bezpłatna ;-)
Avatar użytkownika
Kobe8
AKTYWNY
 
Posty: 428
Dołączył(a): 30 kwi 2013, o 08:26
Lokalizacja: Z NETA
Pochwały: 3
Telefon:: stacjonarny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości