• Reklama

Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez TeBeusz » 21 lis 2015, o 22:51

Pytanie do HongKong Goldway

Jest może jakieś info albo plany, żeby przy uzupełnianiu stanów magazynowych w Estonii dodać tam jakieś inne telefony poza Redmi Note2 np Mi4c lub Mi4i. Kiedyś wspominałeś, że możliwe iż w grudniu coś się zmieni w tym temacie.
TeBeusz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 7 sie 2015, o 10:25
Telefon:: HTC ONE M7

Reklama

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez pk.waw » 21 lis 2015, o 22:53

@blue_voyager - czy jest jakiś szczególny powód, dla którego jesteś tak stronniczy? Czy Twoją rolą, jako moderatora, nie powinno być bezstronnym?

Pozwalasz na osobiste wycieczki Szymiego jednocześnie bardzo bacznie zaznaczając każde "przewinienie" krytykujących sprzedawcę - dlaczego?

Ignorujesz fakt, że @HongKong_Goldway ignoruje pytania, które pozwoliłyby wyjaśnić wszelkie wątpliwości - dlaczego?

Gdybyś chciał zrozumieć, na czym polega cały problem, zyskałbyś nieco więcej szacunku niż używając możliwości zamknięcia wątku na parę godzin, wiesz?

Jeśli ktokolwiek jeszcze nie rozumie, to:

1) krucjata zaczęta przeze mnie, podchwycona przez inne osoby i rozwinięta na wykopie, to nie krucjata, a bardzo precyzyjne rozliczanie sprzedawcy z tego, do czego się zobowiązał.

2) Sprzedawca zobowiązał się do wysłania paczek w 48h od zakupu. Przyspieszoną obsługę wycenił na ~ $10. Ja i wiele innych osób zechcieliśmy z tej opcji skorzystać. Istnieje uzasadnione podejrzenie, że znaczna część przesyłek została wysłana z opóźnieniem, co oznacza, że sprzedawca nie dotrzymał swojego zobowiązania i nie zaproponował zwrotu rzeczonych ~$10.

3) Pomimo wielokrotnego wezwania sprzedawcy w postach tu, na forum, do jednoznacznego przedstawienia dowodów potwierdzających, że przesyłki zostały wysłane w 48h (international postal system temu zaprzecza), sprzedawca ignoruje te prośby jednocześnie dając odpowiedzi, w których punkt 1 i 2 są sprzeczne (dlatego z grzeczności reszty odpowiedzi nie skomentuję).

4) jeśli komukolwiek wydaje się, że 1) spowodowane jest brakiem doświadczenia w zakupach w Azji, to z radością wyjaśniam, że wniosek jest, cytując Szymiego, z tyłka, jednak nie jest to miejsce na opisywanie mojego doświadczenia w azjatyckich zakupach. 1) spowodowane jest wyłącznie faktem, że sprzedawca zaoferował usługę premium za którą pobrał opłatę i najprawdopodobniej nie dotrzymał umowy. Dla jasności - nigdy nie oczekiwałem wysokich standardów obsługi w Chinach, HK czy okolicach - jeśli chcę wysoką jakość obsługi, robię zakupy na Amazonie. Nigdy, do czasu, gdy ktoś napisał "Silver VIP 48h, ~$10".

Nie zgadzam się na to, aby udawać, że wszystko jest OK - każdy, kto ma elementarną umiejętność czytania ze zrozumieniem zobaczy, że odpowiedź sprzedawcy jest niespójna, nie na temat i niczego nie wyjaśnia. Dlatego rolą moderatora powinno być podjęcie decyzji, czy warto na forum promować sprzedawcę, który robi to, co robi Goldway.

Zgadzam się natomiast z tym, że dalsze produkowanie się w tym wątku jest pozbawione sensu i jedynym sensownym rozwiązaniem jest założenie sporu na Aliexpress. Jeśli ktokolwiek jeszcze chciałby ze mną w tej sprawie porozmawiać, zapraszam do wiadomości prywatnych.

Pochwały przyznane za posta: 5
Avatar użytkownika
pk.waw
 
Posty: 47
Dołączył(a): 12 lis 2015, o 00:43
Pochwały: 8

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez blue_voyager » 21 lis 2015, o 23:06

Problem jest w czym innym. Ty i kilku innych uzytkowników nie zważacie na to, że wasz problem jest tylko waszym problemem, a nie całego forum. Dlatego nie zważając na innych piszecie w kółko o tym samym. Dostajecie niesatysfakcjonującą was odpowiedź od Goldwaya i znów zaczynacie swoje. Ten watek nie dotyczy tylko waszej transakcji, a w tej chwili na ostatnich stronach trudno znaleźć tu coś innego.
Powtórzę to co juz napisałem - nie podoba wam się odpowiedź Goldwaya, załóżcie spór. Nie będziecie wałkować tu tego do usr..j śmierci.
Co do mojej bezstronności, to owszem jestem bezstronny, bo gdybym był rzeczywiście stronniczy to niewiele waszych postów by się ostało.
I na zakończenie - w tym wątku "brakuje" juz tylko dyskusji o pracy moderatora, więc wszystkie podobne wpisy będę stąd usuwał. Macie zastrzeżenia do mojej pracy, prosze pisać na PW do mnie lub złozyć skargę do Admina.

edit.
Dodam tylko jeszcze jedno. Takiego chamstwa jakiego przy tej okazji doświadczyłem od kilku z was w wysyłanych na PW wiadomościach, nie zaznałem tu jeszcze wcześniej. Nie rusza mnie to, świadectwo wystawiacie tylko sobie.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez ar2rc » 21 lis 2015, o 23:10

Trochę napisze bo ten wątek robi się taki "polski". Osobiście telefon dostałem o czasie..., ale będąc na miejscu kolegów też bym miał gula. Bo czekać jak na telefon z chin z stratą 10$ to nie fair. Nie winię tu kolegi goldway z forum, bo co on winny, że ktoś dalej zawinił. Ja bym na ali poprostu zażądał zwrotu różnicy między chińskim telefonem a estońskim i to wszystko na temat. Już o kole od roweru nie wspominam(gifty).
Podsumowując żeby nie kolega goldway to sklep by miał o wiele miejsze dochody z Polski. Jako jedyny tu odpisuje na słowa krytyki i za to szacun

Wysłane z mojego X98 Air 3G(C9J8) przy użyciu Tapatalka
Ostatnio edytowano 21 lis 2015, o 23:15 przez ar2rc, łącznie edytowano 1 raz
ar2rc
AKTYWNY
 
Posty: 300
Dołączył(a): 14 mar 2014, o 13:43
Pochwały: 4
Telefon:: sgs4
ROM: omega

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez bar4u » 21 lis 2015, o 23:13

Czytać się tego nie da, idź już na ten swój szanowny wykop bo robicie śmietnik z forum które dzięki między innymi @Blue_voyager trzyma jakiś poziom. Aferę kręcisz jak by ci cegłe w paczce wysłał!
Kupiłeś jesteś niezadowolony, załóż spór na Ali, na 99% zwrot otrzymasz (sam dostałem ostatnio zwrot za opóźnioną przesyłkę od innego sprzedawcy - zwrot dodatkowej opłaty)

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
bar4u
AKTYWNY
 
Posty: 296
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 22:10
Pochwały: 6
Telefon:: MI4C
ROM: miui PL

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez KarlosW » 21 lis 2015, o 23:57

A było tak miło.. Każdy został na tym forum w jakiś sposób przekrecony przez chinola ale to sprawa między kupującym a sprzedającym.
Tu tylko można się wyzalic i zwrócić uwagę ew. następnym kupującym jak np. w wątku beware coolicool..
Reszta to tylko zasmiecanie.
O dziwo nie robią tego starzy użytkownicy forum..
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez arturiano » 22 lis 2015, o 00:10

Bo starzy użytkownicy są cierpliwi. Wiedzą, że zakupy w chinach to cierpliwość. Ja Goldwaya na tym forum bardzo szanuję. Wolę dopłacić kilka dolców a mieć polskie wsparcie w przypadku problemów.

Info dla Goldiego: nie przejmuj się tymi negatywami. Robisz co możesz, odpisujesz. Jesteś tutaj bardo potrzebny. Wiedz o tym, że te kilka osób lamentujących nie zaszkodzi Twojej reputacji. Robisz w Polsce tyle ile możesz i za to Ci chwała.
Szanujemy Ciebie oraz Twoją pracę Goldway. Ja to rozumiem, że Ty tych paczek nie wysyłasz a dostajesz teraz słabe opinie... Niestety nie wszyscy potrafią zrozumieć, że Ty jesteś tutaj tylko przedstawicielem.

Koniec.
arturiano
 
Posty: 99
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 03:32
Pochwały: 1
Telefon:: Alcatel

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez wacie72 » 22 lis 2015, o 00:13

Może niech admin wyrazi zgodę i założy nowy wątek "Oszukani przez Goldiego" bo nie każdego interesują wszystkie tematy w danym wątku. Kto nie chce czytać opuści ten wątek a zainteresowani i przezorni zaglądną do niego.
Blue_... ma racje , wątek staje się nieczytelny ,ale i "oszukanym" też należy się możliwość zaakcentowania tego tematu tak ku przestrodze.
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez HongKong_Goldway » 22 lis 2015, o 02:02

Koleżanki i koledzy,
Rozumiem Wasze niezadowolenie, ale chciałbym jeszcze raz powtórzyć, że firma SF i Estonia Post mają coś na zasadzie "partnership", podpisaną umowę współpracy. Tym samym nadanie paczki przez firmę SF jest jednoznaczne z nadaniem jej w Estonia Post. Goldway wywiązało się z umowy, paczki zostały nadane w ciągu 48 godzin. Jakiekolwiek pretensje należy mieć do poczty, która w nawale paczek z festiwalu 11/11 w Chinach ma opóźnienia w wysyłce, trackingu etc. 11/11 sprzedało się tyle towaru z chińskich sklepów, że każda poczta ma opóźnienia. Estonia Post/SF nie są wyjątkami. Sprawdźcie proszę podsumowanie aby mieć pojęcie o jakich liczbach mowa:

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Obecnie manadżer sklepu, który będzie dostępny we wtorek obiecał mi, że zdobędzie dokument potwierdzający jego słowa, które umieściłem w poprzednim poście.
Goldway nie pozwoliłoby sobie na zaniedbanie które kosztowałoby 10$ zwrotu dla każdej z kilkudziesięciu paczek SILVER VIP gdyż sam zarobek z jednej oscyluje właśnie koło tej kwoty. Koszty wysyłki z Chin do magazynu w Estonii, a następnie z Estonii do Polski + koszt zatrudnienia dużej ilości ludzi, którzy tworzą serwis który tak bardzo chwaliliście zmusza do zastosowania adekwatnych cen, które i tak mają niewielką marżę.

Oczywiście nikt nie zabroni Wam otwierania "dispute" na Aliexpress, każda oczywiście będzie rozpatrzona przez portal.

Teraz pozwolę sobie na odrobinę prywaty, może nie profesjonalnie, ale:
Proszę o nie obrażanie mnie w wiadomościach, jestem tylko pośrednikiem, nie zarządzam działem wysyłek, nie podpisuje umów, nie jeżdżę osobiście z paczkami na pocztę. Staram się Wam pomagać jak najlepiej abyście byli zadowoleni, zdobyłem dla Was kupony 5$ których Goldway nie musiało oferować, gdyż wedle oficjalnego stanowiska umowa została dotrzymana. Zakupy w Chinach są specyficzne, towar leci przez pół świata, prawo w Chinach jest inne niż nasze, szybkość dostawy i Wasze zadowolenie zależy od wielu czynników.

Pochwały przyznane za posta: 6
Avatar użytkownika
HongKong_Goldway
AKTYWNY
 
Posty: 754
Dołączył(a): 2 paź 2014, o 03:34
Pochwały: 48
Telefon:: Xiaomi, LeTV.

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez KarlosW » 22 lis 2015, o 02:11

Jak tylko jest to 100% prawdy to gratuluję, współczuję i pozdrawiam.
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez barylkaq » 22 lis 2015, o 10:37

kij z ich kuponem na 5$, uczciwie by było oddac 10$ za opozniona wysyłke....
barylkaq
 
Posty: 24
Dołączył(a): 14 cze 2014, o 18:33
Telefon:: sony

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez pepeq77 » 22 lis 2015, o 11:15

To czy paczka wysłana z Estonii, czy z Chin to raczej nie jest aż tak istotne. Kupiłem drożej tylko dlatego bo zależało mi na czasie. Można było kupić taniej z Chin z gwarancją bez VAT i też by szło 2-3 tygodnie. Czekam na paczkę a data stempla na przesyłce wyjaśni wszystko. Jeżeli telefon wysłany w 48 godzin a poczta dała ciała to trudno, zdarza się. Jeżeli wysłana później (w moim przypadku wg systemu 17.11) to jest to nie wywiązanie się z umowy i nie rozumiem tłumaczeń "bo to Chiny i taka specyfika". Ode mnie wymaga się wywiązywania z umów i chyba ja mogę wymagać tego samego. Czy że nie mogę bo to Chiny? :)
Sugeruję trochę cierpliwości, sprzedawca nie musi być tutaj winny.

Pochwały przyznane za posta: 3
pepeq77
 
Posty: 63
Dołączył(a): 20 paź 2015, o 19:01
Pochwały: 10
Telefon:: SHARP AQUOS S2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron