• Reklama

Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Akcesoria do telefonów, tabletów i innych chińskich gadżetów

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Lector » 27 wrz 2017, o 19:51

Ktoś miał do czynienia ze słuchawkami https://www.gearbest.com/bluetooth-head ... 97973.html ?
Szukam czegoś na bluetooth w podobny designie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Lector
 
Posty: 191
Dołączył(a): 27 wrz 2013, o 18:44
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Telefon:: Xiaomi Mi4 LTE
ROM: MIUIPolska

Reklama

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Flyagaric » 28 wrz 2017, o 11:01

Córka odebrała swoje Bluedio T3. Powiem wam tyle, że jak ktoś ma wrażliwą na ucisk głowę (np. ja) to nie są to najlepsze słuchawki dla niego. Po 30 minutach miałbym ból głowy. Są też dość ciężkie - pewnie bateria 1100 dodaje do tego. Córa przeszczęśliwa - jej to nie przeszkadza. Opóźnienia na YT nie odnotowano.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Herezja » 28 wrz 2017, o 12:10

Fly w takim razie nigdy nie sięgają po słuchawki wokołouszne AKG K518 bo Ci one zmiażdżą makówkę a na poważnie jak chcesz kupić jakieś słuchawki dla siebie to daj znać.
Avatar użytkownika
Herezja
VIP
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:14
Pochwały: 50
Telefon:: Huawei p10

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Flyagaric » 28 wrz 2017, o 12:24

No chcę, ale mam ogromny problem, bo raz, że spore i wrażliwe na nacisk małżowiny, a dwa, że głowa wokół uszu też nie lubi nacisku na długo. Do tego, muszą być otwarte/półotwarte (wentylacja).
Powiem ci, że komfort użytkowania będzie miał o wiele większe znaczenie niż jakość dźwięku (o ile oczywiście nie bombardują basem, czego nie lubię). To utrudnia dosyć mój wybór, bo mało gdzie można sobie takie modele poprzymierzać.
Myślałem o Koss UR40, ale tam pady są dość ciasne i tylko 'skórzane'.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Herezja » 28 wrz 2017, o 13:30

Ur 40 są niezłe i tanie + możesz do nich dokupić (o ile dobrze pamiętam pasują do nich welurowe pady od innych słuchawek). Tak na szybko i tanio poszukaj sobie Koss ksc 75. Są dość dziwne na 1 wrażenie dotykowe bo to tzw clip on-y (zakładasz mała cześć sluchawek za ucho). Są wygodne, otwarte, o niezłej barwie dźwięku i do tego bardzo tanie. W razie czego jak je kupisz z netu polskiego i Ci nie podpasują masz 14 dni na zwrot. Gdybyś chciał droższe i większe słuchawki otwarte (i jak rozumiem z opisu raczej monitory) to daj znać. Ale na początek sprawdź te małe koss-y (o ile pamiętam mają dobra separacji dźwięków).
Avatar użytkownika
Herezja
VIP
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:14
Pochwały: 50
Telefon:: Huawei p10

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Flyagaric » 28 wrz 2017, o 17:14

Niestety, ten konstrukt już testowałem - klipy zauszne są za duże = ból. Miałem dość podobne Plantronicsy i niestety mi to nie podeszło.
Teraz używam dokanałowych, ale muszę je porzucić - lekarz zabronił. I używam do grania na PC monosłuchawki Jabra - kijowy dźwięk, neutralne dla samopoczucia. Są douszne, nie dokanałowe, i mają też ten klips, ale dużo mniejszy i cieńszy i taki typ klipa mi nie przeszkadza.
Szukałem welurowych zamienników padów dla UBR40, najlepiej takich z większą przestrzenią wewnętrzną i na coś nie bardzo google pomogło. Inna sprawa, że w sumie nie wiem, czy takie a'la monitory zadziałają u mnie jak trzeba, więc absolutnie się przy tym typie nie upieram.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Herezja » 28 wrz 2017, o 17:53

Jak już sam zaobserwowałeś nie każdy klip wygląda i zachowuje się tak samo. Raczej nie spotkałem się z negatywnym opisem odnośnie noszenia ksc75 (przynajmniej jeśli chodzi o wygodę).
Odrobinę zmieniając temat to dziś doszły do mnie słuchawki tzw pchełki, które zakładam byłyby bardzo dobrym pomysłem dla Ciebie @Fly. W ciągu ostatnich 4 czy 5 miesięcy miałem i używałem już kilka rożnych rodzaju słuchawek (Marshall Major 2 czyli półotwartych słuchawek z niezłym dźwiękiem strojonym pod muzykę rock-ową i kilka rożnych dokanałówek). Majory okazały się dość niewygodne bo raz, że dość mocno grzeją to jeszcze mają małe muszle, które przylegają do ucha a nie je obejmują choć w minimalnym stopniu. Z kanałówek jedynie hybrydy Tingker K200 (bardzo ciekawy odbiór muzyki uśredniony i czytelny) i tu do nich recenzja po angielsku https://audiobudget.com/product/Tingker/TK200. Dziś dotarły do mnie Headroom Ms 16. Bardzo ciekawe pchełki, które zaraz po wyjęciu z pudełka już spowodowały u mnie efekt WOW czyli z upływem czasu będzie coraz lepiej + recenzja https://audiobudget.com/product/Headroom/MS16.

@Fly skoro dokanałowe są dla Ciebie nie wskazane, pady od Koss ur 40 drażnią uszy, nie chcesz ksc 75 wypróbować to może zainteresuj się Headroom Ms 16?
Avatar użytkownika
Herezja
VIP
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:14
Pochwały: 50
Telefon:: Huawei p10

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Flyagaric » 28 wrz 2017, o 19:22

Coś takiego by chyba mogło być. Poczytam.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez deton24 » 8 paź 2017, o 03:48

Encore RockMaster Live możesz jeszcze zobaczyć czy nie będą wygodniejsze ok K518. Powinno być coś w recenzji.

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-slu ... przenosne/

Jeszcze co przychodzi mi do głowy, do Koss Porta Pro. Ale poczytaj jak u nich z wygodą na prawdę.
I weź pod uwagę że są trochę mniejsze niż to z reguły wygląda na zdjeciach.
Są dość małe. I uwaga na podróbki. Jest w sieci jak rozpoznać oryginały.
deton24
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 paź 2015, o 17:02
Pochwały: 1
Telefon:: xyz

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez TLasky » 9 paź 2017, o 18:03

Wiem, że to nie chińskie, ale spotkał się ktoś z Was z tymi słuchawkami?

https://www.youtube.com/watch?v=-2r9X3M4yOM

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
Avatar użytkownika
TLasky
VIP
 
Posty: 1987
Dołączył(a): 24 paź 2014, o 11:37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 89
Telefon:: Bez notcha k**wa!
ROM: Nimompojęcia

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Herezja » 9 paź 2017, o 23:40

Widywałem już podobne słuchawki choć przyznaje, że są małe jak na słuchawki bezkablowe (prawdziwie bezkablowe) choć cena 40 dolarów to dość sporo jak za relatywnie nieznane słuchawki nie znanego producenta.

ps. Dziś doszły do mnie po długim okresie oczekiwania zamówione na ibood-ie Musical Fidelity MF-200 b i w cenie za jaką je kupiłem kładą wszystkie dotychczas używane przeze mnie słuchawki na łopatki i to praktycznie już po wyjęciu z pudełka. Bardzo duża szczegółowość i separacja dźwięku. Zwykła cena tych słuchawek w Polsce to około 1500 zł a ja je nabyłem ............. za 175 zł + 30 zł przesyłkę więc za 205 zł.
PRZEPIĘKNA C E B U L A }:))))
Avatar użytkownika
Herezja
VIP
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:14
Pochwały: 50
Telefon:: Huawei p10

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Herezja » 30 paź 2017, o 15:27

Pragnę z wami podzielić się spostrzeżeniami z użytkowania bardzo tanich kablowych słuchawek wprost z Chin.
Mowa o Headroom MS16.
Są to słuchawki typu pchełki (zwykle nędznej jakości pchełki są dodawane praktycznie do wszystkich telefonów przez producenta więc już wiecie o jaki typ słuchawek mi chodzi).
Słuchawki przysyłane są do nas w małym pudełku, w którym poza urządzeniem nie ma nic nawet dodatkowej pary nakładek na słuchawki.
Wykonane są bardzo starannie i są dostępne w dwóch tonacjach (białe lub czarne) a sam kabel jest niebieski w oplocie chyba nylonowym, który nie pozwala silnie plątać się kablowi.
Słuchawki mają na kablu pilota z 3 przyciskami i mikrofonem. Wszystko jest dobrze spasowane i mikrofon jak to mówią //daje radę//.
Urządzenie jest jako takie częściowo otwarte, tył jest perforowany a co za tym idzie niby troszkę dźwięku przesącza się na zewnątrz (choć ja jakoś tego nie zaobserwowałem).
Ale przejdźmy do konkretów czyli jak słuchawki oddają muzykę?
Są to słuchawki o raczej neutralnym brzmieniu o bardzo dużej szczegółowości i separacji dźwięków. Bez problemu usłyszymy talerze perkusji, akord na gitarze czy naciśnięcie klawisza na fortepianie. Basy są szczegółowe i nie zalewające reszty pasm muzyki, średnica jest dobrze słyszalna a wysokie nie powodują zgrzytania zębami.
Słuchawki są bez problemu napędzane przez telefony.
Jedyny minus jaki zaobserwowałem przez miesiąc użytkowania słuchawek to problem z szumem słyszalnym gdy np jeden utwór się skończył a kolejny jeszcze nie zaczął.

Wszystko to możemy nabyć za około 30 zł więc praktycznie za nic.
Słuchawki nabyłem na alliexpresie. Konkretnie z tego linku:
https://www.aliexpress.com/item/New-HEA ... 98514.html

ps. Tu mała recenzja na dobrze już nam znanej stronie https://audiobudget.com/product/Headroom/MS16 w wersji anglojęzycznej.

Życzę miłej lektury i być może użytkowania tych wspaniałych słuchawek przez Was moi czytelnicy ];p.
Avatar użytkownika
Herezja
VIP
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:14
Pochwały: 50
Telefon:: Huawei p10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Akcesoria



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama