• Reklama

Jak płacić na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez drago68 » 16 cze 2016, o 08:56

Dzięki @fake4r. Tak też myślałem.
Pani konsultant powiedziała mi, że nowa karta zostanie przysłana ponieważ zamawiam ją i potwierdzam regulamin ich banku, tzn. opłata tre 10 zł i karta ważna jest już na 4 lata.Tak bynajmniej mówiła. Jeszcze potwierdzę czy będzie kwota ściągnięta z konta PLN czy równowartość w USD.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Reklama

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez fake4r » 16 cze 2016, o 08:57

Tak teraz karty wydają na 4 lata, ja mam ważną do 2019, tą którą zamówiłem w tamtym roku. A udało mi się wyrobić zaraz przed wprowadzeniem tej opłaty. Ale co z tego jak mogą ją wcześniej zablokować ;)
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez lagarto » 16 cze 2016, o 11:24

Świetny biznes dla banku to może być... Dzwonić do klientów, że ich dane mogły być skradzione i proponować wyrobienie nowej karty... Oczywiście płatnej.
Avatar użytkownika
lagarto
AKTYWNY
 
Posty: 418
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 11:25
Lokalizacja: Jaworzno
Pochwały: 42
Telefon:: Redmi 4 PRO

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Kacperzasty » 16 cze 2016, o 11:36

najlepiej nie dać się namówić tylko zadbać o to aby nie było z czego konta wyczyścić a bank jeśli sam zablokuje kartę to nie będzie to z winy klienta więc i opłat za wyrobienie nowej nie będzie. a w ogóle to nawet gdyby dane karty zostały skradzione to komu te dane skradziono: klientowi czy bankowi?
jeśli by ci nagle znikło z konta powiedzmy ze 100$ to chyba wystarczy zgłosić nieautoryzowaną transakcję i ubezpieczenie karty to pokryje.
Avatar użytkownika
Kacperzasty
 
Posty: 41
Dołączył(a): 24 mar 2014, o 23:51
Pochwały: 1
Telefon:: SE K550i

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez cieplasek » 20 cze 2016, o 20:34

W Tmobile wprowadzają opłaty za transakcję zagraniczne. Ktoś może polecić alternatywę. Już się przyzwyczaiłem dostępu banku a tu plaga opłat ;-)

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
cieplasek
AKTYWNY
 
Posty: 333
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 23:44
Lokalizacja: Wągrowiec
Pochwały: 9
Telefon:: Cool1
ROM: LeeRe

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez blue_voyager » 20 cze 2016, o 20:39

Jakie opłaty, za co? Jakieś źródło?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez G P » 21 cze 2016, o 22:29

Odgrzewany kotlet. Żadnych zmian dla kont walutowych nie widać.
G P
AKTYWNY
 
Posty: 219
Dołączył(a): 26 lut 2014, o 00:06
Pochwały: 6
Telefon:: star w450
ROM: miui

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez blue_voyager » 21 cze 2016, o 22:34

cieplasek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No i gdzie tam masz informację, że wprowadzane są opłaty za transakcje zagraniczne? Przecież te zmiany dotyczą kont złotówkowych.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marx » 22 cze 2016, o 10:55

jak ktoś chce za free konto to obecnie chyba jedynie jest https://www.nestbank.pl/ za prawdziwe 0 , pobierana jest jedynie opłata za drugą kartę, czyli jak ktoś chce mieć pewność że mu za dolarową nie skubną nic, to nie zamawia karty w złotówkach.

Autor postu otrzymał pochwałę
marx
Administrator
 
Posty: 12527
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez smyku » 23 cze 2016, o 09:25

Wczoraj zamawiałem zegarek na ali przez przelewy. Koło 22. Po kilku minutach nacisnąłem cancel order bo doczytałem info na jego temat i nie do końca mi się jednak spodobał. W powodach nacisnąłem - inne/other. Kasa z konta oczywiście pobrana. Przelewy twierdzą, że dosłały do ali. Ali odpisało mi tak:

According to our database, I notice that the refund has been processed to you on 2016-06-22 with the amount of XX PLN.
Johnpaul 09:01
Normally you will receive your refund within about 10-15 business days from the time that your payment has been refunded.
Johnpaul 09:01
After consultation with Payment Department, currently refund can only be processed to the original bank account due to security reasons.
Johnpaul 09:01
In this case, you are advised to contact your card issuer to transfer money to a new card once it is refunded to your card issuer.
Johnpaul 09:01
Thank you for your understanding and patience.

Wtf? :) Szczególnie 3 ostatnie wypowiedzi są dla mnie niezrozumiałe...
smyku
 
Posty: 51
Dołączył(a): 23 cze 2016, o 08:06
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi Mi4

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez blue_voyager » 23 cze 2016, o 09:34

Czego nie rozumiesz? Pieniądze zostały zwrócone, więc czekaj aż zaksięgują się na koncie.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez smyku » 23 cze 2016, o 09:36

Te zawiłości typu holderzy, security reasons, trochę wzbudziły moją czujność. Dzięki ;)
smyku
 
Posty: 51
Dołączył(a): 23 cze 2016, o 08:06
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi Mi4

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron