• Reklama

Sprawdzone sklepy w Chinach

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Sprawdzone sklepy w Chinach

Postprzez Flyagaric » 17 cze 2015, o 20:25

Ano właśnie białego nie chciałem. W innym temacie ktoś polecił banggood i spemall, a ceny widzę też mają znośne. Poczekam do jutra i pisze do nich, bo coś im nie ufam.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Reklama

Re: Sprawdzone sklepy w Chinach

Postprzez fake4r » 18 cze 2015, o 14:00

Nie wiem w co gra Ugood ale uważałem ten sklep za dobry i pewny. Kiedyś kupowałem od nich telefony. Ostatnio zamówiłem 1S ale po 8 dniach dostałem info że mają ostatnią sztukę - zepsutą i nie mogę mi go wysłać żebym wybrał sobie inny. Więc zrezygnowałem z zakupu i dałem cancel oreder wybierając powód out of stock. Sprzedawca odrzucał cały czas anulowanie pisząc żebym wybrał inny powód, a ja ponownie klikałem ten sam - out of stock. Poszedłbym im na rękę gdyby od razu dali znać jaka jest sytuacja, a nie po 8 dniach, w między czasie nie odpowiadając na moje pytania. Dziś wieczorem miał upłynąć limit czasu na wysyłkę a przed chwilą dostałem numer trackingowy. Tak że nie wiem czego się spodziewać, ale jak dla mnie sklep nieuczciwy. Przestrzegam przed zakupami tam chociaż opinie mają dobre, to niestety widać jakie mają podejście do klienta.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Sprawdzone sklepy w Chinach

Postprzez blue_voyager » 18 cze 2015, o 14:54

Przerabiałem to. Sprzedawcy na Ali zrobią wszystko byleby tylko nie zrobić refundu z powodu out of stock. Mi podał czyjś numer przesyłki i dopiero jak okazało się, że ta idzie do innego kraju, zgodził się na refund bo wtedy nie mogłem już podać out of stock, tylko No tracking information. Takie dziadostwo. Prawdopodobnie mają jakieś duże nieprzyjemności ze strony Aliexpress za brak towaru na stanie i unikają tego jak ognia.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Sprawdzone sklepy w Chinach

Postprzez fake4r » 18 cze 2015, o 14:56

S...syny, więc po prostu muszę poczekać te 5 dni zanim będę mógł otworzyć spór i tyle. Jeśli oczywiście nie wysłał telefonu tylko podał sam numer. Za to później mu napiszę że dostanie piękną reklamę na telchina :)
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Sprawdzone sklepy w Chinach

Postprzez blue_voyager » 18 cze 2015, o 14:59

Jak Ci podał lewy numer, to pójdzie szybciej, gorzej jak podał prawdziwy, np też do Polski, wtedy poczekasz kilka tygodni aż okaże się, że to nie do Ciebie adresowana przesyłka. Mi podał bodajże numer wysyłki do Argentyny, więc jak ta informacja wyskoczyła na trackingu to od razu zakładałem spór.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Sprawdzone sklepy w Chinach

Postprzez fake4r » 18 cze 2015, o 15:55

Suma kontrolna się zgadza, więc numer prawdziwy. Kwestia czy to dla mnie czy nie i czy w ogóle pojawi się w trackingu. Czekam na razie na odpowiedź dlaczego podali mi n numer skoro miał być refund. Ehhh trzeba było zaznaczyć inny powód i teraz miałbym juz refund. Tyle że nie lubię być robiony w ciula dlatego nie odpusciłem, a dla świętego spokoju czasem jednak trzeba... :/
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Sprawdzone sklepy w Chinach

Postprzez soczynski » 28 cze 2015, o 20:30

witam.
czy to faktyczny sklep firmowy elephone?
http://www.elephone.cc/elephone-p7000-limited.html
soczynski
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 cze 2015, o 11:23
Telefon:: vertis

Re: Sprawdzone sklepy w Chinach

Postprzez szeryf » 28 cze 2015, o 21:19

Faktycznie nie jest, sklep jak każdy inny tylko w nazwie ma "elephone".

Tapatalked
pozdrawiam,
SZ3RYF
Avatar użytkownika
szeryf
 
Posty: 75
Dołączył(a): 20 lip 2013, o 08:46
Telefon:: Mi5
ROM: MIUI10

Re: Sprawdzone sklepy w Chinach

Postprzez soczynski » 28 cze 2015, o 23:53

http://www.elephone.cc
About ELEPHONE Official Authorized Shop
to niejest autoryzowany?
ciekawe jak to sprawdzic?
soczynski
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 cze 2015, o 11:23
Telefon:: vertis

Re: Sprawdzone sklepy w Chinach

Postprzez soczynski » 30 cze 2015, o 19:28

ok, poszukalem troche w google, na forum sinopapuciastych pisza ze sklepgowniany.
soczynski
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 cze 2015, o 11:23
Telefon:: vertis

Re: Sprawdzone sklepy w Chinach

Postprzez jaro.pl » 30 lip 2015, o 20:26

Chcę zostawić ślad na forum dotyczący ubezpieczenia od opłat celnych/podatkowych, które oferuje sklep www.lightinthebox.com
Minus:
- na paczce jest napisany produkt i wartość zamówienia (z pominięciem kosztów przesyłki i niestety kuponów), więc jeśli UC zatrzyma paczkę, mają jak na dłoni wartość od której naliczyć VAT i jest ona inna niż to co faktycznie zapłaciliśmy, raczej wyższa.

Plus:
- Napisałem do sklepu wiadomość z żądaniem zwrotu vatu około 22, następnego dnia około 13 cała kwota została zwrócona na konto Paypal :) z forum dowiedziałem się, że zwrot na paypal powinien być mniej problemowy niż na konto bankowe, dlatego płaciłem paypalem. Ale wcześniejsze zamówienie anulowałem i kasa była zwracana na konto. Udało się, tylko trwało to około tygodnia.

Sam sklep jak dla mnie średnio udany, sporo rzeczy droższych niż u nas, ale jak ktoś znajdzie jakąś okazję, polecam zakup i polecam skorzystać z ubezpieczenia, które jest stosunkowo tanio biorąc pod uwagę ewentualne koszty VATu.
jaro.pl
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 lip 2014, o 22:52
Telefon:: Motorola

Re: Sprawdzone sklepy w Chinach

Postprzez mortimer » 31 lip 2015, o 20:30

sklep nie jest może aż tak atrakcyjny pod względem cen i dostępnego towaru, jak inne, ale jeżeli tak to działa, to na plus, bo jako jeden z nielicznych faktycznie wywiązuje się w pełni ze swoich obietnic pod tym względem. pandawill i colicool chyba też takie ubezpieczenie oferują - nie wiem jednak, czy zwroty za opłacony vat są faktycznie rozliczane na paypalu, czy w formach bonów, kuponów, rabatów, itp..
Avatar użytkownika
mortimer
AKTYWNY
 
Posty: 676
Dołączył(a): 21 wrz 2013, o 20:32
Lokalizacja: People's Republic of China
Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron