• Reklama

Cool 1 - najlepszy ROM

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez maciejet » 17 lis 2018, o 20:27

mirecki napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Mirecki wielkie dzięki za wyjaśnienie. Czyli podsumowując schodzę z Havoca do JUI na Andku 7. Potem postępuję zgodnie z tutorialem downgradowania z JUI do EUI za pomocą Coolpad Downoad Assistant i jeżeli wszystko dobrze pójdzie będę znowu na stocku i będę miał możliwość np. wgrania sobie Le Re.
maciejet
 
Posty: 109
Dołączył(a): 22 kwi 2014, o 11:38
Pochwały: 1
Telefon:: Overmax

Reklama

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez mirecki » 17 lis 2018, o 20:47

Tak za pomocą TWRP wracasz do Andka 7 na JUI, ostatnio sprawdzałem to nawet nie trzeba robić Format Data ani Wipe internal Storage, co do Coolpad download asistance umieściełem plik do Youtuba i pobierz tam właściwy plik Fix CDA (zależnie wersji Windows'a), możesz też po zainstalowaniu tego fixa sprawdzić czy fix zadziałał przy sprawdzeniu romu w Coolpad download Assistance.
Jak wrócisz już do EUI to wgrywasz TWRP i za jego pomocą instalujesz rom LeRee.
mirecki
 
Posty: 43
Dołączył(a): 1 sty 2018, o 21:45
Pochwały: 5
Telefon:: Samsung Galaxy S7
ROM: Stock

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez maciejet » 18 lis 2018, o 20:31

mirecki napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Mirecki jeszcze raz dzięki za pomoc. Udało mi się zejść do EUI zgodnie z poradnikami z YT. Soft jest jednak inny niż ten co miałem fabrycznie po zakupie na GearBest, gdyż w sofcie który otrzymałem z gearbestu był np. j. polski oraz gapsy. Czy można gdzieś znaleźć takie EUI, które posiada więcej języków i gapsy? Czy od razu lepiej od razu próbować instalować coś od LE Ree? Mam teraz obecnie fabryczne recovery, więc aby mieć TWRP muszę znowu wgrać je przez QFIL'a?
maciejet
 
Posty: 109
Dołączył(a): 22 kwi 2014, o 11:38
Pochwały: 1
Telefon:: Overmax

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez Flyagaric » 18 lis 2018, o 20:56

W takim razie nie jest to soft LeRee, a ten miałeś wgrywać. W LeRee na 100% jest polski i gappsy.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez maciejet » 18 lis 2018, o 22:19

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tak na chwilę obecną nie mam LE REE wgranego tylko postępując zgodnie z instrukcjami z tutka na YT przez Coolpad Download Assistant wróciłem z JUI do EUI i mam z tego co mi się wydaje zainstalowane Chińskiego Stocka (5.8.018 S), który ma tylko j. chiński i angielski oraz dodatkowo nie ma Gapsów. Po wyjęciu telefonu z pudełka miałem jakiś soft, który pewnie był grzebany gdyż to też było 5.8.018S , które miało j. polski oraz gapsy. Zastanawiam się teraz właśnie nad instalacją Le REE ale z tego co widzę to są 2 szkoły. Jedna poprzez wrzucenie pliku bezpośrednio do pamięci telefonu i próba aktualizacji przez system update oraz zainstalowanie TWRP i dopiero wtedy instalacja LE REE. Od czego to zależy którą opcję instalacji należy wybrać?
maciejet
 
Posty: 109
Dołączył(a): 22 kwi 2014, o 11:38
Pochwały: 1
Telefon:: Overmax

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez Flyagaric » 18 lis 2018, o 23:46

Po powrocie do EUI, to nawet nie trzeba TWRP wgrywać, bo ROM można wgrać z menu fona, albo ze stockowego recovery.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez maciejet » 19 lis 2018, o 00:51

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Faktycznie wgrałem LeRee poprzez update z poziomu telefonu. Chyba już zostanę na tym LeRee bo customy, które testowałem charakteryzowały się tym, że każdego z nich coś bolało a LeRee wydaje się stabilne.
maciejet
 
Posty: 109
Dołączył(a): 22 kwi 2014, o 11:38
Pochwały: 1
Telefon:: Overmax

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez mirecki » 19 lis 2018, o 19:01

Swoją drogą TWRP zawsze możesz wgrać za pomocą QFIL lub MiFlash, możesz wtedy przez TWRP zrobić Root.
mirecki
 
Posty: 43
Dołączył(a): 1 sty 2018, o 21:45
Pochwały: 5
Telefon:: Samsung Galaxy S7
ROM: Stock

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez Flyagaric » 20 lis 2018, o 15:35

maciejet napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


No własnie, ROMów jest sporo, ale zawsze któryś miał bolączki. Chwilę temu pytałem czy któryś z nich osiągnął już ten poziom funkcjonalności i stabilności co LeRee i nikt nie odpisał. Tedy, dalej LeRee pozostaje lekiem na wszelkie podejrzane glicze i braki.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez dawidoski8 » 28 lis 2018, o 22:28

Panowie pytanko,
czy ma ktoś może link do Romu od LeRee? Przy tym wrzuconym od Flyagarica wywala błąd.
dawidoski8
 
Posty: 21
Dołączył(a): 31 paź 2012, o 21:21
Lokalizacja: Siusiulewo

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez gadziemsiu » 29 lis 2018, o 14:49

Mam takie pytanko czy któryś z tych romów mógł bym wrzucić do letv x500? korzystam z niego od 4 lat na oryginalnym romie i mam takie z nim problemy ze chce sie w koncu za to zabrac ale jesem kompletnie zielony
gadziemsiu
 
Posty: 7
Dołączył(a): 29 lis 2018, o 14:36
Telefon:: Letv x500 1s
ROM: oryginalny

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez mirecki » 30 lis 2018, o 18:41

mirecki
 
Posty: 43
Dołączył(a): 1 sty 2018, o 21:45
Pochwały: 5
Telefon:: Samsung Galaxy S7
ROM: Stock

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ROM'y i modyfikacje



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama