• Reklama

Jak płacić na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez fake4r » 15 lip 2015, o 19:45

Raczej nie zaliczają bo to muszą być operacje wykonane kartą, w tym wypadku robisz przelew z konta i nie korzystasz z karty, ale możesz zapytać się np na czacie online konsultanta.
Ja po prostu rozwiązałem to w ten sposób że częściej za zakupy w sklepie płacę kartą, na stacji benzynowej i dodałem do tego zakupy na allegro więc robię spokojnie limit 200zł miesięcznie.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Reklama

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez kpc21 » 15 lip 2015, o 19:47

W moim przypadku to się nie sprawdzi, bo jadę za granicę i z karty do konta w PLN korzystać będę naprawdę sporadycznie - ale mimo wszystko wolę ją mieć niż nie mieć.
kpc21
 
Posty: 45
Dołączył(a): 5 gru 2014, o 01:49
Telefon:: Samsung
ROM: stock

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Rebeluch » 17 lip 2015, o 17:12

Rozumiem, że jak na aliexpress kupuje sporadycznie to najlepszym wyborem bedzie sposób 1?
Ekonto jak i ekarta są darmowe?
Jak jest wtedy z wplacaniem złotówek i płaceniem w dolarach?
Rebeluch
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 lip 2015, o 21:58

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marx » 17 lip 2015, o 21:19

wydanie Ekarty jest płatne 25zł.
Jak chcesz jednorazowo co kupić to możesz zapłacić kartą która posiadasz.
marx
Administrator
 
Posty: 12529
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Rebeluch » 17 lip 2015, o 23:44

Nie chcę jednorazowo, ale będe kupował sporadycznie. A zwykłą wtedy za duze ryzyko.
Jak jest z tymi dolarami?
Rebeluch
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 lip 2015, o 21:58

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 18 lip 2015, o 09:56

Konto dolarowe + karta bezpłatna jest w kantor.aliorbank.pl/
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez kpc21 » 20 lip 2015, o 02:10

Uwaga na mBank i Walutomat - Walutomat pobiera dodatkową prowizję za wypłaty na konta walutowe w mBanku. W tej sytuacji lepszym wyjściem jest korzystanie z innego kantoru (np. Liderwalut) bądź z innego banku (np. T-Mobile Usługi Bankowe).

Dotyczy to euro, ale pewnie z dolarami inaczej nie jest.
kpc21
 
Posty: 45
Dołączył(a): 5 gru 2014, o 01:49
Telefon:: Samsung
ROM: stock

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez saperq » 20 lip 2015, o 12:36

kpc21 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mówisz o 0,2% ? Czyli przykładowo od 100zł biorą 0,2zł ?
Aktualnie eksploatowane: Lenovo P2, Redmi note 5 4/64, Honor play :-)
Na sprzedaż: brak, wszystko poszło ;-)
Zobacz moje OLX
saperq
VIP
 
Posty: 838
Dołączył(a): 8 maja 2014, o 21:36
Pochwały: 32
Telefon:: Asus Zenfone Max

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez kpc21 » 20 lip 2015, o 12:43

Nie o 0,2%, to biorą od każdej transakcji, oni liczą sobie jeszcze coś za przelew od siebie do mBanku.

Od przewalutowania było rzeczywiście tylko 0,2% prowizji, ale potem przy przelewie tych pieniędzy na konto w mBanku policzyli sobie jeszcze 1,2 euro jako "prowizję banku". Co jest chyba odpowiednikiem 5 zł, ale przy kursie 4,17 zł/euro, czyli jakimś dziwnym, bo mniejszym od mBankowego (według tabelki wynosił tego dnia 4,24), a większym od Walutomatowego (wynosił jakieś 4,10-4,11). Wypłacałem ok. 80 euro z Walutomatu na konto w euro (eMax walutowy) w mBanku.

Nie wiem jak jest przy dolarach, bo w sumie przy euro wchodzą w grę przelewy SEPA, a przy dolarach już międzynarodowe, które są jeszcze droższe.
kpc21
 
Posty: 45
Dołączył(a): 5 gru 2014, o 01:49
Telefon:: Samsung
ROM: stock

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez pająk38 » 20 lip 2015, o 14:39

Jak to jest z tym Przelewy24 - u mnie ta metoda płatności pojawia się za każdym razem jak coś kupuję , czy bank pobiera jakąś opłatę za taki przelew .

Bo normalnie za przelewy nic nie płacę ( mam dwa konta internetowe ) jak płacę w kraju ale za granica jeszcze nie płaciłem.
pająk38
AKTYWNY
 
Posty: 211
Dołączył(a): 5 lis 2012, o 10:10
Lokalizacja: internet

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez thirtyseconds » 20 lip 2015, o 16:07

Jak wybierzesz przelewy24 to pokaże Ci cenę w zł. Kurs wymiany jest nieco gorszy niż karta do konta wakutowego + cinkciarz, ale nie ma tragedii.

Wysłane z mojego X600 przy użyciu Tapatalka
[size=85]Sprzedam nowe:
Lenovo K3 Note 700 zł
Avatar użytkownika
thirtyseconds
AKTYWNY
 
Posty: 543
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 11:48
Pochwały: 35
Telefon:: LeTV X600
ROM: EUI

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Naits » 20 lip 2015, o 22:23

Chce was przestrzec przed ekartą mBnak Virtual, albo ja miałem pecha i coś źle zadziałało w ich systemie
Miało to miejsce już dwa razy ale za pierwszym razem poszło o 33gr więc nie robiłem szumu bo może to był mój błąd albo coś dziwnego się stało i machnąłem na to ręką.
Ale już kolejny raz 2 tygodnie temu był taki że na koncie karty miałem 24,50zł i potrzebowałem sobie przelać 1zł więcej (potrzebowałem 25,50zł na zakup quick strapa)
Wchodzę więc na kartę, klikam modyfikuj wpisuje 1zł i co się okazuje po operacji ? na koncie mam 1zł a gdzie reszta ? nie ma, w zablokowanych też nic w ogóle nie było nic wykonywane
24.50zł znikneło z konta i został tylko ten 1zł, z miejsca rozmowa z ekspertami online ale oni nic nie widzą i trzeba telefonicznie reklamacje składać
Poszła więc reklamacja, dostałem jej numer na sms i na e-mail i czekam już 2 tygodnie i cisza.
Zapewne nic się nie wyjaśni bo system mbanku jeśli chodzi o kartę księguje to co lubi, czasem wpłaca się i w historii nawet tego nie widać. Pieniądze magicznie się pojawiają.
Ostatnio sytuacja wpłaciłem 40zł na zakup zegarka (nie pojawiło się) ale płatność była przez paypal więc musiałem powiązać i potwierdzić kartę co kosztowało 6.50zł i to owszem się już pokazało w historii.
Pewnie sami nie wiedzą co i jak. To są małe sumy a co jeśli ktoś by przelewał sobie coś więcej na większy zakup na aliexpress.
Jeśli tak to działa to za każdym razem trzeba rozładowywać kartę do 0zł i dopiero uzupełniać ją taką kwotą jaka jest nam potrzebna, a nie dopłacać nic bo stracimy to co mieliśmy.
Mądry Polak po szkodzie jak się mówi.
Naits
AKTYWNY
 
Posty: 294
Dołączył(a): 3 cze 2015, o 18:33
Pochwały: 7
Telefon:: Sony

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron