• Reklama

Aktualne nr despatch w Warszawie - SINGAPORE POST

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Aktualne nr despatch w Warszawie - SINGAPORE POST

Postprzez Marcino20 » 14 maja 2020, o 12:02

elenthar napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Kazali Ci czekać 10 dni, bo przesyłka dotarła i teraz Chińczyk ma przedstawić Ali szczegóły nadania z adresem odbiorcy, dlatego musisz czekać. Jak przesyłka jest nadal w transporcie i nie ma statusu, że doręczona to sytuacja jest klarowna.

rodan77 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Na Ali zamawiam bardzo dużo, w ostatnich dwóch tygodniach miałem 11 zwrotów właśnie po minięciu deklarowanego czasu dostawy, gdzie otwarłem spór, niektóre miały deklarowane 35 dni, nie doszły i też był zwrot.
Także mówie z mojego doświadczenia ;)
Marcino20
 
Posty: 43
Dołączył(a): 23 paź 2014, o 22:27
Pochwały: 6
Telefon:: Huawei P30 Pro

Reklama

Re: Aktualne nr despatch w Warszawie - SINGAPORE POST

Postprzez SpeedoFST » 14 maja 2020, o 12:52

teraz o tyle się zmieniło, że kiedyś jak było np 5 dni do końca czasu ochrony to otwierałeś spór i "purchase protection is running out but package is still in transit" i albo sprzedający ci przedłużył albo nie i wtedy zwrot kasy a teraz nie ma tego, jak próbujesz przed końcem 60 dni otworzyć to "z obserwacji wynika, że przesyłka już leży na poczcie i czeka, idź se sprawdzić" blablabla i nie można otworzyć sporu, dopiero jak mija 60 dni, zamówienie jest zakończone "confirmation received" (jakim cudem kurna?) i wtedy spór "purchase protection..." - 5 dni czekania na odpowiedź sprzedającego, albo coś odpowie w stylu "zamknij spór paczka na pewno dojdzie" i wklei jakieś skriny że w marcu była na lotnisku w chinach ;) albo nic nie odpowie jak zamówienie za grosze, potem wkracza ali i oddaje hajs
SpeedoFST
AKTYWNY
 
Posty: 374
Dołączył(a): 13 cze 2015, o 21:08
Pochwały: 15
Telefon:: SGS8

Re: Aktualne nr despatch w Warszawie - SINGAPORE POST

Postprzez elenthar » 14 maja 2020, o 13:07

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nie. Jest napisane, że moja przesyłka nadal jest pod ochroną, dlatego przedłużają czas. Przez 5 lat zebrało się trochę sporów i mniej więcej wiem, co jak wygląda w jakiej sytuacji. Z resztą inni mają podobne doświadczenia. Chyba w tym momencie jednym zwracają kasę, gdy sprzedający przedłuży czas ochrony, a innym nie. Z resztą przekonam się za 10 dni na singapurskiej przesyłce. Póki co czasu ochrony nie przedłużył.
elenthar
 
Posty: 23
Dołączył(a): 30 kwi 2020, o 11:24
Telefon:: Apple

Re: Aktualne nr despatch w Warszawie - SINGAPORE POST

Postprzez Marcino20 » 14 maja 2020, o 13:18

Kolego ale u Ciebie przesyłka została dostarczona, tyle, że pod inny adres, to całkowicie inna sytuacja, przedłużyli, żeby z Chińczykiem wyjaśnić gdzie wysłał albo żeby podał poprawny nr nadania.
Marcino20
 
Posty: 43
Dołączył(a): 23 paź 2014, o 22:27
Pochwały: 6
Telefon:: Huawei P30 Pro

Re: Aktualne nr despatch w Warszawie - SINGAPORE POST

Postprzez em59 » 14 maja 2020, o 13:54

Mi wysłana z Chin 23.04. właśnie dotarła, ale wysyłana ASS z numerem 0045, cała reszta też stoi, a podobno wysłane wcześniej...kod się zmienił na L....NL i ciemna mogiła :(
em59
 
Posty: 25
Dołączył(a): 11 maja 2020, o 22:14
Telefon:: xiaomi

Re: Aktualne nr despatch w Warszawie - SINGAPORE POST

Postprzez rodan77 » 14 maja 2020, o 14:02

Marcino20 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


A czy spośród tych 11 zwrotów również miałeś przedłużony przez Aliexpress czas ochrony ?
Bo jeśli czas ochrony minie i przesyłka nie doszła to sprawa prosta.
Ale tu się rozchodzi właśnie o to, że Ali (czy ktokolwiek inny, nieważne) przedłuzyli czas ochrony o 30 dni.
I podejrzewam, że jak otworzysz spór, że nie doszło w ciągu 60 dni to Ci odpiszą, żebyś czekał spokojnie kolejne 30 dni bo masz jeszcze aktywny czas ochrony kupującego.
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: Aktualne nr despatch w Warszawie - SINGAPORE POST

Postprzez em59 » 14 maja 2020, o 14:27

Ja też robiłam spory przed upływem terminu, bo nie zgadzał się z deklarowaną dostawą...jak sprzedający przedłużył, a przesyłka się nie ruszała, to też zakładałam spór, że nie zgadzam się na przedłużenie ochrony bo jest sprzeczna z deklarowanym okresem dostawy i w takim przypadku bym z oferty nie skorzystała...Ali zrobiło zwrot, chyba ze dwa razy w ostatnim czasie.
em59
 
Posty: 25
Dołączył(a): 11 maja 2020, o 22:14
Telefon:: xiaomi

Re: Aktualne nr despatch w Warszawie - SINGAPORE POST

Postprzez em59 » 15 maja 2020, o 11:16

Coś komuś ruszyło w przesyłkach SB, albo NL???
em59
 
Posty: 25
Dołączył(a): 11 maja 2020, o 22:14
Telefon:: xiaomi

Re: Aktualne nr despatch w Warszawie - SINGAPORE POST

Postprzez Marcino20 » 15 maja 2020, o 11:58

rodan77 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Tak, większość z nich miała przedłużony czas ochrony i tylko sprzedawca może przedłużyć lub Ty jako kupujący, nie Ali. To jest dodatkowa ochrona, żeby poczekać na paczkę, ale i tak możesz otworzyć spór po 60ciu dniach jak nie chcesz dalej czekać. Wchodzi Ali po kilka dniach bo sprzedawca raczej nie zgadza się na full refund i jak minął pierwotny czas ochrony, a minął, to jest zwrot kasy.
Marcino20
 
Posty: 43
Dołączył(a): 23 paź 2014, o 22:27
Pochwały: 6
Telefon:: Huawei P30 Pro

Re: Aktualne nr despatch w Warszawie - SINGAPORE POST

Postprzez rodan77 » 15 maja 2020, o 12:19

Marcino20 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ok, tak jak pisałem kibicuję Ci w tym, żeby tak było.
BYć może coś się zmieniło w związku z obecną sytuacją bo w help center Aliexpress jest ten zapis, ktory wrzucałem wcześniej. Więc nie jestem pewien czy to przedłużanie czasu ochrony to nie sprawka sklepu tylko samego Aliexpress.

""3, Q: Why did the estimated delivery countdown time or buyer protection time extend to 90 days?

A: The delivery time of the in-transit orders shipped from Mar. 1st will be extended another 15-30 days due to coronavirus outbreak, the total estimated delivery countdown time / buyer protection time is extended to 90 days.
We will extend the reception countdown to ensure your order reception and payments. If not received then, you can open a dispute to apply for a refund.
Kindly suggest waiting in patience and we apologize for any caused inconvenience. Your understanding will be highly appreciated!"
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: Aktualne nr despatch w Warszawie - SINGAPORE POST

Postprzez SpeedoFST » 15 maja 2020, o 14:08

nie no definitywnie jest to sprawka aliexpress, w każdej aukcji jest teraz, że ochrona 90 dni, kiedyś było 60 ale my tu głównie o paczkach wysłanych w marcu/przełom kwietnia, wtedy domyślnie było 60 i teraz właśnie mija te 60 i pieniążki wracają... (po dispute)
SpeedoFST
AKTYWNY
 
Posty: 374
Dołączył(a): 13 cze 2015, o 21:08
Pochwały: 15
Telefon:: SGS8

Re: Aktualne nr despatch w Warszawie - SINGAPORE POST

Postprzez elenthar » 15 maja 2020, o 16:38

em59 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


U mnie ani jedno ani drugie :-(
elenthar
 
Posty: 23
Dołączył(a): 30 kwi 2020, o 11:24
Telefon:: Apple

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron