• Reklama

Cool 1 - najlepszy ROM

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez Roswell » 5 lis 2018, o 20:21

Mam telefon w wersji c106-9 4GB z oryginalnym systemem eui 5.9.026s niestety tylko z językiem angielskim, jaki system wgrać żeby można było to zrobić jak najprościej i był język polski oraz gapsy ?
Roswell
AKTYWNY
 
Posty: 300
Dołączył(a): 19 lis 2014, o 22:55
Pochwały: 4
Telefon:: Newman N2

Reklama

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez Flyagaric » 6 lis 2018, o 13:24

Jak na początku wątku - LeRee. Najprościej i najstabilniej.
Jeśli nie pójdzie z telefonu, to trzeba będzie to wgrać na pendrive'a podłączonego przez USB-C, z poziomu firmowego recovery.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez Roswell » 10 lis 2018, o 15:28

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


A wiesz może gdzie znajdę plik z romem? niestety ten z początku wątku nie działa
Roswell
AKTYWNY
 
Posty: 300
Dołączył(a): 19 lis 2014, o 22:55
Pochwały: 4
Telefon:: Newman N2

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez Flyagaric » 10 lis 2018, o 16:55

Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez Roswell » 11 lis 2018, o 12:24

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Niestety coś jest nie tak, podczas instalacji ok 1/3 jest komunikat "Failed to update! Cause: Installation failed"
Roswell
AKTYWNY
 
Posty: 300
Dołączył(a): 19 lis 2014, o 22:55
Pochwały: 4
Telefon:: Newman N2

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez Flyagaric » 11 lis 2018, o 16:00

Ściągaj od nowa i próbuj jeszcze - spróbuj ze 3 razy.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez maciejet » 16 lis 2018, o 00:21

Witam serdecznie wszystkich użytkowników Cool'a.

Mam mianowicie pewien problem. Po zakupie telefonu zainstalowałem od razu LinageOS jednak nie działa mi na tym sofcie aparat. W związku z tym przeniosłem się na HavocOS, który też nie do końca mi pasuje. W związku z tym powstaje pytanie jak w bezpieczny sposób mogę powrócić do stocka? Pragnę nadmienić, iż mój stockowy soft miał gapsy oraz j. polski. Czytałem, że soft od LE RE jest dobry do Coolpada.

Obecnie mam zainstalowane TWRP Red Wolf i soft HavocOS.

Czy mogę powrócić do stocka lub zainstalować soft od Le Re po prostu wskazując paczkę .zip z poziomu TWRP ze stockowym softem lub z softem od LE Re? Czy mogę coś popsuć wgrywając to w taki sposób?
maciejet
 
Posty: 109
Dołączył(a): 22 kwi 2014, o 11:38
Pochwały: 1
Telefon:: Overmax

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez abeon » 16 lis 2018, o 09:07

Miałem zainstalowany LineageOS i aparat działał bez problemu, wystarczyło wgrać patcha który był razem z romem w wątku na XDA.

Co do instalacji LeRe to musisz najpierw wrócić na EUI a potem przez update z poziomu telefonu na lere. Ja przed sprzedażą telefonu korzystałem z tej instrukcji i zamieszczonego tam romu:
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Oczywiście musisz użyć translatora.

Jeśli się myślę to niech mnie ktoś poprawi. ;)
abeon
 
Posty: 86
Dołączył(a): 21 lis 2013, o 03:37
Telefon:: a820

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez maciejet » 16 lis 2018, o 14:00

abeon napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Rozumiem, że miałeś Linage i JUI i trzymałeś się dokładnie tego ruskiego tutoriala? Widziałem filmik na YT, który to pokazuje ale ktoś pisał, że schodząc z JUI do EUI można stracić IMEI? Czy u ciebie było wszystko ok trzymając się dokładnie tego tuta wracając do EUI?
maciejet
 
Posty: 109
Dołączył(a): 22 kwi 2014, o 11:38
Pochwały: 1
Telefon:: Overmax

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez mirecki » 16 lis 2018, o 23:19

Na poprzedniej stronie opisałem jak wrócić do EUI.
Jak wszystko zrobisz jak opisałem to nie ma opcji aby zgubić IMEI (najlepiej chyba wracać z 7 JUI).
mirecki
 
Posty: 43
Dołączył(a): 1 sty 2018, o 21:45
Pochwały: 5
Telefon:: Samsung Galaxy S7
ROM: Stock

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez maciejet » 17 lis 2018, o 17:57

mirecki napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Muszę koniecznie wgrać rom z 7 JUI czy mogę mieć Havoca i wracać z niego na stocka stosując się do Twojej instrukcji z poprzedniej strony? Mógłbyś podlinkować dokładnie ten rom z 7 JUI, z którego to wracałeś do stocka?
maciejet
 
Posty: 109
Dołączył(a): 22 kwi 2014, o 11:38
Pochwały: 1
Telefon:: Overmax

Re: Cool 1 - najlepszy ROM

Postprzez mirecki » 17 lis 2018, o 18:58

Nie możesz, musisz wrócić z JUI do EUI. Jest inna struktura plików czy coś tam. Jak miałem Andka 8 to Coolpad Download Assistance nie chciał mi wgrać romu, dlatego bezpieczniej wrócić do Andka 7 na JUI, to ten rom z xda https://forum.xda-developers.com/cool1/ ... 2-t3780509 może być tylko ten z nr 10 bez update'u. Wracałem chyba już ze 3 razy w ciągu ostatniego miesiąca. Ostatnio siedzę ma MIUI 10 ale morelocale nie spolszczył mi za bardzo menu oraz brak SLR (bokeh).

Autor postu otrzymał pochwałę
mirecki
 
Posty: 43
Dołączył(a): 1 sty 2018, o 21:45
Pochwały: 5
Telefon:: Samsung Galaxy S7
ROM: Stock

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ROM'y i modyfikacje



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron