• Reklama

Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Link » 7 mar 2018, o 17:41

Cześć. Czyli mówicie, ze DHL nie otwiera paczek jeśli wszystko jest zgodne z ich wytycznymi (realna cena itd)? Nawet jeśli poproszą o zrzuty z podsumowania zamówienia i transakcji bankowej?
Link
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7 mar 2018, o 17:39
Telefon:: Samsung S8

Reklama

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Bolaudio » 13 mar 2018, o 15:45

Bolaudio napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dziękuje kolego za wskazówkę, niestety nikt nie chce tam odebrać telefonów zarówno po 7 rano jak i później :) ja dalej czekam co z moją paczką w ten czwartek będzie już miesiąc jak przemyśl trzyma mi przesyłkę. Przy okazji przeglądałem forum co by było gdyby jednak została zwrócona do chinczyka, odpowiedzi są różne, że siciągam bez CE na własne ryzyko itd. Tak więc sprawdziłem na stronie sklepu jest informacja o certyfikatach i jest napisane, że posiada CE. Tak więc jak nie dostanę tej przesyłki mam nadzieję, że oddadzą kasę bez problemu


Koledzy czas mija, a ja nie dostałem żadnej informacji o zatrzymaniu paczki. Jak inaczej można kontaktować się z Panami celnikami z Przemyśla, mam tu na myśli inny numer niż podany wcześniej przez kolege. Przesyłka już jest zatrzymana półtora miesiąca w Przemyślu nie wiem co robić sklep każe mi się kontaktować standardowo z pocztą, numer podany wyżej nie odpowiada. Podejrzewam więc już na 100% że chodzi o CE bo jak czytam wątki na forum nikt nie czekał ponad miesiąc na list, na CE zresztą też. Przynajmniej mogliby napisać, że zatrzymują i odsyłają a tak to ani sprzętu ani zwrotu kasy
Bolaudio
 
Posty: 20
Dołączył(a): 25 wrz 2017, o 08:10
Telefon:: Lumia

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez -greg- » 13 mar 2018, o 16:48

Bolaudio napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dziękuje kolego za wskazówkę, niestety nikt nie chce tam odebrać telefonów zarówno po 7 rano jak i później :) ja dalej czekam co z moją paczką w ten czwartek będzie już miesiąc jak przemyśl trzyma mi przesyłkę. Przy okazji przeglądałem forum co by było gdyby jednak została zwrócona do chinczyka, odpowiedzi są różne, że siciągam bez CE na własne ryzyko itd. Tak więc sprawdziłem na stronie sklepu jest informacja o certyfikatach i jest napisane, że posiada CE. Tak więc jak nie dostanę tej przesyłki mam nadzieję, że oddadzą kasę bez problemu


Koledzy czas mija, a ja nie dostałem żadnej informacji o zatrzymaniu paczki. Jak inaczej można kontaktować się z Panami celnikami z Przemyśla, mam tu na myśli inny numer niż podany wcześniej przez kolege. Przesyłka już jest zatrzymana półtora miesiąca w Przemyślu nie wiem co robić sklep każe mi się kontaktować standardowo z pocztą, numer podany wyżej nie odpowiada. Podejrzewam więc już na 100% że chodzi o CE bo jak czytam wątki na forum nikt nie czekał ponad miesiąc na list, na CE zresztą też. Przynajmniej mogliby napisać, że zatrzymują i odsyłają a tak to ani sprzętu ani zwrotu kasy

Do: poczta@prz.mofnet.gov.pl
DW: ucs@pk.mofnet.gov.pl
Wyślij z żądaniem potwierdzenia przeczytania

Autor postu otrzymał pochwałę
-greg-
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 sie 2017, o 00:01
Pochwały: 9
Telefon:: Realme 7 5G
ROM: oryginalny
Góra

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez marcoos1 » 13 mar 2018, o 20:35

To, że przeczytają nie oznacza, że odpiszą.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Bolaudio » 13 mar 2018, o 20:55

Myślę, że warto spróbować bo co innego mogę zrobić. Niby kwotowo przesyłka nie jest wiele warta, ale z drugiej strony chyba nie powinienem odpuszczać
Bolaudio
 
Posty: 20
Dołączył(a): 25 wrz 2017, o 08:10
Telefon:: Lumia

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Bolaudio » 15 mar 2018, o 11:13

Przepraszam za pisanie posta pod postem, ale nie widzę możliwości edycji. Otrzymałem na maila informacje, że w związku z brakiem odpowiedzi na zawiadomienie przekazano poczcie do zwrotu do nadawcy. To są jakieś jaja, bo nie dostałem żadnego zawiadomienia. Jak rozumiem takie zawiadomienie otrzymuje się listem poleconym prawda ? Mało tego to co mi napisali nie zgadza się z trackingiem, bo podobno paczkę odesłali 2 tygodnie temu, a w trackingu ruszyła dziś po mojej mailowej interwencji. Normalnie ręce opadają nie mam pojęcia co robić dalej czy pisać skargę jakąś, w końcu jeśli nie odpowiedziałem na pismo to chyba mają potwierdzenie braku odbioru listu,
pozdrawiam
Bolaudio
 
Posty: 20
Dołączył(a): 25 wrz 2017, o 08:10
Telefon:: Lumia

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez rodan77 » 15 mar 2018, o 13:33

Możesz ich zapytać kiedy niby wysłali do Ciebie ten polecony. I czy mają potwierdzenie, że odebrałeś.
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez -greg- » 15 mar 2018, o 23:20

Bolaudio napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zawiadomienie przesyłane jest listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.

http://www.podkarpackie.kas.gov.pl/podk ... -i-petycje
http://www.podkarpackie.kas.gov.pl/izba ... ANCE_9ETy_
http://www.mf.gov.pl/krajowa-administra ... erwencyjny
-greg-
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 sie 2017, o 00:01
Pochwały: 9
Telefon:: Realme 7 5G
ROM: oryginalny

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Bolaudio » 16 mar 2018, o 00:52

Ok w takim razie odpiszę coś na email
Bolaudio
 
Posty: 20
Dołączył(a): 25 wrz 2017, o 08:10
Telefon:: Lumia

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez michu102 » 8 kwi 2018, o 20:01

Dzień dobry
Takie małe pytanko mam.
Jestem z podkarpacia i 90% telefonów z joybuy odpada z wiadomego powodu.
Kraków i ewentualnie Wrocław pod jakie urzędy celne podlegją? Przejdzie telefon bez CE? Chcę zamówić Sharpa aquosa S2.
michu102
 
Posty: 38
Dołączył(a): 23 gru 2015, o 12:05
Pochwały: 1
Telefon:: Letv le1

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez termitek12 » 30 maja 2018, o 08:25

Udaje wam sie wygrac spory z aliexpress - jezeli towar zostanie zatrzymany przez bledne CE, jak wmoim przypadku - post385310.html#p385310 ?
termitek12
 
Posty: 21
Dołączył(a): 18 kwi 2017, o 23:22
Pochwały: 1
Telefon:: raran

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez -greg- » 31 maja 2018, o 16:07

termitek12 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Oczywiście. Aliexpress ma świetne zabezpieczenie interesów klienta, o wiele lepsze niż nasze Allegro. Wystarczy tylko dobrze uzasadnić roszczenie, przedstawić dokumenty (u mnie wystarczyły te przesłane z UC Przemyśl w j.polskim) i rozwinąć/wyjaśnić opisy z trackingu. Ja użyłem też screenshotów śledzenia ze strony PP
http://emonitoring.poczta-polska.pl/?lang=en
Odpowiadałem zwięźle na każde pytanie; zasadne czy też nie. Otrzymałem pełny zwrot wpłaconej kwoty. Sprzedawca nie naliczył sobie żadnych kosztów zwrotu.
Jestem na Ali od listopada 2015. To już mój 7 spór (różne powody). Wszystkie rozwiązane idealnie po mojej myśli.
-greg-
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 sie 2017, o 00:01
Pochwały: 9
Telefon:: Realme 7 5G
ROM: oryginalny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron