• Reklama

ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez tomek0768 » 31 mar 2017, o 13:16

Samoczynnego restartu to ja nie miałam chyba nigdy na Nubii. Z baterią czasem coś szwankowało na CM'ach. Odkąd przeszedłem na Combo Rom praktycznie bez problemów a to już prawie 3 miesiące. Brak polskiego w ustawieniach z takich niedogodności. Mi nie przeszkadza bo rzadko tam zaglądam

Tapatalk Nubia Z7max
Avatar użytkownika
tomek0768
 
Posty: 122
Dołączył(a): 14 cze 2015, o 19:14
Pochwały: 10
Telefon:: Axon 7

Reklama

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez Flyagaric » 31 mar 2017, o 13:45

No właśnie - i to jest dziwne, bo na początku zachowywał się super. Kłopoty zaczęły się pojawiać trochę ponad miesiąc temu.

tomek0768 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nie tyle restart, co wyłączył się. Zawsze krzyczał wcześniej, że niski poziom baterii, a teraz od razu powiedział, że jest rozładowany i się wyłączył. 60% baterii by zeszło w 4 godziny? To niemożliwe - jakiś przypał musiał być.
Jak się powtórzy, to wyrzynam sysa znów. Ten Combo-ROM, to jakaś przeróbka stocka jest, tak? Tam zdaje się nie ma IR (co w sumie mnie nie boli, bo kobita tego nie używa). Polskiego też nie musi mieć.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez tomek0768 » 31 mar 2017, o 14:17

Jest IR. Przeczyszczony, ostatni stock z rootem.Jedyne co wyrzucił​em to apka poczty. Nie łączyła z serwerem. Korzystam z Outlooka. No i ta ikona lokalizacji po odpaleniu map Google zostaje w pasku. Tak jak na stocku. Ja ze względu na BT ten rom wgrałem.

Tapatalk Nubia Z7max
Avatar użytkownika
tomek0768
 
Posty: 122
Dołączył(a): 14 cze 2015, o 19:14
Pochwały: 10
Telefon:: Axon 7

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez Flyagaric » 31 mar 2017, o 14:20

A da się root'a wyłączyć?
Jak będzie dalej świrować, to walczę znów w weekend ...
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez tomek0768 » 31 mar 2017, o 14:42

Nie da się tak jak w CM wyłączyć roota. W Pokemony będzie grała? Stocka na czysto wtedy chyba tylko. Ale mi się wydaje że jakaś aplikacja te problemy u ciebie powoduje

Tapatalk Nubia Z7max
Avatar użytkownika
tomek0768
 
Posty: 122
Dołączył(a): 14 cze 2015, o 19:14
Pochwały: 10
Telefon:: Axon 7

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez Flyagaric » 31 mar 2017, o 14:52

W pokemony nie gra, ale root, to też problemy z appkami bankowymi i tu często nawet maskowanie nie pomaga. Poza tym, w jej przypadku ten root, to byłoby jak proszenie się o kłopoty...

Doinstaluję GASM Battery Monitro i Wakelock Detector i zobaczę co się tam dzieje, ale jakaś appka nie tłumaczyłaby zrypanych wskazań stanu baterii. Od 24.00, do 18.00 było ok i zeszła tylko połowa baterii (czyli w miarę ok dla Z7max), a potem nagle reszta wywaliła prawie na raz, kiedy fon leżał nie używany... Coś tu śmierdzi.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez Sunsu22 » 2 kwi 2017, o 15:25

Widziałem że ktoś tutaj skarżył się na słabą jakość video nagrywane tylnym aparatem. Nie mogę znaleźć tych wpisów teraz, czy jest na to jakiś prosty fix, czy trzeba instalować innym rom? :-P Chodzi o ich ostrość, jakby telefon źle się focusował, zdjęcia wychodzą bardzo ładne.
Działam na tym oryginalnym ENcommon_v2.02.
Sunsu22
 
Posty: 23
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 17:42
Pochwały: 1
Telefon:: ZTE v970

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez rutino » 2 kwi 2017, o 16:30

Nubia z7 max nie chodzi zbyt dobrze na tym polecanym CM12.1 po trzech tygodniach po instalacji zaczęła strasznie mulić w takich sytuacjach przy których na stocku szło wszytko gładko :(
Avatar użytkownika
rutino
AKTYWNY
 
Posty: 656
Dołączył(a): 3 mar 2017, o 12:32
Pochwały: 28
Telefon:: U11

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez mrergie » 2 kwi 2017, o 21:45

CM12 jak i niemal wszystko oparte o Androida 5.0/5.1 jest biedne w funkcje i możliwości a i nierzadko posiada różnego rodzaju problemy z funkcjonowaniem i wydajnością. Sam po kilku chwilowych spotkaniach z CM12 na innych telefonach całkowicie straciłem jakąkolwiek chęć przynajmniej jego wypróbowania.


Przez kilka miesięcy używałem dzień w dzień LineageOS od kolegów z włoskiego forum i mogę tylko jak najbardziej chwalić. Używałem od bety7 do najnowszej 10 i jestem zachwycony, działa to bardzo dobrze, wyjątkowo stabilnie, i jest pozbawione błędów (a może nie pamiętam o żadnym, bo jeśli były to widocznie były na tyle mało znaczące że nie potrafię nawet jednego wymienić, co najwyżej beta9 notowała regularne przycinki), nie występował na nim problem z bluetooth (pierwszy pod tym względem idealny system).
Nigdy nic się nie wysypało (chyba, że w 100% z mojej winy :mrgreen:) nigdy się nie zrestartował, potrafił działać przez wiele dni i wciąż nie sprawiał problemów.
Spolszczony tak samo jak typowy LineageOS/CyanogenMod, czyli blisko perfekcji i blisko 100%.

Wszystkim polecam. Można instalować i zapomnieć o problemach.
System oznaczony jest jako beta, ale to tak jak cały LOS, system wciąż jest zbyt świeży i oficjalnie nie istnieje jeszcze nawet jedno wydanie oznaczne jako 'wydanie stabilne'.
http://www.androidiani.com/forum/intern ... icial.html
Podany tutaj link dotyczy CM14, ale to tylko post jest nieaktualizowany, wersja włoska jest na bieżąco - http://www.androidiani.com/forum/moddin ... icial.html
W razie pytań i niejasności: CM14 nie żyje, w ogóle cały CyanogenMod nie żyje bo umarł jakieś pół roku temu. Jak feniks z popiołów powstał na nowo i urodził się jako LineageOS ;-)
LineageOS = CyanogenMod w nowszym, lepszym wydaniu.


Mimo wszystko, regularnie spotykam się z inną Z7 Max która działa na oryginalnym systemie z BangGood i za każdym razem widocznie odczuwalne jest znacznie sprawniejsze działanie samego systemu jak i części zwyczajnych aplikacji a płynność wszystkich animacji jest znacznie wyższa względem customów.
Tylko NubiaUI posiada tak dobry sterownik do pamięci NAND i nawet w Androbenchu różnice są bardzo duże, na korzyść NubiaUI, chociażby odczyt sekwencyjny to 150MB/s gdzie na każdym testowanym przeze mnie customie było to w okolicach 110MB/s.
Mając przed sobą dwie Nubie, jedna na stocku i jedna na customie, za każdym razem mam chęć wrócenie do NubiaUI, różnice w płynności są naprawdę znaczące.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
Avatar użytkownika
mrergie
VIP
 
Posty: 1365
Dołączył(a): 13 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez zawel » 3 kwi 2017, o 15:31

Ja mam dokładnie odwrotne uczucia. Na żadnym LOS nie działa bluetooth w samochodzie - po 10-15 minutach słyszę albo czkawkę albo przerwy. Stock mnie trochę odrzuca wyglądem. I tak zostaje mi tylko CM12.1 :-D.

BTW. mój sequential read z Androbencha: 210MB/s, stock 2.02 kumpla z biurka obok: 106MB/s...
zawel
VIP
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:59
Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez mrergie » 3 kwi 2017, o 17:40

zawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Bardzo mnie to interesuje.
A mógłbyś wrzucić screeny z pełnymi wynikami z obu telefonów i dokładnie podać zainstalowane systemy?

Jestem bardzo ciekawy takich rozrzutów gdyż jeśli 210MB/s które podałeś jest prawdziwe, to nie potrafię zrozumieć przyczyny tak dobrego wyniku.
Być może było kilka serii produkcyjnych tego telefonu, czy telefon na którym miałeś 210MB pochodzi z ostatnich promocji na ten telefon czy może jest to starszy egzemplarz sprzed kilku lat?

Testowałem dwa egzemplarze Z7 Max na ROMie 3.9.6 i oba miały odczyt sekwencyjny bliski właśnie podanych przeze mnie 150MB/s - informacja dodatkowa: to nie był czysty system tylko już z licznymi poinstalowanymi aplikacjami. Przy czym po zmianie systemu na któryś z customów wynik spadł już do 110MB/s, identycznie jak na moim własnym telefonie.




zawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wiesz co, myślę że zapomniałem wcześniej wspomnieć a warto dodać iż na LOS używałem także moda audio Dolby Atmos, zdaje się że przez cały okres użytkowania LOS miałem go aktywnego. Jednocześnie usuwałem po każdej aktualizacji wpis deep_buffer w /system/etc/audio_policy.conf aby mod dźwiękowy był aktywny w każdej aplikacji.
Być może dzięki temu nie napotkałem problemów?

https://forum.xda-developers.com/androi ... s-t3412342
Wersja Le Pro 3
Ostatnio edytowano 3 kwi 2017, o 17:47 przez mrergie, łącznie edytowano 1 raz
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
Avatar użytkownika
mrergie
VIP
 
Posty: 1365
Dołączył(a): 13 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez paveusky » 3 kwi 2017, o 17:47

Witam wszystkich Forumowiczów.
Potrzebuję kupić lcd z dotykiem do nubii z7 max - czy ktoś z forumowiczów ma jakieś info gdzie poza aliexpress można zakupić?
paveusky
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 wrz 2016, o 20:01
Telefon:: 660462354

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ZTE



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron