• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez marx » 2 cze 2014, o 17:30

moze na prześwietleniu zamiast okularów widać bombę zegarową,wtedy rewizja pewna.
marx
Administrator
 
Posty: 12538
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez yzedef » 2 cze 2014, o 20:07

ok, dzięki... chyba nie jest normalne że po przesłaniu dokumentów mailem już mija tydzień czasu i nic się nie dzieje, status bez zmian żadnego info z celnego a dokumenty dostali bo telefonicznie to potwierdzałem.
yzedef
 
Posty: 116
Dołączył(a): 6 sty 2014, o 20:19
Pochwały: 5
Telefon:: Xiaomi

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez drago68 » 2 cze 2014, o 20:12

Czasem UC odprawia paczkę 2 lub 3 tygodnie, zależy od ilości zatrzymanych paczek.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez yzedef » 3 cze 2014, o 22:57

Miałeś racje, po tygodniu od wysłania dokumentów paczka dziś ruszyła i nawet do mnie dojechała, miała mnóstwo różnych pieczątek i opisów oraz w jednym miejscu była sklejona jakby poczta ją podklejała... ale raczej nie była otwierana. Sam telefon nie był na pewno wyjmowany z pudełka. Jako ciekawostkę powiem iż na poczcie dali dupy i żadnej kasy nie chciał listonosz, wszystkie dokumenty były z paczką włącznie z instrukcją dla poczty co jak wypełnić i gdzie podpisane dokumenty celne odesłać :), do tego było kilka naklejek wyraźnych na czerwono żeby pobrać kasę od odbiorcy i że jest instrukcja co robić :). Mógłbym położyć laskę na to ale idę jutro na pocztę i zapłacę ten vat, każdy się może pomylić a z tego co wiem pracownicy poczty za wszystko odpowiadają materialnie.

Pochwały przyznane za posta: 5
yzedef
 
Posty: 116
Dołączył(a): 6 sty 2014, o 20:19
Pochwały: 5
Telefon:: Xiaomi

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez mlb » 5 cze 2014, o 20:22

yzedef napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

I to mi sie podoba, nie to zebym mial w rodzinie kogos z poczty.
Dobra postawa 8-)
mlb
AKTYWNY
 
Posty: 518
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 12:29
Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez yzedef » 6 cze 2014, o 22:09

Spoko :) vat na poczcie zapłacony.. i tak jestem na tym interesie do przodu.. co ciekawe w tym samym okresie przyleciał kolejny fonik i od statusu ze wjechal doszedl do mnie w 1 dzień, Już któryś raz towar melduje sie w WER Wawa w weekend i wtedy jest bez problemu.
yzedef
 
Posty: 116
Dołączył(a): 6 sty 2014, o 20:19
Pochwały: 5
Telefon:: Xiaomi

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez swierszczuu » 9 cze 2014, o 09:30

Jeśli dostane pismo od UC o dokumenty, a ja po prostu nie odpowiem to na 100 % odeślą do nadawcy ? W paczce będą 3 podrobione zegarki.
swierszczuu
 
Posty: 31
Dołączył(a): 8 maja 2014, o 22:08
Telefon:: sony ericcson

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez yzedef » 9 cze 2014, o 09:50

Tak wynikało przynajmniej z pisma które ja dostałem, że masz 20 dni na dostarczenie dokumentów.
yzedef
 
Posty: 116
Dołączył(a): 6 sty 2014, o 20:19
Pochwały: 5
Telefon:: Xiaomi

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez bumbum » 10 cze 2014, o 07:25

ostatnio coś mocno trzepią paczki. Juz nawet małe paczki zatrzymuja, nie wskazujace na smartphony. Do tego zatrzymują w innym województwie. U mnie zamiast do Zielonej Góry, paczka poszła na Poznań. Nigdy tak się nie zdarzało a teraz juz druga paczka w ciągu tygodnia.
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez bumbum » 10 cze 2014, o 07:27

swierszczuu napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Zobaczysz co przyslą w pismie. Zalezy czy na aukcji było widac ze to podróba i czy byłeś tego swiadom. Jak nie odpowiesz to odeslą.
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Redgar23 » 10 cze 2014, o 14:42

Hej, zatrzymali mi dzisiaj telefon na cle. Co radzicie odpisywac na to ich pismo ? Co ja mam im wyslac screena z aliexpress? Nie bedzie klopotow jesli ujawnie co zamowilem?
Redgar23
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 cze 2014, o 14:09
Telefon:: HDC

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Gravis » 10 cze 2014, o 14:47

Dostałeś list? Zrób co napisane i będzie po krzyku...
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Avatar użytkownika
Gravis
VIP
 
Posty: 2453
Dołączył(a): 5 cze 2013, o 09:32
Pochwały: 31
Telefon:: OnePlus 7

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron