• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 20 cze 2016, o 10:45

Spór jest eskalowany czyli sprawą zajmie się arbiter. Widzę, że pewnie już minęło ponad 60 dni i to kolejny argument (o ile miał w aukcji gwarancję dostawy w 60 dni) do wygrania sprawy u arbitra
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Reklama

Re: Zakup oryginalnego lcd Letv 1 X600

Postprzez ag100 » 21 cze 2016, o 13:27

Witam
Prośba o pomoc w sporze. Kupiłem na aliexpress LCD do X600 i okazało się że sprzedawca wysłał uszkodzony - kabel od dotyku był naderwany, (podłączyłem go lecz zero reakcji na dotyk) i teraz nie wiem jak będzie najlepiej, sprzedawca najpierw zgodził się na zwrot kasy a następnego dnia odmówił refundacji. W kolejnej korespondencji napisał że mam wycofać spór, a on wyśle mi nowy ekran. Wydaje mi się że jak wycofam, to czy wyśle będzie zależało od jego widzimisię !!! Wycofać spór, czy zaostrzyć ? Napisał tak :,,please conceal dispute and we resend you one new,,
ag100
 
Posty: 12
Dołączył(a): 8 kwi 2016, o 23:04
Telefon:: LeTv x600
ROM: cyanomod12

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez KarlosW » 21 cze 2016, o 13:32

Jak dla mnie to tylko na ostro jak się nie da po dobroci.
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez fake4r » 21 cze 2016, o 13:35

Zawsze można jeszcze raz otworzyć spór jak masz dużo czasu ochrony.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez recznik » 28 cze 2016, o 11:20

Może mi ktoś powiedzieć jaki jest wynik tego sporu, a raczej warunki?
zwrot otrzymam na konto z którego płaciłem czy na paypal'a (którego nie mam i nie chce) nie bardzo rozumiem info z reqest detail do czego się to odnosi.

PS: właśnie zauważyłem że po wygranym sporze pojawiła się opcja oceny. wcześniej chyba tego nie było.

Obrazek
recznik
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 paź 2014, o 00:17
Pochwały: 7
Telefon:: lumia 920

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 28 cze 2016, o 11:22

Dlaczego Aliexpress miałby Ci zwracac pieniądze na PayPala? Przecież oni nie używają w ogóle tego sposobu płatności. Dostaniesz zwrot na konto.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez recznik » 28 cze 2016, o 11:42

dzięki za info! wolałem się upewnić, dawno nie miałem potrzeby zakładania sporu a to info trochę mnie zdziwiło..

jak wybieram (details)
Reminder: This dispute has been processed. (Details)
pokazuje mi sie info "Mutual Agreement" gdzie wcześniej wydaje mi się że miałem coś w "sprzedawca zgodził się na propozycje kupującego" chyba ze to arbiter wpisał.
recznik
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 paź 2014, o 00:17
Pochwały: 7
Telefon:: lumia 920

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez backtoblack » 29 cze 2016, o 15:55

Witam,
Piszę tutaj może ktoś jest w stanie coś doradzić. Sprawa wygląda tak, zakupiłam u pewnego sprzedawcy na Aliexpress 3 pary butów- każda z nich była kupiona po jakimś okresie czasu, następnie chciałam zakupić 3 pary jednorazowo- sprzedawcy temu właśnie zamkneli sklep na Ali, a że mi na nich zależało oraz miałam sprawdzoną jakość zdecydowałam sie wysłać sprzedawcy pieniądze na konto- 190$. Jednakże po wpłacie sprzedawca przestał odpisywać i przesyłki nie wysłał. Na szczęście miałam jeszcze dwa aktywne zamówienia na Aliexpress więc otworzyłam mu spory, sądząc, że wtedy przesyłki wyśle, on jednak się wypiera wszystkiego: że wysłałam mu pieniądze, że zamawiałam jakieś buty itd. Niestety Aliexpress nie może mi dłużej przeciągać czasu sporu- zostały mi 2 dni i nie wiem co poradzic. Pisałam do swojego banku, jednakże powiedzieli, że takie transkację nie są ubezpieczone- jedynie przy płatności kartą. Napisałam także maila do banku tego sprzedawcy, lecz nie otrzymałam nawet odpowiedzi. Powinnam iść na policję czy to ma jakiś sens czy powinna spisać to juz na straty?
backtoblack
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 cze 2016, o 15:45
Telefon:: Apple

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez fake4r » 29 cze 2016, o 16:01

Niestety chyba nic nie możesz zrobić w tej sytuacji. Głupim pomysłem było wysyłać pieniądze w ciemno bez żadnego zabezpieczenia.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez backtoblack » 29 cze 2016, o 22:24

Wiem, zaufałam sprzedawcy wydawał się wiarygodny ponieważ wcześniej otrzymałam od niego 3 pary butów:(
backtoblack
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 cze 2016, o 15:45
Telefon:: Apple

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 29 cze 2016, o 22:31

Ale przelew bez ustaleń nawet ze sprzedawcą? Ciężko o wytlumaczenie
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez backtoblack » 1 lip 2016, o 22:51

Oczywiście, że z ustaleniami sprzedawcy od niego otrzymałam dane w wiadomości na Aliexpress.
backtoblack
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 cze 2016, o 15:45
Telefon:: Apple

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama