Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE
2 cze 2014, o 17:30
moze na prześwietleniu zamiast okularów widać bombę zegarową,wtedy rewizja pewna.
2 cze 2014, o 20:07
ok, dzięki... chyba nie jest normalne że po przesłaniu dokumentów mailem już mija tydzień czasu i nic się nie dzieje, status bez zmian żadnego info z celnego a dokumenty dostali bo telefonicznie to potwierdzałem.
2 cze 2014, o 20:12
Czasem UC odprawia paczkę 2 lub 3 tygodnie, zależy od ilości zatrzymanych paczek.
3 cze 2014, o 22:57
Miałeś racje, po tygodniu od wysłania dokumentów paczka dziś ruszyła i nawet do mnie dojechała, miała mnóstwo różnych pieczątek i opisów oraz w jednym miejscu była sklejona jakby poczta ją podklejała... ale raczej nie była otwierana. Sam telefon nie był na pewno wyjmowany z pudełka. Jako ciekawostkę powiem iż na poczcie dali dupy i żadnej kasy nie chciał listonosz, wszystkie dokumenty były z paczką włącznie z instrukcją dla poczty co jak wypełnić i gdzie podpisane dokumenty celne odesłać :), do tego było kilka naklejek wyraźnych na czerwono żeby pobrać kasę od odbiorcy i że jest instrukcja co robić :). Mógłbym położyć laskę na to ale idę jutro na pocztę i zapłacę ten vat, każdy się może pomylić a z tego co wiem pracownicy poczty za wszystko odpowiadają materialnie.
5 cze 2014, o 20:22
I to mi sie podoba, nie to zebym mial w rodzinie kogos z poczty.
Dobra postawa
6 cze 2014, o 22:09
Spoko :) vat na poczcie zapłacony.. i tak jestem na tym interesie do przodu.. co ciekawe w tym samym okresie przyleciał kolejny fonik i od statusu ze wjechal doszedl do mnie w 1 dzień, Już któryś raz towar melduje sie w WER Wawa w weekend i wtedy jest bez problemu.
9 cze 2014, o 09:30
Jeśli dostane pismo od UC o dokumenty, a ja po prostu nie odpowiem to na 100 % odeślą do nadawcy ? W paczce będą 3 podrobione zegarki.
9 cze 2014, o 09:50
Tak wynikało przynajmniej z pisma które ja dostałem, że masz 20 dni na dostarczenie dokumentów.
10 cze 2014, o 07:25
ostatnio coś mocno trzepią paczki. Juz nawet małe paczki zatrzymuja, nie wskazujace na smartphony. Do tego zatrzymują w innym województwie. U mnie zamiast do Zielonej Góry, paczka poszła na Poznań. Nigdy tak się nie zdarzało a teraz juz druga paczka w ciągu tygodnia.
10 cze 2014, o 07:27
Zobaczysz co przyslą w pismie. Zalezy czy na aukcji było widac ze to podróba i czy byłeś tego swiadom. Jak nie odpowiesz to odeslą.
10 cze 2014, o 14:42
Hej, zatrzymali mi dzisiaj telefon na cle. Co radzicie odpisywac na to ich pismo ? Co ja mam im wyslac screena z aliexpress? Nie bedzie klopotow jesli ujawnie co zamowilem?
10 cze 2014, o 14:47
Dostałeś list? Zrób co napisane i będzie po krzyku...
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.