• Reklama

Sprawa recezji - potencjał forum

Propozycje zmian na forum?

Sprawa recezji - potencjał forum

Postprzez sebuli » 27 sty 2016, o 10:57

Hej,

czy uważacie tak jak ja, że popularność tego forum ma potencjał i można by z niego jeszcze więcej wyciągnąć?

Oczywiście nie tylko poprzez same recenzje telefonów, ale wg mnie to najwięcej daje. Dział nowości i recenzji oraz próśb o doradztwo. To są trzy główne działy, które trzeba solidnie i skrupulatnie prowadzić żeby forum jeszcze lepiej sobie radziło.

Wątek założyłem po to żebyście podzielili sie swoim zdaniem na ten temat. Może macie coś na uwadze, co hamuje rozwój forum? Albo właśnie coś co przyspieszy?

Wypowiadajcie się drodzy forumowicze :)
sebuli
AKTYWNY
 
Posty: 373
Dołączył(a): 26 sie 2015, o 12:09
Pochwały: 43
Telefon:: Meizu M2

Reklama

Re: Sprawa recezji - potencjał forum

Postprzez BlueMan » 27 sty 2016, o 11:00

Przydałoby się cytowanie selektywne - aby wygodniej odpowiadać na część wiadomości innych użytkowników.
Polska w Chinach, Chiny w Polsce.
Avatar użytkownika
BlueMan
 
Posty: 92
Dołączył(a): 12 sty 2016, o 11:00
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Telefon:: Nokia L520
ROM: Windows 8.1

Re: Sprawa recezji - potencjał forum

Postprzez blue_voyager » 27 sty 2016, o 11:09

BlueMan jak zwykle na temat.
Sebuli, ale w czym jest problem? Forum jest otwarte na recenzje użytkowników, jest od tego osobny dział. Może dodaj jakąś?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Sprawa recezji - potencjał forum

Postprzez sebuli » 27 sty 2016, o 11:27

Uwierz że pisałbym aż klawiatura by się paliła! :) ale obecnie nie mam czego recenzować, nie pracuje i nie mam jak zamawiać sprzętu.

Nie oczekuje od nikogo tutaj wsparcia, ale hmmm, zastanawiam się też czy społeczność telchina stać na wypożyczanie innym telefonów do testów. Bo są tacy uprzejmi ludzie, którzy nawet odesłali by nowozamowiony sprzęt, aby pojawiła sie jego recenzja.

Gdyby powstała ekipa, oficjalnie, np. Testerzy to może znaleźli by się ochotnicy, bo nie wierzę, że ich nie ma, którzy od czasu do czasu wspierali by taką grupę poprzez wypożyczenie sprzętu.

Najlepiej owszem brać od firm, ale kto sie tak rozpopularyzuje szybko, żeby firma brała go pod uwage.

Tu chodzi o to żeby wykorzystać już jakieś możliwości tego forum.
sebuli
AKTYWNY
 
Posty: 373
Dołączył(a): 26 sie 2015, o 12:09
Pochwały: 43
Telefon:: Meizu M2

Re: Sprawa recezji - potencjał forum

Postprzez ddr » 27 sty 2016, o 11:28

sebuli napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Admin.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: Sprawa recezji - potencjał forum

Postprzez sebuli » 27 sty 2016, o 11:35

ddr, wiem że jesteś w pewnych rzeczach konsekwentny, ale skoro tak oskarżasz to kulturalnie uzasadnij dlaczego tak sądzisz, a wtedy może marxxx sugestie odpowiednio w życie wprowadzi.
sebuli
AKTYWNY
 
Posty: 373
Dołączył(a): 26 sie 2015, o 12:09
Pochwały: 43
Telefon:: Meizu M2

Re: Sprawa recezji - potencjał forum

Postprzez fake4r » 27 sty 2016, o 11:36

Co się tym przejmujecie w ogóle :)
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Sprawa recezji - potencjał forum

Postprzez sebuli » 27 sty 2016, o 11:37

Skoro tak fake4r,czemu ddr ma jeszcze tutaj konto, jeśli dużo prowokuje i bzdury mówi? :D przynajmniej tak wygląda
sebuli
AKTYWNY
 
Posty: 373
Dołączył(a): 26 sie 2015, o 12:09
Pochwały: 43
Telefon:: Meizu M2

Re: Sprawa recezji - potencjał forum

Postprzez fake4r » 27 sty 2016, o 11:39

Chodziło mi dlaczego się przejmujecie potencjałem forum bo tym faktycznie jedyną osobą która powinna się przejmować jeśli już to jest admin.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Sprawa recezji - potencjał forum

Postprzez ddr » 27 sty 2016, o 11:41

Stwierdzam jedynie fakty. Ja to wiem, inni wiedzą, sam admin wie. W tym dziale było to już wałkowane pewnie nie raz. Poczytaj to zrozumiesz więcej niż gdybym miał to ująć w pięciu odpowiednich słowach.

@up,
Nie, jeżeli ktoś coś wkłada od siebie do forum.
Od jakiegoś czasu wspieram całkiem dobry projekt, niestety schyla się ku upadkowi i niemiło się na to patrzy.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: Sprawa recezji - potencjał forum

Postprzez marx » 27 sty 2016, o 12:24

z recenzjami wam nie pomogę, tzn czasem ktoś mi proponuje telefon na dwa tygodnie do testów, najczęściej ktoś z forum, ale nie przyjmuje bo już czasowo nie wyrabiam. 11.11 kupiłem kilka telefonów, jak sebuli jest taki chętny to mogę mu jeden na 2 tygodnie wysłać. W sumie Cubot X17 i Meizu M2 już testuje, to pozostaje Cubot X15. Reszta już po testach.

Co do wzrostu potencjału, to robie co mogę, wiem że zaraz mi zazuciciue że silnik forum do zmiany. ale z moich obserwacji i doświadczeń wynika ze to ma często negatywne skutki dla wyszukiwarek, a co za tym idzie mozliwym spadkiem popularności. Zobaczcie np na forum-lenovo po zmianie silnika forum umiera, co było do przewidzenia, a wszyscy tam naciskali na to. jeszcze kilka innych for mogę wymienić. Ogólnie obserwuje od kilku lat kilkanaście for o podobnej tematyce i dużo wieksze serwisy od tego padły, a inne ledwo żyją.
Koniec grudnia 2015 to 62K pozycja w rankingu alexa (najczęściej odwiedzane strony świata) pozycja trochę lepsza od GSM maniak i tabletowo. Dziś pozycja telchina.pl to 67,320 spadek o 5,652. gsm maniak 65,591 wzrost o 569, tabletowo 67,629 spadek o 5,639. Czyli przed tabletowo, a za maniakiem. Inny serwis o tematyce chińskich telefonów -swiatandroid pozycja powyżej miliona, czyli coraz rzadziej odwiedzana strona.
http://www.alexa.com/siteinfo/telchina.pl
Aby forum zyskało na popularności potrzebna jest większa liczka linków kierujących do telchina.pl . Forum ma dużo stałych użytkowników i tylko 2/3 gości. Gdzie indziej jest najczęściej 1:10 czyli gości 10 razy więcej niż użytkowników zalogowanych. Wydając kilka tysięcy miesięcznie na reklame bym poprawił popularność(odwiedziny z wyszukiwarki), ale nie stać mnie na to.
Co gorsze, Starsze fora maja przewagę, np forum androida które powoli zjada mniejsze fora telekomunikacyjne. Spotkałem się już z przypadkami, że ktoś skopiował poradanik z tego forum, dał go na forum androida, oczywiście google wyżej pozycjonuje większą i starszą stronę. A najlepsze jest to że później ktoś linkuje na telchinie do forum androida, do tekstu skopiowanego z tego forum. (tak to już niestety jest)
Najłatwiej można forum pomóc podając gdzieś link do nas, ale bez spamu, tylko jak on będzie pomocny. A nie brakuje nam świetnych poradników o zakupach w chinach, świetny FAQ stworzył blue_voyager, przy udziale społeczności forum.
Oczywiście jestem otwarty na propozycje rozwoju forum.
Chętnie przydał by się jakiś Newsman,
marx
Administrator
 
Posty: 12525
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Sprawa recezji - potencjał forum

Postprzez marx » 27 sty 2016, o 12:34

Ekipa testerzy to dobry pomysł, Tylko nie wszyscy maja taki dar, Sebuli jest sprawdzony, ale zgłosi się wiele osób z 10 postami, co to nowoczesnego telefonu w ręce nie mieli.
marx
Administrator
 
Posty: 12525
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Następna strona

Powrót do Sprawy organizacyjne forum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron