• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Leu » 23 sie 2014, o 10:05

Yooperek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Przepraszam, że pytam, ale nikt nie odpowiedział na te pytanie a też mnie ciekawi. Ja również słyszałam, że jakaś dziewczyna zamówiła torebkę Korsa i dostła grzywnę 2000 zł. Ja zamierzam kupić koszulki z logiem adidasa http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 49393.html zdjęcia pokazują metki, więc nie jestem pewna czy to podróba czy nie. Czy mogą mi zatrzymać paczkę i nałożyć grzywnę?
Leu
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 sie 2014, o 10:00
Telefon:: Nokia

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Malutka0488 » 23 sie 2014, o 10:07

Kurde torebka ma znaczek:( i tytuł tez niefajny wiec zobaczą ze podróbka. a powiedzcie mi mogą mi dowalić jakieś cło? Albo jak np otworzą i odczepią się ze podróbka to co wtedy? Nie wiem jak w rzeczywistości może ta torebka wyglądać bo rożnie to jest.
Malutka0488
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:36
Telefon:: iPhone

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Malutka0488 » 23 sie 2014, o 10:10

Kurde ale jak wyślę screena to pokaże się tytuł i wyjdzie ze to podróbka i co wtedy? Mogę mieć jakaś karę czy coś? Jak to jest z clem oni dają jak chcą czy musi przekroczyć przesyłka wartość 150€?
Malutka0488
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:36
Telefon:: iPhone

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez basa » 23 sie 2014, o 10:19

Za mała kwota na cło , jak firma torebki nie ma przedstawicielstwa w Polsce to raczej nikt ci grzywny nie nałozy bo to zazwyczaj wycenia przedstawiciel handlowy na Polske.
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Malutka0488 » 23 sie 2014, o 10:21

Co do przedstawicielstwa to pewnie nie maja w pl. Uf trochę mniejszy mam stres. Wysyłam to w poniedziałek i zobaczymy jak coś będę wiedzieć napisze:) dziękuje za poradę
Malutka0488
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:36
Telefon:: iPhone

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Leu » 23 sie 2014, o 21:34

Może ktoś z użytkowników forum mi odpowie na pytanie. Chciałabym się dowiedzieć czy moja paczka będzie przechodziła przez WER Zabrze czy przez jakieś inne miasto? Mieszkam w województwie lubuskim.
Leu
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 sie 2014, o 10:00
Telefon:: Nokia

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez basa » 23 sie 2014, o 22:12

Jezeli w ostatnim czasie wysylales lub otrzymales jakas paczke krajową (nie list polecony) i masz jej numer trackingowy to sprawdz sobie jej tracking na stronie poczty polskiej , bedziesz widzial wtedy przez jaki WER przechodziła - to jest ta sama droga co przesylki z Chin oczywiscie o ile nie byla to paczka lokalna z tego samego regionu.
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Gonza » 23 sie 2014, o 23:06

Leu napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Lubuskie najbliżej ma do Poznania, więc przez tamtejszy urząd będzie pewnie przechodzić. Co zamówiłaś, telefon czy coś innego?
Gonza
 
Posty: 94
Dołączył(a): 9 paź 2013, o 17:55
Pochwały: 5
Telefon:: Coolpad 7320

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Malutka0488 » 24 sie 2014, o 11:00

Hej mam pytanie ponieważ znalazłam sobie fajna kurtkę na Ali ale nie chce zamawiać na swoje dane tylko np siostry bo jest inny adres czy waga paczki może być obojętna czy jak będzie większa to się bedą doczepić i sprawdzać? Kurtka wazy ok 1kg ale np płaszczyk już 1,30 kg czy to ma w ogóle jakieś znaczenie jeśli coś kosztuje ok 50 $ i nie jest żadna podróbka :)
Malutka0488
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:36
Telefon:: iPhone

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez basa » 24 sie 2014, o 11:51

Skoro to kurtka za 50$ i nie jest to podrobka to czym sie przejmujesz? Nawet jak zatrzymaja wyslesz dokumenty i puszcza dalej bez oplat. Co najwyzej troche ci sie dostawa wydluzy. Waga oczywiscie ma znaczenie ale w przypadku czy to bedzie 1 kg czy 1,30 to juz nie ma znaczenia , napewno czesciej sprawdzaja przedmioty ciezkie jak i duze gabarytowo a praktycznie wogole jakies 100 gramowe drobice w kopertach.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Malutka0488 » 24 sie 2014, o 12:08

A to super :) dzięki za odp
Malutka0488
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:36
Telefon:: iPhone

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Leu » 24 sie 2014, o 20:55

Gonza napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Lubuskie najbliżej ma do Poznania, więc przez tamtejszy urząd będzie pewnie przechodzić. Co zamówiłaś, telefon czy coś innego?



Jeszcze nic, ale chciałam koszulkę adidasa, a dokładniej tę http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 49393.html. I słyszałam, że w WER Zabrze dokładnie przeszukują ;)
Leu
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 sie 2014, o 10:00
Telefon:: Nokia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron