• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez godulman » 19 lip 2018, o 10:14

Witam.Miałem tak samo tylko że w wer zabrze został zatrzymany i wczoraj otrzymałem pisemko od poczty polskiej.
godulman
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22 wrz 2015, o 00:40
Telefon:: s3

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez tabciogaraj » 19 lip 2018, o 18:44

Witam. Jeżeli zamówię jedną koszulkę Fred Perry i zatrzymia, a zakup nie był na aukcji to jestem w lepszej sytuacji w razie jakbym się nie chciał przyznać?

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
Obrazek
tabciogaraj
AKTYWNY
 
Posty: 256
Dołączył(a): 22 sty 2014, o 20:57
Lokalizacja: Zakopane
Pochwały: 3
Telefon:: Redmi S1
ROM: MIUI V5

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez aliwydra » 10 sie 2018, o 00:27

Hej,
dawno nie kupowałem telefonów z Chin na Aliexpress i mam pytanie do osób podlegających pod WER Warszawa. Udało się komuś ostatnio kupić jakiś telefon z Ali bez VAT? Chodzi mi o zwykle darmowe przesyłki.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
aliwydra
 
Posty: 39
Dołączył(a): 11 gru 2017, o 19:47
Pochwały: 4
Telefon:: japko

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez mirecki » 13 wrz 2018, o 20:46

Raczej bez szans, mój właśnie wpadł do UC i czekam na papiery od nich, żeby wypełnić i wysłać.
mirecki
 
Posty: 43
Dołączył(a): 1 sty 2018, o 21:45
Pochwały: 5
Telefon:: Samsung Galaxy S7
ROM: Stock

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez tabciogaraj » 13 wrz 2018, o 22:03

mirecki napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Zabrze? Jak tak to nie czekaj tylko odrazu na maila odprawę im zrób. Pani ładnie opisuje, czy przyjęli dokumenty :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
Obrazek
tabciogaraj
AKTYWNY
 
Posty: 256
Dołączył(a): 22 sty 2014, o 20:57
Lokalizacja: Zakopane
Pochwały: 3
Telefon:: Redmi S1
ROM: MIUI V5

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez mirecki » 15 wrz 2018, o 11:19

Nie, W-wa.

Zaczekam i tak muszę podać nr księgi magazynowej czy jak to tam się zwie.
mirecki
 
Posty: 43
Dołączył(a): 1 sty 2018, o 21:45
Pochwały: 5
Telefon:: Samsung Galaxy S7
ROM: Stock

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez TLasky » 15 wrz 2018, o 16:22

mirecki napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Możesz wysłać maila z numerem przesyłki, pisząc w treści, że nie znasz jeszcze nr księgi magazynowej. Potem dzwonisz i tłumaczysz sprawę, oni są dość kumaci i powinno ruszyć temat (tak przynajmniej było u mnie kilka razy).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
Avatar użytkownika
TLasky
VIP
 
Posty: 1987
Dołączył(a): 24 paź 2014, o 11:37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 89
Telefon:: Bez notcha k**wa!
ROM: Nimompojęcia

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez tabciogaraj » 16 wrz 2018, o 13:28

Ja nigdy nie podaje numeru księgi. W tytule nr paczki imie nazwisko, a w treści PESEL, IMIĘ I NAZWISKO i deklaracja.

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
Obrazek
tabciogaraj
AKTYWNY
 
Posty: 256
Dołączył(a): 22 sty 2014, o 20:57
Lokalizacja: Zakopane
Pochwały: 3
Telefon:: Redmi S1
ROM: MIUI V5

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez mirecki » 22 wrz 2018, o 17:29

Nie paliło mi się, poczekałem na pismo, podałem nr księgi magazynowej, zrzut z Aliexpress, załącznik do kodu promocyjnego 10$, wydruk z transakcji. Tym razem nie podawałem swoich żadnych danych - zresztą nie było nic o tym na piśmie, druga sprawa to pewnie przez RODO. Na drugi dzień już przesyłka była wysłana do mojego UP. Dziś odebrałem. Gdyby nie cło cena telefonu była by fajna a tak to trochę popsuło mi humor, ale pal go sześć trudno.
mirecki
 
Posty: 43
Dołączył(a): 1 sty 2018, o 21:45
Pochwały: 5
Telefon:: Samsung Galaxy S7
ROM: Stock

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Henio013 » 23 wrz 2018, o 07:31

Cła na telefony nie ma. Zapewne zaplaciles tylko wat. Gdyby bylo clo jakies to zaplacil by jeszcze wiencej
Henio013
 
Posty: 13
Dołączył(a): 5 maja 2018, o 02:10
Telefon:: Samsung

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez goku » 27 wrz 2018, o 10:05

Witam,
zakupiłem interfejs diagnostyczny z tej aukcji na aliexpress https://www.aliexpress.com/item/2018-PC ... 4c4dxJTF2z i przyszło mi pismo z urzędu celnego, żeby podesłać im dane potrzebne do odprawy celnej. To co zwróciło moją uwagę to skan etykiety paczki i fakt, że została ona otworzona (ślad taśmy poczty polskiej po jednej ze stron paczki).
I w związku z tym mam pytanie czy jak się przyznam do tej paczki to nie będę miał problemów? Na wielu forach internetowych czytałem, że po przyznaniu się do takiej przesyłki z interfejsem diagnostycznym później przychodzi pismo na przesłuchanie.
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tak wygląda to w trackingu.
goku
 
Posty: 37
Dołączył(a): 11 lis 2014, o 20:00
Pochwały: 1
Telefon:: marian

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez fido » 2 paź 2018, o 13:01

Koledzy jak się ma sprawa np. jak się zakupi z ukrytej aukcji buty superstar ? co w przypadku urzędu celnego czy zatrzymają, będzie trzeba coś płacić jeśli tak to w jakich kwotach, czy lepiej nic im nie odsyłać ?
fido
AKTYWNY
 
Posty: 323
Dołączył(a): 15 lip 2013, o 09:34
Lokalizacja: Kalisz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron