• Reklama

ZTE nubia z7 Max

Dyskusja o telefonach ZTE, opinie, zakup, jakość,

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez ikatie » 2 gru 2016, o 14:49

hej, mam takie pytanie, ponieważ moja nubia z7 max cierpi na szybki drain baterii i dziwne rozłączanie połączeń - mam CM 13, wszystko poza tymi dwiema wadami mi się podoba. Próbowałam ponownie zainstalować wg instrukcji (wipe cache, dalvik, system, data). niestety nie pomaga. wakelock detector nie wykazuje niczego niezwykłego.
czy powinnam zaznaczyć podczas instalacji wipe internal storage? nic się złego nie stanie? :P
jeśli to wina samego CM13 to czy polecacie jakiś podobny rom? na resurection remix podobno są problemy z bluetoothem, a na sprawnym BT mi bardzo zależy.
ikatie
 
Posty: 62
Dołączył(a): 26 gru 2013, o 10:54
Pochwały: 3
Telefon:: zte

Reklama

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez Flyagaric » 2 gru 2016, o 15:07

Wipe internal storage (jak termin wskazuje) wyczyści ci pamięć wewnętrzną. Może battery drain, to przypadłość twojego CMa13? Poczytaj na XDA.
Pytanie: dlaczego nie Nubia UI? Przecież opinie o tych nowych edycjach i ich pracy na baterii są bardzo dobre?
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez ikatie » 2 gru 2016, o 15:32

czasami czytałam że wipe internal storage może wyczyścic IMEI albo inne cuda. mam własnie probllem na redmi note 2 z tym, że nie wykrywa mi karty sim. ale to już inny temat.

na nubia ui nie działa mi ir blaster, a też często z tego korzystam (niekompatybilny sterownik z lolipopem). na każdym romie jakiś problem, a szukam takiego gdzie telefon będzie działał najstabilniej ze wszystkimi funkcjami.

okej jeszcze jedno pytanie - czy na jakiejś wersji romu działa Android Pay?
ikatie
 
Posty: 62
Dołączył(a): 26 gru 2013, o 10:54
Pochwały: 3
Telefon:: zte

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez zawel » 2 gru 2016, o 15:36

@ikatie
Zejdź na razie na cm 12.1, jest chyba najbardziej bezproblemowy w tej chwili. Wipe internal storage nie skosi ci IMEI, robiłem to już kilka razy.
zawel
VIP
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:59
Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez Flyagaric » 2 gru 2016, o 15:52

Skoro sterownik jest niekompatybilny z Lizakiem, to na CM12 irBlaster chyba też nie zadziała, tak?

Fon żony już w Polsce, tylko mnie tam jeszcze nie ma. Na razie planuję zostawić na Nubia UI, ale jak jest coś innego, naprawdę fajnego, to może jej zainstaluję.

BTW. Mój ojciec jest nim zachwycony. Poza rozmiarem - mówi, że dla niego to patelnia.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez zawel » 2 gru 2016, o 17:14

irBlaster działa na cm 12.1, właśnie sprawdziłem na telewizorze samsunga, który mam w pracy.
zawel
VIP
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:59
Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez Flyagaric » 2 gru 2016, o 18:00

... To czemu w takim razie nie działa na Nubia UI? Zdziwko.
Możesz coś napisać na temat oryginalnego softu - czemu z nim nie zostałeś?
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez zawel » 3 gru 2016, o 15:58

Dla zabawy. Serio. Poza tym po prostu lubię CM. Mam wśród znajomych kilka Z7 max którymi się trochę ,,opiekuję'' i tam nie ruszam oryginalnego softu bo nie warto, jest wystarczająco dobry. Jak wyjdzie jakiś cm13/cm14 z porządnie działającym bluetoothem to wtedy przemyślę. Aaaa, jest jeszcze jedna rzecz, która działa na cm12.1 a nie działa na stocku: radio FM, ja tego nie używam ale są tacy co lubią.

Edit: bateria też jest trochę lepsza na cm12.1.
zawel
VIP
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:59
Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez robsonik1979 » 8 gru 2016, o 22:43

Właśnie stałem się "szczęśliwym" posiadaczem tego fonika.Do pełni szczęścia brakuje pęlnego spolszczenia mhmmm...tylko ciekawe czy takie wogóle istnieje.Mam problem z wysyłaniem i odbieraniem MMS.Wszystko mam skonfigurowane poprawnie pod Playa i za cholerę MMSy się nie wysyłają.
Rom w telefonie to: NUBIA UI v3.9.6. Może ktoś pomoże?
robsonik1979
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 paź 2015, o 13:45
Telefon:: sony

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez SeventyThree » 8 gru 2016, o 23:01

robsonik1979 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Przeczytałeś wątek, jak i pozostałe o tym modelu na forum?
żeby był jakiś porządek i sens wszystkiego nieznanego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...
SeventyThree
AKTYWNY
 
Posty: 218
Dołączył(a): 30 lip 2014, o 15:28
Lokalizacja: GDA
Pochwały: 3
Telefon:: Nubia Z7 Max
ROM: 32GB

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez Flyagaric » 8 gru 2016, o 23:17

No właśnie. Było już parę razy pisane, że jak chcesz MMSy, to musisz podmienić domyslną appkę na Textrę. Taki urok paru chińskich fonów, nie tylko ZTE.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez Primo325 » 9 gru 2016, o 18:23

Siemka, ja mam pytanie natury technicznej jak jest z jakością muzyki na słuchawkach? Jest zadowalająca ? Obecnie mam lumię 640 i tam nie jest najgorzej. Drugie pytani, to zamawiał ktoś nubię z e-tech z aliexpress ? Bo właśnie się zastanawiam nad opcją z niemieckiego magazynu
Primo325
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 cze 2016, o 12:31
Telefon:: Szamszung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja o telefonach ZTE



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron