• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blakristof » 31 lip 2015, o 16:27

Dziś otrzymałem paczkę któa była zatrzymana w cle. Dość szybko i sprawnie to wszystko poszło. Naliczyli mi 83zł opłat
blakristof
 
Posty: 39
Dołączył(a): 25 lip 2015, o 11:15
Telefon:: nokia

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez mkgga » 31 lip 2015, o 17:04

Bubel89 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Mnie osobiście nie zatrzymali zegarka,ale dla kolegi już zatrzymali dwa Armani,jeden puścili bez pisma,w drugim przypadku przypadku było pismo,kolega mnie się radził co robić,po konsultacjach ze mną stwierdzi że zaryzykuje,wysłał skany aukcji oraz wydruk z konta,okazało się że paczkę puścili bez vatu,bo była mała wartość coś koło 40$. Ale kolega po przyjściu paczki stwierdził że była ona otwierana,była oklejona taśmą z logiem poczty polskiej.WER Pruszcz Gdański.
mkgga
 
Posty: 192
Dołączył(a): 12 mar 2014, o 16:03
Pochwały: 17
Telefon:: lg

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Bubel89 » 31 lip 2015, o 17:35

Dzięki za odpowiedź. Ktoś się może oriętuje jaką praktykę ma w tym przypadku WER Zabrze? Pryszcz Gdański z tego co się oriętuję jest najbardziej lajtowym co udowadnia opisana przez Ciebie sytuacja.
Bubel89
 
Posty: 8
Dołączył(a): 23 lip 2015, o 18:33
Telefon:: Htc

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez grzegorz1982 » 6 sie 2015, o 11:12

mkgga napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Mnie osobiście nie zatrzymali zegarka,ale dla kolegi już zatrzymali dwa Armani,jeden puścili bez pisma,w drugim przypadku przypadku było pismo,kolega mnie się radził co robić,po konsultacjach ze mną stwierdzi że zaryzykuje,wysłał skany aukcji oraz wydruk z konta,okazało się że paczkę puścili bez vatu,bo była mała wartość coś koło 40$. Ale kolega po przyjściu paczki stwierdził że była ona otwierana,była oklejona taśmą z logiem poczty polskiej.WER Pruszcz Gdański.


Czy kolega który zamiawał miał jakieś problemy z tym związane ? Czy wystarczyło zrobić to co napisałeś i urząd przymknął oko ? Jakie inne konsekwencje grozą ?
grzegorz1982
AKTYWNY
 
Posty: 251
Dołączył(a): 1 lis 2014, o 18:43
Telefon:: Mi4C

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez haber01 » 7 sie 2015, o 04:43

Było na ten temat. Skoro paczkę puścili, to logiczne, że olali sprawę znaczka.
haber01
 
Posty: 138
Dołączył(a): 15 mar 2015, o 04:14
Pochwały: 7

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Yaroo » 7 sie 2015, o 11:21

Yaroo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Nikt nie jest mi w stanie odpowiedzieć na zadane pytanie?

Minął już 50 dzień od zatrzymania paczki.

Zastanawiam się dodatkowo czy jej przypadkiem nie zniszczą bo być może wartość paczki która została zadeklarowana jest niższa niż koszt samego odesłania do nadawcy.

Proszę o wyrażenie waszej opinii w tym temacie.
Yaroo
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 lip 2015, o 09:54
Telefon:: LG

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez wacie72 » 7 sie 2015, o 13:08

Yaroo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Nikt nie jest mi w stanie odpowiedzieć na zadane pytanie?

Minął już 50 dzień od zatrzymania paczki.

Zastanawiam się dodatkowo czy jej przypadkiem nie zniszczą bo być może wartość paczki która została zadeklarowana jest niższa niż koszt samego odesłania do nadawcy.

Proszę o wyrażenie waszej opinii w tym temacie.


Paczka już dawno może być u nadawcy ,ale Ty nie masz co liczyć na zwrot pieniędzy.
Nie masz i nie będziesz miał żadnego potwierdzenia że paczka została odesłana.
Sam zgodziłeś się na takie załatwienie sprawy.
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Yaroo » 7 sie 2015, o 14:13

W przypadku gdy otrzymałem list z UC i wysłałem wiadomość, że to nie ja zamawiałem paczkę wszystko było widoczne w trackingu (poczty polskiej i china post). Sytuacja miała miejsce 3 razy. Dlatego nie rozumiem dlaczego teraz jest inaczej. Możesz mieć rację w przypadku gdyby zmienił się numer przesyłki w co wątpię ponieważ adresat straciłby możliwość monitorowania paczki. Na jakiej podstawie zatem piszesz że nie będę miał potwierdzenia odesłania paczki? Miałeś może taką sytuacje?

Coś takiego było

Nieudane doręczenie - decyzja o zwrocie WER Warszawa
Zwolnienie przesyłki przez urząd celny WER Warszawa
Wysłanie przesyłki z Polski WER Warszawa
Yaroo
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 lip 2015, o 09:54
Telefon:: LG

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez marcin19883 » 7 sie 2015, o 15:45

shayk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!




Nożyki już u mnie. Przesyłka najtańsza nierejestrowana a przyszła tak samo jak inne i bez kontroli
marcin19883
AKTYWNY
 
Posty: 215
Dołączył(a): 25 lip 2015, o 12:43
Telefon:: lumia 520
ROM: Windows Phone 8.1

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez wojciul » 10 sie 2015, o 08:46

Bubel89 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Miałem tak, doliczyli VAT po tym jak mail'em przesłałem screeny i potwierdzenie płatności z karty... Oczywiście na aukcji wszystkie loga wycięte były przez sprzedawce...
wojciul
 
Posty: 51
Dołączył(a): 13 wrz 2013, o 18:46

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Gap12 » 17 sie 2015, o 18:28

Yaroo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To ty kazda paczke ktora Ci UC zatrzyma odsylasz do nadawcy ???
Gap12
 
Posty: 183
Dołączył(a): 23 lip 2013, o 10:07
Lokalizacja: Tarnów
Pochwały: 3
Telefon:: Mlais

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez existe » 17 sie 2015, o 20:34

piotrekmisk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


CatchMe podala cene w funtach, wiec byc moze jest z UK, a tam nie ma mowy o 23% od kwoty zaplaty. Wartosc cla ustalana jest od ceny rynkowej i w przypadku UK lepiej jest zaplacic drozej i kupic z magazymu w UE
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości