• Reklama

Cool 1 - najlepszy ROM

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez alienv » 22 kwi 2018, o 20:18

Testował ktoś MIUI9 na tym telefonie? jak się sprawuje?
alienv
AKTYWNY
 
Posty: 462
Dołączył(a): 29 sie 2012, o 09:40
Lokalizacja: z domu
Pochwały: 7
Telefon:: iOcean X7S
ROM: 4.2.2 0520

Reklama

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez darek1995 » 8 maja 2018, o 20:30

2Le napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Po dwóch dniach testowania ( w wolnej chwili ) póki co zauważyłem na + użytkowanie baterii. Zdecydowanie Cool1 działa dłużej na tym ROMie jednakże martwi mnie jedna rzecz, a mianowicie po wejściu USTAWIENIA -> BATERIA -> najwięcej energii pobiera mi "Telefon nieaktywny" (46%) od 3dn 1h, 26min. Jeżeli chodzi o aparat to nie zauważyłem różnicy w porównywaniu do LeRee - wszystko to samo. Z dodatków dodanych w tym ROMie m.in. rozpoznawanie twarzy działa poprawnie. Co do zasięgu, GPS, WiFi także porównywalnie do ROMu LeRee. Zauważyłem też, że ROM od cuoco92 jest mniej spolszczony. Na + również jest ROT całego ROMu w jednej aplikacji mamy bardzo dużo możliwości grzebania w tel. m.in kalibrowanie baterii, spam blocker i wiele innych. ROM jest czysty, a główne MENU zmieniło pozycję przewijania aplikacji. Na minus brak wsparcie pomocy tekstów polskich np. w smsie (chyba, że ja coś źle robię - google keyboard mam dodany).
Napiszę więcej jak zapoznam się bliżej z tym oprogramowaniem.


Możesz zrobić kilka ss'ów? Szczególnie zaciekawiło mnie trzymanie na baterii, ile masz godzin na włączonym ekranie?
darek1995
 
Posty: 13
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 13:40
Telefon:: Coolpad Cool1
ROM: BG

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez baxy » 20 cze 2018, o 19:44

Witam
Jakie wgrać recovery do leree c1u02 z LiTb?
Zależy mi na instalacji magiska
baxy
AKTYWNY
 
Posty: 210
Dołączył(a): 24 sie 2010, o 14:35
Pochwały: 1

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez Michsozord » 30 lip 2018, o 15:27

baxy napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Wygrałeś może już tego ery jakieś? Mam ten sam tel i od kilku dni próbuje znaleźć jakieś info od podstaw czyli odblokowanie bootloadera przez TWRP a potem root się nigdzie nie ma niestety prosto opisanej procedury.
Michsozord
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 lip 2018, o 12:56
Telefon:: Leeco lepro3
ROM: Leree

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez Flyagaric » 30 lip 2018, o 21:53

Instrukcja jest w tym wątku, kilka stron wcześniej.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez marek221 » 12 sie 2018, o 10:30

Witam,
Przeczytałem większą część wątku ale nie znalazłem odpowiedzi. Mam cool1 który nie ma funkcji update z poziomu systemu. Ściągnąłem update.zip oprogramowania leRee ale jak przechodzę do recovery i naciskam update to informuje że nie można znaleźć odpowiednich plików (mimo ze jest wrzucony do glownego katalogu plik update.zip). Czy ktoś moze pomoc jak sobie z tym poradzic? niestety nie ogarniam takich rzeczy za bardzo a nie chciałbym położyć telefonu.
marek221
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 sie 2018, o 10:27
Telefon:: cool1

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez motaba74 » 20 sie 2018, o 15:17

Mam to samo, chciałem zmienić rom bo na stocku jej się zawiesza, bateria szybko niknie albo jak chesz zresetować to to półtora godziny się włącza, jakaś pomoc może

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
motaba74
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 paź 2014, o 23:39
Telefon:: xperia s

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez Flyagaric » 20 sie 2018, o 15:57

Mnie widział update.zip tylko z poziomu ustawień, w Andku.
Jak chcecie go wgrywać w recovery, to trzeba się zaopatrzyć w pendrajwa z USB-C, albo przejściówkę. Takiego pena potem sformatować odpowiednio (najpewniej musi to być FAT32, ale może exFAT też zadziała) i wtedy wgrać tam plik i próbować w recovery.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez DjXbeat » 23 sie 2018, o 14:57

stoneface napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Miałem whrsny ROM leere i po wgraniu tej aktualizacji telefon dostał sporego kopa!!! Szybciej reaguje na otwierane aplikację i jest znacznie responsywniejszy.
Niestety jest to ROM Coolpad bez języka polskiego.
DjXbeat
 
Posty: 9
Dołączył(a): 24 sie 2017, o 21:52
Telefon:: Leeco Cool 1
ROM: EUI

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez bzyq_2 » 25 sie 2018, o 11:48

Tracę cierpliwość. Ktoś wie co trzeba zrobić by przyciski pod ekranem nie gasły po paru sekundach (tak by były podświetlone gdy ekran jest włączony). Niesamowicie mnie to irytuje, bo one po zgaśnięciu są niewidoczne. Jak nie znajdę rozwiązania to sprzedaję ten świetny telefon właśnie z uwagi na to...
bzyq_2
 
Posty: 40
Dołączył(a): 26 lis 2017, o 15:17
Pochwały: 1
Telefon:: LEAGOO

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez DjXbeat » 28 sie 2018, o 12:42

@up
Ustawienia systemowe - ułatwianie dostępu - przycisk nawigacyjny - czas podświetlenia, ustawiasz "podświetl gdy ekran jest włączony".
Po tym zabiegu przyciski nawigacyjne są włączone razem z ekranem.
Tylko ja korzystam obecnie z romu 106_26S_VR5_STABLE_ROW_CUOCO92 i w nim jest możliwość regulacji przyciskami nawigacyjnymi. Nie wiem jak z innymi romami.
DjXbeat
 
Posty: 9
Dołączył(a): 24 sie 2017, o 21:52
Telefon:: Leeco Cool 1
ROM: EUI

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez Flyagaric » 28 sie 2018, o 13:43

Stockowy (czyli LeRee też) może nie mieć tej opcji ... Fona mam w domu, ale pytający pewnie sam szybciej sprawdzi.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ROM'y i modyfikacje



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron