• Reklama

Telefon do ok. 130$

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez zawel » 10 mar 2015, o 11:19

hellhammer napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Jiayu się stara wypuszczać tanie telefony w swoich kategoriach, vide g2f i S3. W zasadzie oprócz problemów z GPSem w starszych wersjach (spowodowanych chyba marnymi antenami) i niechęci do wypuszczania nowych ROMów nic im nie można zarzucić jak dotąd. Raczej bym już teraz nie inwestował w telefon z 1 GB RAMu.
zawel
VIP
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:59
Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu

Reklama

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez hellhammer » 10 mar 2015, o 11:39

No ja juz kupiłem jiayu f1 x2, jiayu g5s oraz g4c wprawdzie nie dla mnie ale mialem je w reku dluzszy czas. Z akutlizacjami nie jest tak, żle w porownaniu do coolpada 7320 ktory takze zakupilem gdzie praktycznie nowe romy oryginalne nie istnieja a jedyny jest dosc slaby.

Dlatego zastnawiam sie własnie dlaczego tutaj przy takich podzespolach jest tak tani, gdzie g5s nawet wersja okroojna jest drozsza niz ten...
Szukam telefonu do max 600zł już z przsyłka i max 5 cali(oczywiscie wymiaro zeby nie byl taki jak 5.5)
z tych 3 co wymienilem najmniej podoba mi sie wlasnie jiayu ale ma najlepsze parametry.
Tylko zastnawiam się czy orpocz miejsca czy wykorzystam te 2GB i czy mi ono jest koniecznie potrzbne... nie gram w zadne gry. Koirzystam do telefonowania, smsownia,mmsowania, przegladania fb,gg i stronek internetowych. oraz kilka nie wymagajacyhc aplikacji jak mobilempk,lotto itp.
Duzo robie takze fotek, juz sie zdazylem przekoanc ze MP nie ida w parze z jakoscia w komorkach, czesto komorka z 5MP robi lepsze foty niż taka 13MP i pod tym wzgledem bym patrzył.
hellhammer
VIP
 
Posty: 1435
Dołączył(a): 4 lip 2014, o 12:25
Pochwały: 25
Telefon:: sony

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Jacke55 » 10 mar 2015, o 12:32

Jeśli chodzi o jiayu F2 to bazując na moich doświadczeniach z tą firmą podejrzewam ,że telefon będzie wykonany w miarę ok, jakoś użytych materiałów nie będzie powalająca ale nie będzie się czego wstydzić, jeśli nie masz wielkich wymagań sprzętowych to z jednej strony 1 GB pamięci i przyzwoity procesor ( tak by telefon miał w antutu te 15-20k ) będą wystarczające w zupełności z drugiej strony 2GB to już powoli taki standard i myślę ,że warto już te 2GB mieć. Na twoim miejscu poszukał bym video recenzji jiayu i jeśli aparat będzie ok to bym go wziął.
Avatar użytkownika
Jacke55
AKTYWNY
 
Posty: 436
Dołączył(a): 25 wrz 2013, o 13:26
Pochwały: 21
Telefon:: opo

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez hellhammer » 10 mar 2015, o 12:36

xiaomi i zte nie maja gorilla glass?
hellhammer
VIP
 
Posty: 1435
Dołączył(a): 4 lip 2014, o 12:25
Pochwały: 25
Telefon:: sony

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez TLasky » 10 mar 2015, o 13:05

hellhammer napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Może weź pod uwagę Lenovo P780? Co prawda starsza konstrukcja, ale osobiście polecam. Nawet ktoś dziś wystawiał na forum za dobre pieniądze :-). Powiem Ci, że przeszedłem przez kilka telefonów (w tym Meizu MX4, trochę mnie po dłuższym użytkowaniu zbiesiła bateria, zostawiam go sobie jako prywatny :-)) i obecnie powracam do niego jako telefonu służbowego... w sumie sam nie wiem czemu, raczej nie są to sentymenty :-D po prostu feeling z użytkowania go póki co miałem najwyższy. Jedyna wada to taki sobie aparat, ale do codziennych zastosowań wystarczy. Zakupiłem niedawno w promocji na aliexpress i to chyba jakaś nowsza partia, bo znacząco poprawiło się działanie GPS-a. Jeśli zaś słuchasz muzyki to kwestia doboru odpowiednich słuchawek :-) za ok. 9$ KZ Special Edition (jak chcesz prześlę linka) i naprawdę daje radę :-). Jedyne w co warto się do niego zaopatrzyć to karta SD (mam 32 GB class 10, hula aż miło). Naprawdę polecam, dla kogoś kto szuka porządnego telefonu bez wodotrysków to super opcja :-). Oczywiście przy uwzględnieniu jego naprawdę atrakcyjnej ceny.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
Avatar użytkownika
TLasky
VIP
 
Posty: 1987
Dołączył(a): 24 paź 2014, o 11:37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 89
Telefon:: Bez notcha k**wa!
ROM: Nimompojęcia

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez hellhammer » 10 mar 2015, o 13:14

Tlasky nie dokladajmy juz telefonów :) bo i tak mam bardzo ogromny metlik w glowie od kilku dni co do tyhc 3 modeli :) wpradzie do wczoraj do 2 :) Wiem ze 600zł to budzetowa polka komorkowa ale poprostu nie zamierzam wiecej wydac :) gdyby nie to ze 5,5 cala to dal mnie o wiele za duzo to juz bym bral ulefone be pro.
hellhammer
VIP
 
Posty: 1435
Dołączył(a): 4 lip 2014, o 12:25
Pochwały: 25
Telefon:: sony

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez TLasky » 10 mar 2015, o 13:18

hellhammer napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Było 3, zeszliśmy do 2 to przywracam oryginalną ilość:-D. Z dwóch podanych przez Ciebie brałbym Xiaomi, bo MIUI i nie musisz czekać :-) ale pomyśl jeszcze nad tym Lenovo :-P bateria miażdży system- mojemu wspólnikowi, który używa komórki jak się powinno (telefony, sms, czasem net i nawigacja) trzyma 4-5 dni przy odpowiedniej optymalizacji zużycia energii :-).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
Avatar użytkownika
TLasky
VIP
 
Posty: 1987
Dołączył(a): 24 paź 2014, o 11:37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 89
Telefon:: Bez notcha k**wa!
ROM: Nimompojęcia

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez hellhammer » 10 mar 2015, o 13:24

juz zte bym odpuscil teraz walka miedzy jiayu a xiaomi. Za jiayu przemawia wiekszy ekran, 2gb ramu i 16GB rom oraz bateria.
Za xiaomi wyglad, mniejszy lekko telefon, no i podbno mui jest stabilne. ( podrobke mui mam na coolpadzie 7320 :) ) no i dostepnosc u mnie za 2-3 dni :)
gps nie gra u mnie roli. Ogolnie jesli mialbym brac pod uwage sam wyglad wygrywa xiaomi, jesli ram i rom to jiayu. Co do wydajnosci,plynnosci to nie wiem ktory lepszy.. tak samo nie wiem ktory oferuje lepszy dzwiek i jakosc robionych fotek.
Ile xiaomi wytrzyma na baterii a ile ten jiau. Moze ktorys ladniejsze zdjecia robi? Tak to jest jak jest duzy wybor a malo kasy :)
hellhammer
VIP
 
Posty: 1435
Dołączył(a): 4 lip 2014, o 12:25
Pochwały: 25
Telefon:: sony

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez przemek363 » 10 mar 2015, o 20:13

Cena (bez VAT): ok 150$
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: ~ 5" (ciekaw jestem 5.5 jednak czy nie bedzie za duzy )
Ilość RAM/ROM/Procesor: 1/2 GB (mam w swoim aktualnym 1gb)
Dual/Single sim: , LTE ponieważ dostalem taki abonament dual sim wtedy mi nie potrzebny.
Preferowane marki: miałem Zte mam THL wiec jestem otwarty
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Chiny/Polska
Wymagania (parametry, funkcje): dobra baterii (thl 3dni spokojnie) dobrym GPS, dobrym aparacie z lampą, cos stylowego jak np xperie sonego?

Elephon p600, xiaomi redmi 2, cubot s350 - narazie tylko to znalazłem moze macie jakies ciekawsze propozycje?
http://www.aliexpress.com/store/product/New-Original-Cubot-S350-MTK6582-Quad-Core-2GB-RAM-16GB-ROM-Android-4-4-5-5/106327_32286550162.html?&afftype=KLK&sk=J2VV3fmIQ za 119$ podczas wyprzedazy ?
Zte v965 -> THL T6 Pro -> Elephone P6000 -> Meizu m2 NOTE -> Ulefone POWER -> ??
przemek363
 
Posty: 43
Dołączył(a): 7 paź 2013, o 21:51
Telefon:: Meizu m2 NOTE

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez hellhammer » 11 mar 2015, o 10:18

Panowie ma ktoś sprawdzownego spredawce "plecków" do telefonów i folli, który sprzedaje tanio? (chodzi o chinskiego sprzedawce) szukam do xiaomi redmi 2
Ps do Moda. Sorki, nie wiedziałem gdzie umieścić to pytanie.
hellhammer
VIP
 
Posty: 1435
Dołączył(a): 4 lip 2014, o 12:25
Pochwały: 25
Telefon:: sony

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Cedec » 13 mar 2015, o 20:39

Cena (bez VAT): 140$
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: do 6
Ilość RAM/ROM/Procesor: jak najlepiej
Dual/Single sim: obojetnie
Preferowane marki: ---
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): obojętnie
Wymagania (parametry, funkcje): --
Opis: Telefon do wszystkiego/zwykle użytkowanie najwięcej rozmowy/sms i internet, chce żeby szybko i płynnie chodził bez ścinek, zdjęcia okazjonalnie, gry trochę częściej

Jak myślicie do takiej ceny bez żadnych specjalnych wymagań no może poza płynnością i szybkością urządzenia i dobrze żeby bateria jako tako trzymała znajdę coś lepszego od ulfeone be pro ? Czy nie ma co rozmyślać tylko brać ?
Cedec
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 mar 2015, o 17:56
Telefon:: lg l7ii

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Apeex » 15 mar 2015, o 12:56

Cena (bez VAT): 600max
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 4,7/5
Ilość RAM/ROM/Procesor: 2gb
Dual/Single sim: Dual
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Polska
Wymagania (parametry, funkcje): Wydajność w codziennym użytkowaniu
Opis: Tak jak w szablonie maksymalnie 600zł coś najlepiej z Polski Zastanawiałem się na honor 3c
Czekam na odpowiedz
Apeex
 
Posty: 19
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 17:40
Telefon:: Ace

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama