• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez mikes2007 » 23 lip 2016, o 22:13

Dziękuję ale nadal nie rozumiem.

We FAQ jest dział spory jest napisane.

"P: Co się stanie jeśli sprzedawca nie odpowie na mój Spór (nie zaakceptuje go lub nie odrzuci)?
O: Spór zostanie zaakceptowany na Twoich warunkach. Uwaga! Samo napisanie przez sprzedawcę odpowiedzi nie rozwiązuje Sporu. Sprzedawca musi go zaakceptować lub odrzucić". -

I tego nie rozumiem?

Czyli muszę czekać na ruch sprzedawcy? Czy automatycznie spór zostanie zaakceptowany na moich warunkach? A co jeśli sprzedawca nie zaakceptuje i nie odrzuci ? Spór będzie nie roztrzygnięty ?
mikes2007
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 lip 2016, o 21:40
Telefon:: 609611666

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez atoh » 23 lip 2016, o 22:22

Jeżeli sprzedawca nie odrzuci ani nie zaakcpetuje sporu, to spór zostanie rozstrzygnięty według Twojego żądania.
atoh
 
Posty: 150
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 19:10
Pochwały: 7

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez mikes2007 » 23 lip 2016, o 22:33

Dziękuję Panowie za pomoc.

Wszystko już jasne. Po prostu system z Aliexpress z opóźnieniem aktualizuje status sporu dlatego nie wiedziałem o co chodzi.

Pozdrawiam
mikes2007
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 lip 2016, o 21:40
Telefon:: 609611666

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez scissorhands » 25 lip 2016, o 11:08

Dzień dobry,
mam do Was kilka pytań.

Zamówiłem telefon z aliexpress. Mój Mi Note przyszedł z niedziałającymi czujnikami: żyroskopem, akcelerometrem i czujnikiem magnetycznym. Otworzyłem spór na aliexpress żądając zwrotu gotówki i odesłanie towaru do sprzedającego. Napisałem w treści, żeby przysłał mi nowy telefon. Pytanie co z Urzędem Celnym, kiedy wysyłam jako naprawa gwarancyjna, bo chyba tak mogę go wysłać. jak do mnie wróci telefon, to drugi raz będę musiał płacić VAT?
Czy open dispute jest jedyną drogą aby odesłać telefon do sprzedawcy i mieć pewność, że nas nie wykiwa nie wysyłając nowego/naprawionego? Sprzedawca proponuje odesłanie go. Rozumiem, że muszę czekać na propozycję z jego strony "aby odesłać telefon" dopiero wtedy wysyłamy?
W przyszłym tygodniu wybieram się na tygodniowy urlop. Może być tak, że otrzymam wiadomość od aliexpress, że mam w ciągu np. 3 dni odesłać towar?
Dziękuję za wskazówki
pozdrawiam.
scissorhands
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 lip 2016, o 10:52
Telefon:: Mi Note

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lukasz354 » 26 lip 2016, o 11:38

Witam

Mam problem 2 miesiące temu zamówiłem Xiaomi redmi note 3 pro, od początku Dreami dał mi jakiś fake tracking SG posta i mam od 13.06 Refer to lodge party, bez zmian, otworzylem dispute minelo ponad 60 dni a oni mi kaza czekac 6 dni bo paczka jest w transicie, dodam ze pisalem juz miesiac temu do sprzedawcy, zeby ta paczke wyslal narpawde a nie fake mi daje, a on ze spokojnie masz gwarancje 60 dni paczka dojdzie. Gadalem z supportem aliexpress oni mowia ze mam czekac ze paczka na pewno dojdzie, ze refundu nie dostane. Dodam ze sprzedawca co 2 dni pisal mi to samo od miesiaca, telefon w miedzy czasie stanial ponad 30$, chce ten refund, oni nie chca dac, beda mnie tak zwodzic, aliexpress nawet co mnie dziwi.

Teraz pytanie, co moge zrobic ? tylko chargebank do banku ?
lukasz354
 
Posty: 36
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:05
Pochwały: 2
Telefon:: nexus

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez scissorhands » 26 lip 2016, o 12:03

lukasz354 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


ja też zamówiłem w Dreami HongKong, Dostałem aparat z zepsutymi akcelerometrem, zyroskopem i czujnikiem magnetycznym. otworzyłem dispute, a on mi napisał, że "Do you need to use accelerometer, gyroscope and magnetic field sensors often ? Are those of crucial function for you ? Regards." No do jasnej anielki, zaraz mnie szlag trafi!
scissorhands
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 lip 2016, o 10:52
Telefon:: Mi Note

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 26 lip 2016, o 12:15

A czemu go od miesiąca co 2 dni pytałeś o paczkę? Miałeś 60 dni ochrony to nie nękaj ludzi po miesiącu (teraz to już jesteś "upierdliwym klientem").
Zawsze pomyśl co byś zrobił gdybyś to ty był sprzedającym.
Rozmawiaj (ale normalnie, bez awantur). Spytaj co i jak, bo śledzenie skończyło się ponad miesiąc temu i nie wiesz ile masz jeszcze czekać.
Czy ludzie nie potrafią już normalnie prowadzić rozmowy a jedynie "oddaj kasę albo zrobię chargeback"?
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez 9661 » 26 lip 2016, o 17:15

Otworzyłem spór o przedmiot wartości 6$ z powodu braku otrzymania przesyłki. Sprzedający proponuję, że jak zamknę spór czyli przeklikam, że towar dotarł zwróci kasę na PayPal. Zgodzić się czy czekać na reakcje Ali?
9661
 
Posty: 28
Dołączył(a): 3 maja 2016, o 20:59
Telefon:: brak

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 26 lip 2016, o 17:18

Ludzie, czytajcie FAQ, ile razy można pisać to samo! Nie nie zgadzaj się.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Boomszakalaka » 26 lip 2016, o 17:21

Bez sensu, czekaj na reakcję Ali. Ja w przypadku gdy czas zbliża się do końca a przesyłka jeszcze w drodze najpierw proponuję sprzedawcy przedłużenie czasu o jakieś 2 tygodnie, jeśli nie wysłał to zazwyczaj jest brak reakcji i otwieram spór, jest ochrona to trzeba korzystać.

A jaką masz gwarancję, że zamkniesz spór a on rzeczywiście zwróci Ci kasę na PayPal?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro
Boomszakalaka
AKTYWNY
 
Posty: 299
Dołączył(a): 3 cze 2012, o 19:05
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 15

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lukasz354 » 26 lip 2016, o 18:10

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jeśli dostajesz numer przewozowy, przez dwa tygodnie masz info o electronic information a gosc Ci pisze ze paczka wyslana, potem od ponad 45 dni masz status Refer to lodge party, zamawiałem już dziesiatki paczek SG postem i nigdy takiego nie miałem, w dodatku od razu po zgłoszeniu paczki, numer przewozowy byl widziany chociazby w systemie poczty polskiej, a tu nie było, więc wiedziałem że to fake, dlatego juz po miesiącu zamówiłem telefon od goldwaya, któy juz od 2 tygodni jest u mnie w domu. Dlatego pisałem kolego do sprzedawcy, bo wiedziałem że kręci, w miedzy czasie na wykopie też napisał do mnie gość, że ma ten status od ponad 70 dni i Dreami go tak zwodzi jak mnie teraz.

To powody otwarcia dispute. prócz odpierdzielania i pouczania, mógłbyś zasugerować rozwiązanie, bo od miesiąca pisze że napiszą do shipping company, dzisiaj to samo. Najgorsze ze Aliexpress bierny jest, na czacie mi każą czekać.
lukasz354
 
Posty: 36
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:05
Pochwały: 2
Telefon:: nexus

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 26 lip 2016, o 23:13

Napisz jako powód otwarcia sporu, ze gość z wykop.pl ma taki status od 70 dni.
Może i kupowałeś dziesiątki paczek, ale w tym przypadku postępujesz źle.
Kupiłeś i po miesiącu zamówiłeś u konkurencji.

Takie sprawy załatwia się tak:
- kupujesz, płacisz itd
- czekasz
- jeśli podejrzewasz, że towar nie został wysłany to kontaktujesz się ze sprzedawcą i proponujesz mu spór (powód dowolny), by szybko zaakceptował.
- jak zaakceptuje, to dopiero wtedy kupujesz u konkurencji
- jeśli sprzedawca twierdzi, że wysłał (więc nie zgodzi się na spór, bo towar mu nie wróci) to czekasz >+60 dni i otwierasz spór

A tak nękasz wiadomościami sprzedawcę co 2 dni od miesiąca. Pewnie gdyby ktoś ciebie tak nękał to nie paliłbyś się, by mu iść na rękę.

PS.
Zakupy w necie są dla dorosłych (a już zakupy w Chinach szczególnie) a wiele osób (nie tylko ty) zachowują się jak dzieci. Po drugiej stronie jest też człowiek i można z nim porozmawiać (a nawet trzeba).
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama