• Reklama

ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez KarlosW » 20 kwi 2017, o 17:34

Mam ten kabel z przejściówka. Nie działa z z7 max.

Wysłane z mojego NX505J przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Reklama

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez mrergie » 21 kwi 2017, o 20:05

Spoiler:


Dobra, zdaje się że rozwiązałem zagadkę. Sprawa jest prosta i zwyczajnie nieuczciwa ze strony producenta telefonu.
Otóż na rynku obecne są przynajmniej dwie wersje Z7 Max, różnice dotyczą montowanych w nich chipów pamięci.

Niektóre egzemplarze posiadają znacznie lepsze nośniki oparte o pamięć eMMC 5.0 a niektóre egzemplarze mają pamięć eMMC 4.4/4.41/4.5 (któraś z nich, a możliwe także że do produkcji stosowane były wszystkie trzy wykonane wedle dużej tolerancji parametrów) i w zależności na którą trafimy - nasz telefon może mieć znacząco różne prędkości odczytu/zapisu a to wyraźnie przekłada się na działanie telefonu.

Jest to tylko i wyłącznie moja hipoteza, jednak jest ona zgodna z danymi które posiadam; tymi które sam zebrałem i tymi znalezionymi w sieci.
Tutaj kilka wycinków danych na których bazuję. Informacje w pełni zgodne ze specyfikacjami opracowanymi przez JEDEC:



Także podsumowując: w zależności od szczęścia, możesz posiadać lepszą lub gorszą wersję Nubii Z7 Max gdyż na rynek wyszła więcej niż jedna jej wersja.
Różnice dotyczą stosowanych nośników pamięci.
Wersja gorsza nie jest w żadnym wypadku zła, to wciąż bardzo dobry telefon, jednak różnice względem wersji lepszej są wyraźnie zauważalne. Wersje prawdopodobnie istnieją dwie i także w obrębie jednego stosowanego nośnika pojawia się zróżnicowanie wynikające z różnic jakościowych.
Dodatkowo: tylko oryginalny system w pełni wykorzystuje możliwości nośnika pamięci i na modyfikowanych alternatywnych systemach wyniki są słabsze.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
Avatar użytkownika
mrergie
VIP
 
Posty: 1365
Dołączył(a): 13 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez jaostatni » 23 kwi 2017, o 19:17

Korzystał ktoś z tego miui? Trochę mi tego brakuje, chętnie bym przesiadł się na ten system. Korzystam z oficjalnego jaki przyszedł z banggood. Warto?
en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&mobile=no
jaostatni
 
Posty: 65
Dołączył(a): 5 lut 2015, o 17:00
Telefon:: Xperia Sola
ROM: CM

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez jaostatni » 28 kwi 2017, o 13:16

Wracając do mojego pytania o adapter mhl-hdmi, kupiłem allegro http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6710755033 i kurde nie mogę sprawdzić czy to działa, bo, ponieważ, że właśnie się dowiedziałem, że wejście MICROUSB jest 5 pinowe i 11 pinowe do samsunga. Myślałem, że micro USB jest jedno co za dno...
Wiecie skąd ściągnąć teraz przejściówkę z 11pin na 5pin? Na allegro widziałem tylko 5 na 11 -,-
jaostatni
 
Posty: 65
Dołączył(a): 5 lut 2015, o 17:00
Telefon:: Xperia Sola
ROM: CM

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez fake4r » 31 maja 2017, o 08:06

Panowie jak tam z baterią w waszych Nubiach? Moja mam ma ją od 3 miesięcy i zaczęła narzekać ostatnio że bateria trzyma nieci ponad 24h, przy praktycznie zerowym użytkowaniu (kilka rozmów dziennie)
Na początku chyba trzymało lepiej... Rom Mokee ostatni, nie chcę go zmieniać bo już jest przyzwyczajona do tego systemu - układu ikon itd. I nie wiem czy jest sens nową baterię zamawiać? Jak u was trzyma ?
W GSAM battery monitor niby nie pokazuje drenażu, z resztą nie ma na telefonie zainstalowanych prawie żadnych dodatkowych apek. Jeszcze zrobię test wakelockiem. A może ktoś z was już wymieniał baterię w swojej Nubii?
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez zawel » 31 maja 2017, o 12:39

U mnie bez zmian.
zawel
VIP
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:59
Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez KarlosW » 31 maja 2017, o 19:30

Od kilku miechów BZ. Banggood rom.

Wysłane z mojego NX505J przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez Sunsu22 » 2 cze 2017, o 22:06

Moja też bez zmian, tzn. jak telefon leży nieużywany to bateria stoi w miejscu praktycznie, zaczyna mocno lecieć dopiero kiedy używam aplikacji internetowych(chrome, apka wykopu) co oznacza pewnie jakieś 5-6h ciągłej pracy. Nubia kupiona w grudniu na aliexpress ta z Niemiec, ładuję ją starą ładowarką od Samsunga(0,7A) więc dosyć wolno idą procenty w górę :-P
Nic nie robiłem z telefonem, tylko wgrałem to całe recovery i zrobiłem pełną kopię, siedzę cały czas na oryginalnym romie ENcommon_V2.02 :-P

Jak będziesz kupować jakąś baterie czy znajdziesz inny problem to daj znać, co kupiłeś lub zrobiłeś...przyda się na przyszłość pewnie :mrgreen:
Sunsu22
 
Posty: 23
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 17:42
Pochwały: 1
Telefon:: ZTE v970

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez fake4r » 12 lip 2017, o 07:28

Muszę zmienić rom mokke, Aktualizacje od jakiegoś czasu już nie wychodzą. Oprócz problemu z baterią jest też kolejny. Po paru dniach telefon "traci" dzwonki, tzn. jest jakby wyciszony, trzeba go uruchomić ponownie i wtedy wraca wszystko do normy. I tak co kilka dni... Jaki rom polecacie? Z językiem polskim oczywiście. Taki bez dziwnych bugów, irda może nie działać ;) nie potrzebna.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez mrergie » 12 lip 2017, o 16:40

Jest od niedawna nowy oficjalny Mokee, oparty o Androida 7.1.2 i na bieżąco aktualizowany.

Problem z dzwonkami może wynikać z ustawienia dzwonka, który znajduje się na karcie pamięci. Zrzuć plik do pamięci telefonu - powinno rozwiązać problem.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
Avatar użytkownika
mrergie
VIP
 
Posty: 1365
Dołączył(a): 13 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez fake4r » 12 lip 2017, o 20:21

No właśnie w telefonie nie ma karty pamięci ;)
Chodzi o ten https://www.needrom.com/download/mokee- ... rt-mdsdev/ ?
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez mrergie » 12 lip 2017, o 22:29

telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
Avatar użytkownika
mrergie
VIP
 
Posty: 1365
Dołączył(a): 13 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ZTE



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości