• Reklama

ZTE nubia z7 Max

Dyskusja o telefonach ZTE, opinie, zakup, jakość,

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez bucefal14 » 19 lut 2016, o 18:19

a ja cały czas jadę na Nubia Z7 Max mod by pesa1234 3,63 v13,2 i wszystko śmiga pięknie ...
bucefal14
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 maja 2013, o 22:00
Lokalizacja: lodz

Reklama

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez mrergie » 2 wrz 2016, o 11:54

Niedługo w tym temacie może pojawić się sporo nowych postów w związku z promocją na BangGood :-D

Otrzymałem telefon z najnowszym oprogramowaniem, w wersji która chyba póki co nie jest nigdzie dostępna.
Android 5.1.1 z Nubia UI V3.9.6 - więc informacyjnie zakładam, że pewnie niedługo pojawi się w OTA taka aktualizacja gdyż nawet na stronie producenta póki co wisi maksymalnie 3.8.6 - http://ui.nubia.cn/rom/detail/9

Czy ktoś może używał Resurrection Remix opartego na Androidzie 6? Z tego linka: http://forum.xda-developers.com/zte-z7/ ... 7-t3425664 Jak z działaniem i jakością spolszczenia? Angielski to dla mnie żaden problem, ale będę oddawać Z7 Max a niestety w oryginalnym oprogramowaniu jest momentami nazbyt tych obcych słówek.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
Avatar użytkownika
mrergie
VIP
 
Posty: 1365
Dołączył(a): 13 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez znafca » 3 wrz 2016, o 09:24

Akurat tego Ci nie powiem, ja jade na cm13 http://www.needrom.com/download/cm-13-0/, wcześniej używałem cm12 ale chciało sie andka 6.0 :)
I w sumie to nie mam sie do czego przyczepić. Na najnowszym v12 działa wszystko bez zarzutu, a spolszczenie jak to w cm trzeba mocno się natrudzić by cokolwiek znaleźć nie przetłumaczonego. Co do resurrection remix to z zaciekawieniem poczytałem o nim ale na razie zostaje przy cm, skoro wszystko działa nie ma co kombinować.
znafca
 
Posty: 178
Dołączył(a): 15 cze 2014, o 13:44
Pochwały: 7
Telefon:: Redmi Note Pro
ROM: MIUI

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez ikatie » 7 wrz 2016, o 08:49

a jak wam trzyma bateria? podobno na cm13 jest nieźle, ale jak to się przekłada na SoT?
czytałam gdzieś, że na cm są jakieś problemy z bluetoothem, czy to prawda?
ikatie
 
Posty: 62
Dołączył(a): 26 gru 2013, o 10:54
Pochwały: 3
Telefon:: zte

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez yarro » 7 wrz 2016, o 09:48

Czy żeby zmienić soft trzeba coś kombinować czy tylko zapisać na fona i odpalić?
yarro
AKTYWNY
 
Posty: 214
Dołączył(a): 24 sie 2015, o 19:46
Pochwały: 2
Telefon:: NOKIA
ROM: 32

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez mrergie » 7 wrz 2016, o 13:16

Zawsze trzeba coś kombinować. Żależnie od tego, co i jak chcesz zrobić.
Przeważnie aktualizacje systemu pobierają się same lub tylko wrzucasz plik do pamięci urządzenia, jakieś grubsze rzeczy jak cała zmiana systemu to przez recovery albo QFIL.

Tyle że ta Nubia ma na tyle udany system, że nie wiem czy w ogóle chciałbym go zmieniać. Wygląda ładnie, jest funkcjonalny i działa naprawdę bardzo sprawnie. Jeden z nielicznych telefonów gdzie pomimo nakładki producenta na Androida w ogóle nie miałem chęci jej zmieniać na coś innego.
Chyba, że sprzedawca zainstaluje jakieś swoje oprogramowanie. Ale BangGood raczej tego nie robi.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
Avatar użytkownika
mrergie
VIP
 
Posty: 1365
Dołączył(a): 13 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez yarro » 7 wrz 2016, o 13:24

mrergie napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

chodzi mi o poprawienie języka polskiego. Jest par rzeczy nie tłumaczonych
yarro
AKTYWNY
 
Posty: 214
Dołączył(a): 24 sie 2015, o 19:46
Pochwały: 2
Telefon:: NOKIA
ROM: 32

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez mrergie » 7 wrz 2016, o 13:31

Spolszczenie nie jest pełne, to fakt. Nie ma tego wiele ale są pojedyncze angielskie słowa.
To już musiałbyś wgrać cały nowy system. Tak jak wyżej pytałem, CyanogenMod jest bardzo dobrze spolszczony. Kolega kilka postów powyżej polecał http://www.needrom.com/download/cm-13-0/

W najkrótszy możliwy sposób byłoby tak: root->recovery->instalacja w recovery

Roota zrób za pomocą KingoRoot, recovery http://www.needrom.com/download/z7-max- ... ol-v1-1-0/ wgraj poprzez Flashify a później zainstaluj w recovery system CM 13 z linka powyżej.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
Avatar użytkownika
mrergie
VIP
 
Posty: 1365
Dołączył(a): 13 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez WIRUS » 12 wrz 2016, o 16:26

Stałem się właśnie posiadaczem Nubii :) Czy może mi ktoś powiedzieć, czy ten telefon posiada IR? Według info z wikipedii jest na liście urządzeń z podczerwienią. Obok gniazda słuchawek również znajduje się malutkie kółeczko sugerujące obecność IR. Niestety w ustawieniach telefonu nie odnalazłem opcji dotyczącej podczerwieni. Fabrycznej apki również nie znalazłem. Po instalacji i uruchomieniu aplikacji Smart IR Remote - AnyMote wywala błąd "Unfortunately your phone/tablet does not support IR commands learning". Podobnie z innymi apkami do sterowania IR. Wersja oprogramowania:
Nubia UI V3.9.6
Numer kompilacji: NX505J_ENCommon_V2.02
Wersja systemu Android: 5.1.1 Lollipop

Czy problem leży po stronie oprogramowania czy ja coś źle robię?
WIRUS
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 gru 2015, o 16:16
Telefon:: HTC

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez mrergie » 12 wrz 2016, o 16:48

Telefon jak najbardziej posiada nadajnik IR. Niestety model zamontowany w Z7 Max nie jest kompatybilny z Androidem od wersji 5. Na oficjalnym oprogramowaniu ZTE i Androidzie powyżej 5, nie ma możliwości aby skutecznie doprowadzić go do działania. Problem leży po stronie oprogramowania - brak kompatybilnego sterownika.
Musiałbyś zejść niżej do 4.X
Podejrzewam natomiast że jest spora szansa iż działa on na nieoficjalnych ROMach.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
Avatar użytkownika
mrergie
VIP
 
Posty: 1365
Dołączył(a): 13 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez WIRUS » 12 wrz 2016, o 20:27

A jesteś w stanie powiedzieć na jakich konkretnie romach działa podczerwień? Z drugiej strony dosyć dziwne, że kupując telefon z fabrycznym romem coś nie działa z uwagi na niekompatybilność sterowników ;) A testował ktoś najnowszy rom z xda - [ROM][UNOFFICIAL][6.0.1] Resurrection Remix 5.7.3 for Nubia Z7 Max?
WIRUS
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 gru 2015, o 16:16
Telefon:: HTC

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez mrergie » 12 wrz 2016, o 20:46

Nie jestem w stanie. Miałem ten telefon tylko przez chwilę i na szybko obleciałem temat podczerwieni gdyż chciałem się nią pobawić.

WIRUS napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

ZTE słusznie podjęło decyzję o dokonaniu aktualizacji do Lizaka pomimo braku sterownika do IR. Trochę to zgrzyt bo jednak pozbawili w ten sposób telefon z jednej z jego najbardziej unikatowych funkcji. Niestety właśnie to jest problem Androida, sterowników opracowanych na ogólnych i jednolitych standardach prawie nie ma a nikt nie chce zrobić z nich otwartoźródłowych (dlatego Google nie ma możliwości scentralizowania aktualizacji).

Obecnie spodziewam się kolejnego egzemplarza Z7 Max i pewnie będę dłubać z IR.
Resurrection Remix to seria jednych z bardziej upakowanych w funkcje ROMów, jednak znaczna większość oprogramowania przeniesionego na Z7 Max pochodzi z OnePlus One (wykorzystana w obu elektronika jest niemal bliźniacza) a on IR nie posiada więc jestem niemal pewny że RR nie posiada obsługi tej funkcji.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
Avatar użytkownika
mrergie
VIP
 
Posty: 1365
Dołączył(a): 13 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja o telefonach ZTE



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron