• Reklama

Smartfon do 1000-1200zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez cendol » 9 paź 2018, o 09:09

Jakieś opinie o smartisan nut pro 2?
cendol
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 paź 2018, o 07:58
Telefon:: 0894248727
ROM: MIUI

Reklama

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez cendol » 9 paź 2018, o 09:34

Xiaomi Redmi 5
cendol
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 paź 2018, o 07:58
Telefon:: 0894248727
ROM: MIUI

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez Gfidon » 29 paź 2018, o 16:46

Szukam telefonu:
Cena (bez VAT):do 250/300$
WIelkość ekranu/Rozdzielczość: bez znaczenia
Ilość RAM/ROM: bez znaczenia
Preferowane marki: bez znaczenia
Miejsce zakupu: bez znaczenia
Wymagania: Mam Xiaomi Redmi Note 3 Pro i w zupełności mi wystarcza jeśli chodzi o wydajność, jednak szukam telefonu nowszego (mój już niestety sporo przeszedł), głównym kryterium dla mnie jest aparat - ze względu na pracę robie sporo zdjęć telefonem - nie jakieś profesjonalne ale chciałbym by wychwytywał dosyć sporo szczegółów niezależnie od oświetlenia, wydajność byle nie gorsza niż mam w Note 3 Pro, dual sim obowiązkowo.
Ktoś coś poleci?
Gfidon
 
Posty: 21
Dołączył(a): 20 mar 2016, o 12:47
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez hozumi70 » 30 paź 2018, o 09:16

Gfidon napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Czytasz co piszesz? główne wymagania napisałeś bez znaczenia. Do zdjęć służy aparat a nie telefon, byle jaki najtańszy telefon zrobi lepsze zdjęcia niż telefon za kwotę którą podałeś.
hozumi70
 
Posty: 125
Dołączył(a): 10 lut 2014, o 16:15
Telefon:: SE
ROM: Custom

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez TLasky » 30 paź 2018, o 10:25

Gfidon napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Warto się przyjrzeć Mi Note 3- z tego co pamiętam ma dość dobry aparat.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
Avatar użytkownika
TLasky
VIP
 
Posty: 1987
Dołączył(a): 24 paź 2014, o 11:37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 89
Telefon:: Bez notcha k**wa!
ROM: Nimompojęcia

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez Gfidon » 30 paź 2018, o 17:36

hozumi70 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Czytasz co piszesz? główne wymagania napisałeś bez znaczenia. Do zdjęć służy aparat a nie telefon, byle jaki najtańszy telefon zrobi lepsze zdjęcia niż telefon za kwotę którą podałeś.


Nie szukam aparatu tylko telefonu, który ma spełniać podstawowe funkcje: służyć do rozmów, wysyłania wiadomości, przeglądania internetu, oraz robienia zdjęć, Twój komentarz jest tu zbędny - jakoś nie widzę żebyś pisał komuś kto szuka mega wydajnego telefonu że ma kupić sobie PC to zapłaci mniej a będzie miał lepszą wydajność, ja tu zaznaczyłem że ma być nie gorszy niż mój Redmi Note 3 Pro i że chce odświeżyć telefon bo mój już jest bardzo wysłużony (np. ekran ma dziwne miejsca z "przejaśnieniami"), kwota jest taka bo nie widze sensu wydawać więcej na telefon
Gfidon
 
Posty: 21
Dołączył(a): 20 mar 2016, o 12:47
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez Flyagaric » 30 paź 2018, o 21:52

Poleciłbym RN5, bo przynajmniej bateria podobnej wielkości, ale procek jest w nim słabszy, więc trochę uwstecznianie.
Ewentualnie poczytaj o Meizu 15 i Poco.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez rodan77 » 30 paź 2018, o 22:28

A Mi8 Lite/Mi8 SE jak wypada na tle RN5 w kwestii aparatu?
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez tpawel » 31 paź 2018, o 07:42

Mi8 SE robi lepsze foty, lite jeszcze nic konkretnego nie widziałem. Pewnie kwestia kilku dni i zaczną się pojawiać jakieś recenzje

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez 4egis » 7 lis 2018, o 02:01

Cena: 1000-1200 zł, ale jestem gotowy dorzucić trochę jeśli będzie rzeczywiście warto (jak w temacie, najpierw planowałem do 1000, ale w sumie wyklucza to wiele fajnych niewiele droższych smartfonów, więc zmieniłem zdanie)
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: najlepiej w okolicach 5,5 cali
Ilość RAM/ROM/Procesor: RAM min 3 GB/ROM 64GB ale 32 też może być jeśli jest miejsce na SD/wymagania odnośnie procesora w opisie
Dual/Single sim: obojętnie
Preferowane marki: jak najbardziej "pewne"
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Najlepiej Polska, ale w pewnych przypadkach jestem gotów zamówić od chińczyków
Wymagania (parametry, funkcje):
LTE, czytnik lini papilarnych, a reszta w opisie
Opis:

Cześć, muszę w najbliższym czasie kupić telefon i pomimo poświęcenia wielu godzin na wybranie, wciąż zupełnie nie mogę się zdecydować. Poniżej przedstawię moje typy oraz ich zalety i obawy odnośnie.

Zacznę od tego, że nie planuję grać na telefonie. Główne jego zadanie to przetrwać jak najdłużej, a przez przetrwać mam na myśli nie zepsuć się i płynnie działać. Używam do standardowych rzeczy - gps, muzyka, dużo internetu itp., ale rzeczywiście zależy mi na tym, żeby wszystko było płynne i nie zacinało się oraz lubię nowości technologiczne. Aparat nie jest najważniejszy, ale jeśli będzie dobry, to na pewno zacznę więcej korzystać.

Typy:
Pocophone f1:
+plusy: dużo osób uważa, że to najlepsze co w tej chwili można zakupić w tej cenie. Ta ilość ramu i procesor powinny przez najbliższy czas dawać sobie radę i raczej zbyt szybko nie staną się przestarzałe. Dobra bateria. Duży ekran, który powinien nadawać się nawet do oglądania netflixa (ale niestety nie Amoled :/) Trochę cieszy myśl o posiadaniu telefonu tak wydajnego ;)
-minusy: w Polsce kosztuje ponad 1200 zł, więc chciałbym go sprowadzić z Chin, ale tutaj obawiam się o VAT i o gwarancję (wiem że niektóre sklepy ogarniają temat vat-u oraz naprawy w Polsce). Trochę za duży - ponad 6 cali. Wyświetlacz IPS... Obawiam się o rzeczywistą jakość tego telefonu bo jednak takie wnętrzności za taką cenę wydają się trochę niemożliwe... Gorsza łączność niż u firm typu samsung...

Samsung Galaxy S7:
+plusy: ufam flagowcom, bo raczej nie idą na ustępstwa w żadnych kategoriach. IP67 może okazać się zbawieniem dla mnie - utopiłem/zalałem już dwa telefony w życiu :/ Super aparat. AMOLED! Mam dobre doświadczenia z samsungami i czuję się w miarę pewnie jeśli chodzi o gwarancję u nich. Dobra łączność.
-minusy: za mały wyświetlacz, bo tylko 5,1!!! Raczej średnia bateria. Telefon ma już dwa lata i nie jestem pewien jak długo będzie nadążał za światem.

Xiaomi mi a2 - trochę inne podejście:
+plusy: tani. Polecany. Objęty programem Android One
-minusy: obawiam się, że przy tej cenie i takich specyfikacjach ekran, aparat itp. są słabe.

Przewinęły mi się jeszcze gdzieś w głowie:
XIAOMI MI MIX 2, NOKIA 7 PLUS, SAMSUNG GALAXY A8, HONOR 10, GOOGLE PIXEL XL

Bardzo proszę o wszelkie rady i sugestie, bo zupełnie nie mogę się zdecydować!
4egis
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 maja 2015, o 14:14
Telefon:: sony

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez TLasky » 7 lis 2018, o 03:04

Skupilbym się na mocnych poszukiwaniach S8 ;-). Ewentualnie wziąłbym pod uwagę LG G6 (LG to chyba najbardziej niedoceniany producent telefonów). Omawiając Twoje typy, to jeśli zależy Ci bardziej na aparacie to S7 Edge (tu masz też większy wyświetlacz niż w S7), a jeśli na wydajności i płynności oraz wsparciu to Poco, bo Xiao przyłożyło się do tego modelu jak na jego cenę. Istotnie ciężko ocenić trwałość, w łapie wydaje się bardzo solidny. Jeśli chodzi o jego wyświetlacz jest to oczywiście kwestia indywidualna, ale mnie on pasował bardziej niż w Galaxy 9+ (patrząc na tego amoleda mam wrażenie że wziąłem LSD...). Miałeś w ręce jakiś telefon o innych proporcjach ekranu? Dla mnie przeskok z 16:9 na 18:9 to z jednej strony wygoda trzymania nawet przy ekranie 6,2", zaś z drugiej strony wygląda to z dupy, a do szczytu ekranu można sięgnąć, ale nosem :mrgreen:.

T.

PS Żeby Ci jeszcze bardziej namieszać obczaj Honor Play :-D

PS II Odnośnie dużego ekranu w Poco- poszukaj w necie, czy on aby nie ucina Netflixa na wysokości notcha, bo wtedy masz i tak ekran jakieś 5,8 cała.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
Avatar użytkownika
TLasky
VIP
 
Posty: 1987
Dołączył(a): 24 paź 2014, o 11:37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 89
Telefon:: Bez notcha k**wa!
ROM: Nimompojęcia

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez INTseed » 7 lis 2018, o 12:25

Na amazonie co jakiś czas są fajne promocje na S8, s9.
Sprawdź też huawe 10 mate pro. Coś koło 400 euro jest. Baterie ma 4000.
INTseed
VIP
 
Posty: 1052
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 12:31
Lokalizacja: z internetu
Pochwały: 23

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości