• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez marx » 25 lis 2021, o 19:28

Niemal wszystkie paczki z Chin są nadawane jako prezent. Urząd zażąda rachunku lub dowodu zakupu.
marx
Administrator
 
Posty: 12526
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez cimek16 » 8 gru 2021, o 14:11

Witam,
Urząd Celno-Skarbowy zatrzymał paczkę z podrobionym zegarkiem OMEGA za 121 zł którego nie zamawiałem z aliexpress.
Przesłałem zrzut ekranu i FV kupowałem fizycznie koszulkę którą rzeczywiście zamawiałem,sprzedawca
wysłałem mi nie ten towar co zamawiałem. Sprawa została skierowana do
Kancelarii prawnej dostałem pismo iż jestem naruszycielem i proponowanej ugodzie na 700 Euro i ewentualnych kosztach
utylizacji i jeśli tego nie dopełnię kolejnej 1500Euro oczywiście nie
podpisze jego. Proszę o pomoc jak wybrnąć z tej sytuacji czy wysłać pismo
do kancelarii które znalazłem wcześniej na forum czy to coś da czy czekać
na wezwanie na przesłuchanie. Proszę o pomoc

Dnia ......................., zakupiłam poprzez aukcję aliexpress.com,
szalik. Szalik kupiłam na własny użytek, ponieważ zwyczajnie mi się
spodobał. Nie miałam zamiaru go odsprzedawać . Nie widniały na nim żadne
znaki towarowe znanych mi firm, ani wyraźne znaki jakichkolwiek firm.
Serwis Aliexpress czyli Alibaba Group, kategorycznie zabrania handlowania
przedmiotami naruszające prawa własności intelektualnej, co można
przeczytać na stronie serwisu.
cimek16
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 gru 2021, o 15:25
Telefon:: aple

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez zielony71 » 31 gru 2021, o 11:15

Dostałeś pismo z kancelarii prawnej a nie od urzędu?
Skąd wzięli Twoje dane? Ja bym zaczął od pytania na czyje zlecenia działa ta kancelaria i na jakiej podstawie przetwarza Twoje dane osobowe.
Zapraszam na mojego bloga o telefonach: http://zielony71.blogspot.com
zielony71
 
Posty: 47
Dołączył(a): 13 wrz 2016, o 18:51
Telefon:: wphone

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez godden1 » 8 lis 2022, o 20:57

Cześć. Pozwólcie że odświeżę temat i proszę nie zastrzelcie mnie od razu :)
Trochę przewertowałem tutaj stron i proszę o info ( w temacie już wałkowanym tutaj ale już chwilę temu) -czy coś się zmieniło w przepisach itd.

Dajmy na to żę zamówiłem replike butów za około 200- 300 zł . Na aukcji były książki , żadnej informacji o butach a tymbardziej że markowych. Temat trafia do Urzędu Celnego i dostaję pismo.
Ja bym zrobił tak , że odsyłam zrzut aukcji informując że oczekuje książki od Majfrienda. W przypadku pisma od jakiejś Kancelarii niczego nie podpisuję. W razie wezwania jako świadek przekonuje sąd , że zamawiałem to co jest widoczne na aukcji.
Czy w zaistniałej sytuacji to byłoby najlepsze rozwiązanie ( dla mnie ) ? Jak wy byście postąpili ?

Ewentualnie proszę o priv od osób którzy mieli podobną sytację.
Z góry dzięki.
godden1
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 lis 2022, o 20:19
Telefon:: xiaomi

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Grech » 25 lut 2023, o 11:38

Mam zamiar kupić Pixela 5 z Allegro ale z wysyłką z Chin. Podobno telefon nowy i takie są komentarze u tego sprzedawcy. Jeśli przesyłka z tym Pixelem trafi do UC to jakie dodatkowe opłaty będę musiał uiścić i jak to będzie wyglądało? Dawno nic nie kupowałem z Chin a w zeszłym roku chyba coś się pozmieniało z przesyłkami spoza UE.
Avatar użytkownika
Grech
AKTYWNY
 
Posty: 582
Dołączył(a): 22 wrz 2012, o 22:35
Lokalizacja: Miasto
Pochwały: 10

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez kintentka » 7 mar 2023, o 00:11

Cześć mam pytanie o cło jak zamawiam cos z Chin - czy mogą coś naliczyć czy paczki przechodzą bez problemu? Jak to jest? (czy coś się zmieniło od tamtego roku?)
kintentka
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 mar 2023, o 23:48
Telefon:: Iphone

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez -greg- » 7 mar 2023, o 19:47

Witaj.
To zbyt ogólne pytanie. Ważne jest co i skąd chcesz zamówić. Za import z Chin pobierane są opłaty VAT, cło za przedmioty, które są nim objęte. Czy opłacasz to podczas zamówienia, czy dopiero przy odbiorze, zależy od sklepu/portalu. Ja mogę się wypowiedzieć o Aliexpress i Banggood.
-greg-
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 sie 2017, o 00:01
Pochwały: 9
Telefon:: Realme 7 5G
ROM: oryginalny

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez kintentka » 7 mar 2023, o 22:39

Z Aliexpress i Shein - opłacam od razu, głównie chodzi mi o shein i ubrania
kintentka
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 mar 2023, o 23:48
Telefon:: Iphone

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez -greg- » 9 mar 2023, o 03:04

Na Aliexpress VAT wliczony jest w cenę. Zamawiaj Aliexpress Standard/Saver Shipping (przesyłkę doręcza Pocztex). Nie ma żadnych dodatkowych dopłat przy odbiorze.
O Shein nic nie wiem.

Autor postu otrzymał pochwałę
-greg-
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 sie 2017, o 00:01
Pochwały: 9
Telefon:: Realme 7 5G
ROM: oryginalny

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez gabriellenguyen23 » 8 maja 2023, o 18:53

Prawdą jest, że wiele paczek wysyłanych z Chin może być oznaczanych jako "prezent" lub o niskiej wartości, aby uniknąć opłat celnych lub innych podatków. Jednakże, zgodnie z przepisami wielu krajów, w tym Polski, otrzymanie paczki oznaczonej jako prezent nie zwalnia z obowiązku zapłaty odpowiednich opłat celnych lub podatków, jeśli wartość przesyłki przekracza ustalony limit.
gabriellenguyen23
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 maja 2023, o 16:16
Telefon:: Motorola

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Dzony » 27 wrz 2023, o 18:50

Cześć,
dostałem informacje od urzędu celno-skarbowego o "zniszczeniu towarów" które są w paczkach. I abym przesłał do nich zgodę na takie zniszczenie bo mają podejrzenia, że towar jest nie zgody do wprowadzenia..,

Jeśli odmówię utylizacji to zapewne zacznie się postępowanie wstępne, które wyjaśni czy towar jest zgodny czy nie. Jeśli wyjdzie, że nie to zostane obciążony kosztami takiego postępowania?

Czy jest jakaś możliwość, żeby ten towar trafił do nadawcy do chin, zamiast był poddany procedurze zniszczenia?
Jak powinno wyglądać takie pismo o zwrot do nadawcy?
Dzony
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 wrz 2023, o 18:48
Telefon:: xiaomi
ROM: 2

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez pavlo181 » 19 sty 2024, o 13:44

Zamówiłem z dhgate czapkę podróbkę MONCLER (1szt.) Na aukcji oczywiście czapka była bez loga, metek itp.
Paczka trafiła do UP2 Poznań i wczoraj otrzymałem pismo żeby dosłać im skany/zrzuty ekranów co i za ile było kupowane. Ogólnie nie chciałem chować głowy w piach tylko odpisałem im zgodnie z prawdą co kupiłem, przesłałem im zrzuty ekranu (peselu nie podawałem bo w liście nic o nim nie było). Pytanie brzmi, czy oni już od początku wiedzą że to podróbka i w między czasie wzywają jakiegoś rzeczoznawce (firma Moncler nie ma oficjalnego sklepu w Polsce, więc nie wiem kto umiałby stwierdzić czy jest to oryginalne czy nie) i wiedzą, że to będzie zutylizowane czy faktycznie mogą naliczyć tylko vat i puścić podróbkę dalej, bo np okazało się, że paczka nie została otwarta?
pavlo181
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 sty 2024, o 07:29
Telefon:: XIAOMI

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

  • Reklama
cron