• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez wacie72 » 10 sty 2017, o 19:49

Może trochę to mało związane z tematem ale warto mieć świadomość jakie kwoty wchodzą w grę:

Przemyśl: Celnicy w 2016 r. pobrali ponad 1,3 mld zł z tytułu m.in. cła
http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/przemysl-celnicy-w-2016-r-pobrali-ponad-13-mld-zl-z,2454998,4199
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez spid2755 » 10 sty 2017, o 20:01

Witam zatrzymali mi tableta z banggood, UC Poznań. Wystarczy im wysłać fakture ze sklepu czy coś jeszcze? Wiem że to było wiele razy :), ale nie mogę się doszukać co wpisać w tytuł maila.
spid2755
 
Posty: 0
Dołączył(a): 5 sty 2017, o 11:03
Telefon:: samsung

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez fake4r » 10 sty 2017, o 20:03

Nr ks. magazynowej
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez zjac » 10 sty 2017, o 20:04

wacie72 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Tak a propo - ta kwota podejrzewam, że w ogromnej liczbie jest zależna od nakładania opłat w związku z granicą naszą z Ukrainą ( fajki, wóda, paliwo )
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez drago68 » 11 sty 2017, o 22:58

Zatrzymano paczkę przez UC Zabrze z telefonem wygranym w loterii, w sklepie Banggood.
Obecnie czekam na list z UC. Wiem , że mam wysłać nr dowodu, pesel i screenshot z wysyłki i danymi z sklepu.
Dołączę też emaila o wygranej oraz wyjaśnienie, że to wygrana. Nurtuje mnie tylko, czy nie podać od razu cene oraz aukcję telefonu z sklepu,
aby nie naliczyli mi dużego vatu, jeżeli wezmą cene z internetu plus dolicza jakąś drogą wysyłkę. Może nic nie naliczą , ale nie wierzę aby się tak stało.
Czy napisać w piśmie wyjaśniającym do UC obecną cenę sklepu danego telefonu wraz z wysyłką, czy nic takiego nie pisać....????
Proszę koleżanki i kolegów z forum, może ktoś z Was miał już z takim przypadkiem do czynienia.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez wacie72 » 11 sty 2017, o 23:07

Było coś podobnego na forum.
Czekaj na list , a jak dotrze to przesyłasz im screna z telefonem ze sklepu w którym wygrałeś i piszesz wyjaśnienie że to wygrana i dlatego nic nie płaciłeś.
Powinni naliczyć ci vat od tego co jest na stronie , tak to zapamiętałem ale moze ktoś znajdzie się tutaj co osobiście to przerabiał.

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez clorox » 11 sty 2017, o 23:27

"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez gniewomir » 13 sty 2017, o 16:23

Doreczenie DHL EXPRESS 9076557232 od TRANSKEY jest planowane na sty 16 2017. Wymagany jest podpis. Takiej treści otrzymałem esa. Kupiłem za 66 dolców tv box. Jak myślicie bedzie cło czy VAT od tego produktu?
gniewomir
 
Posty: 21
Dołączył(a): 20 gru 2013, o 05:11
Pochwały: 2
Telefon:: galaxy mini2

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blue_voyager » 13 sty 2017, o 16:45

Będzie.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez capsel » 13 sty 2017, o 16:52

Tak na marginesie powiem, że ja nigdy do urzędu celnego nie wysyłałem numeru pesel. Raz tylko dzwoniłem i pytałem się co jest potrzebne i odpowiedź brzmiała : numer księgi magazynowej, imie i nazwisko, zrzut ekranu z kwotą transakcji i przedmiotem. Jak spytałem o pesel, to dostałem odpowiedź, że moge podać, ale nie muszę ze względu na ochrone danych osobowych. Więc jak nie jest to potrzebne to głupotą byłoby podawanie tego numeru (takie moje zdanie). Pozdrawiam
Hmmmm.......pomidor
Avatar użytkownika
capsel
 
Posty: 16
Dołączył(a): 12 lut 2016, o 02:08
Pochwały: 5
Telefon:: Nubia z7max

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blue_voyager » 13 sty 2017, o 17:09

A ja Ci na to odpowiem, że wszystko zależy od konkretnego UC. I tak jak są oddziały w których wszystko załatwisz bez numeru księgi magazynowej i są takie w których ani rusz bez tego, tak i mogą żądać do odprawy numeru pesel lub nie. Nie uogólniaj.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez capsel » 13 sty 2017, o 19:09

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


W takim razie warto by było przed podaniem takich danych dowiedzieć się, czy dany oddział wymaga podania numeru pesel, a nie oddawać "wrażliwe dane" z własnej woli. Do sprawdzenia danej osoby wystarczy numer dowodu osobistego, bez peselu, jak w przypadku skanu dowodu osobistego. Nie uogólniam, napisałem wyraźnie, że "jak nie jest to potrzebne". "Nadgorliwość gorsza od faszyzmu". Pozdrawiam
Hmmmm.......pomidor
Avatar użytkownika
capsel
 
Posty: 16
Dołączył(a): 12 lut 2016, o 02:08
Pochwały: 5
Telefon:: Nubia z7max

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron