• Reklama

Smartfon do 1000-1200zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez Flyagaric » 26 lip 2016, o 19:46

Redmi Note 3/3 PRO bardzo ostatnio straciły. Bardzo negatywnie wypowiedział się o nich Acid z MIUI Polska, który serwisuje te fony dla ibuygou. Ponoć padają strasznie i w większości poważne rzeczy. Nie zaryzykowałbym bez gwarancji - teraz już nie. Mi4c ponoć też, ale nie na taką skalę jak powyższy. Gość ma bardzo duży autorytet w Xiaomi, więc nie ma powodu mu nie ufać.

Honor 7 i Galaxy 5 (2016) to świetne fony. Oba dostępne z polskiej dystrybucji w tym przedziale cenowym. Honor ma trochę lepszy proc, a A5 (6) ma zdecydowanie lepsze czasy pracy na baterii (rzekłbym, że szokująco dobre) i ciut lepszy aparat, oraz stabilizację optyczną. A5 jest ładniejszy, ale ma z tyłu szkło - tak jak to teraz nowa moda przewiduje we flagowcach (choć to nie flagowiec). Honor będzie też trochę płynniej chodził.
Sam wybrałem A5 - ze względu na lepszy aparat, ale Honora 7 planuję też kupić mojej lepszej połówce.
Mocno zastanawiałem się też nad Mi4c, ale jednak przegrywa aparatem z oboma i gwarancji brak. Mi4c ma zdecydowanie lepszy procek i śmiga ładnie, ale wartościową u nas gwarę na niego oferuje raczej tylko sklep ibuygou, a mają go oni w tej chwili w dość wysokiej cenie (250$). Jeszcze tydzień temu był w promocji za 210$ z wysyłką z Europy i polską gwarancją, co było dobrą ofertą.
Moja córa chce teraz właśnie Mi4c, ale kupię jej tylko jeśli w tym sklepie znów będzie dobra cena.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Reklama

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez piter55 » 26 lip 2016, o 20:05

Czyli Xiaomi w ogóle odpada? Chyba w takim razie jeszcze trochę poczekam bo jednak Samsung jak i Huawei mają troche gorsze "bebechy". Jeśli chodzi o baterie to 1-2 dni mi wystarczy.
piter55
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 paź 2013, o 15:11
Telefon:: Sony

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez Flyagaric » 26 lip 2016, o 20:14

Chyba nie. Acid pisał, że z Mi4c padają, ale nie tak bardzo. Zapoluj w tym sklepie ibuygou na dobrą cenę i masz w miarę pewną sytuację. Acid bardzo chwalił też Redmi 3/3Pro - zwykłe 5 cali, bez dopisku PRO, ale to telefony trochę niższej półki - aparat jest przeciętny (nie jest zły, ale zdecydowanie nie ta klasa, co wymienione wyżej).
Polowanie na A5(6) i Honor 7 z polską gwarancją też ma wieeele sensu.
Przemyśl sobie wszystkie opcje, poczytaj różne testy w sieci i pooglądaj próbki zdjęć! Masz fajną kasę do wydania - zrób to z głową.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez tpawel » 26 lip 2016, o 21:31

Redmi 3 można mieć dziś za mniej niż połowę ceny a5(2016) i to właśnie przez pryzmat ceny trzeba na niego patrzeć. Ten Samsung jest świetny,ale cenowo jest niebezpiecznie blisko mi5.
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez Flyagaric » 26 lip 2016, o 21:45

tpawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Honor też jest świetny. Nie ma sensu robić takie porównania, bo próbujesz porównywać do Mi5 telefony z polskiej dystrybucji ze znakomitą gwarancją ważną w całej UE. Nawet ibuygou nie daje tak dobrej gwary, bo ich jest tylko częściowo w Polsce, ale chyba i tak daje najlepszą dostępną dla Polaków. A przecież te Mi5 z ibuygou, które są z gwarancją są też sporo droższe, niż te z magazynu Chińskiego - bez serwisu w PL.
Powiem wam, że po tym co Acid napisał, to nie odważyłbym się teraz kupić Xiaomi z gwarancją, która nie byłaby chociaż na poziomie ibuygou.

Redmi 3/3Pro to opcja budżet - świetna opcja, wciąż warta uwagi, ale rozmawialiśmy o fonach ze sporo wyższej półki. Jak pytającemu pasuje taki kompromis, to nie ma co dumać i brać Redmi 3 (ale nie NOTE) - z tym się zgadzam.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez tpawel » 26 lip 2016, o 22:58

Na telefony xiaomi patrzę przez pryzmat forum czy to miuipolska czy telchina. Poza mi4c nie zauważyłem żeby userzy się skarżyli na awaryjność jakoś ponad przeciętnie. Czytałem to co Acid pisał i jestem w głębokim szoku. Co do mi5 to nie kupi za 1500 z gwarancją? Raczej kupi, a a5 2016 można jedynie tanio wyrwać od ludzi z przedłużenia umów. W sklepach drożyzna, fakt że sprzęt wygląda moim zdaniem lepiej niż s6 i moim zdaniem gdyby wsadzili tam lepszy procek nawet kosztem 100-200zl to telefon zmiótłby połowę konkurencji. A tak jest coś jak mi4. Wykonanie premium, aparat spoko ale już bebechy średnie.
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez Boomszakalaka » 26 lip 2016, o 23:17

Byłby ktoś tak miły i podał link do tego postu Acida o tej awaryjności? Może ktoś sobie zapisał albo ma w historii i będzie szybciej niż przekopywanie forum. Przez Ibuygou na pewno wielu ten fonik brało, szczególnie jak sobie przypomnę jaka swego czasu była tam świetna oferta.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro
Boomszakalaka
AKTYWNY
 
Posty: 299
Dołączył(a): 3 cze 2012, o 19:05
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 15

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez Flyagaric » 27 lip 2016, o 00:37

tpawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Na ibuygou najtańsze mi5 z EU Direct to 400$, czyli pasuje, ale niestety nie mają one znaczka EU Repair ... Czyli gwara będzie ta sama, co wszędzie - wysyłka do Chin.

Co do A5(6) zgadzam się - choćby coś jak obecny 625 i byłoby spoko, ale grzechem jest narzekać, bo ten exynos to i tak pi razy oko poziom snapa801, czyli bardzo przyzwoicie, a z zarządzaniem energią radzi sobie wprost niesamowicie. Mnie nic mocniejszego nie jest potrzebne, dlatego w końcu go wziąłem. Jego największa wadą jest oczywiście TouchWiz. Jak ktoś potrzebuje mocniej, to raczej bym szukał Honora. Fony z przedłużenia kontraktów, są przecież zupełnie ok, o ile dostajemy z nimi odpowiedni dowód zakupu (jak nie to nie bierzemy go). Gwara jest potem i tak realizowana przez producenta. W tym budżecie raczej bym nie szukał Chinola. Jak mamy mniej, to uderzamy w Mi4c, w dół, to Redmi 3, jak mamy więcej to fajny do tej pory był Mi5, ale tu już będę się bał polecać ludziom bez gwary, a w sumie ciężko teraz o fajną do niego.
Posty Acida zszokowały mnie tak samo, bo miałem przedtem tą samą perspektywę co ty, ale jednak autorytet tego faceta do mnie przemawia.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez tpawel » 27 lip 2016, o 07:01

Ja też kupując telefon szukalem tylko takich z przedłużenia ale większość moich znajomych nie chce o tym słyszeć, już prędzej chinola by kupili,ale tutaj dobrą robotę robią portale i youtuberzy.
Z tego co pamiętam gwarancję w EU ma też spemall za 5$
Nie ma się co licytować w sumie o kilka zł czy dolców bo nie o to chodzi Generalnie konkluzja jest taka że trzeba się dobrze zastanowić wydając tysiaka na telefon z niepewną gwarancją. W sumie oprócz a5(2016) jest jeszcze p9 lite czy honor 7 lite, tańsze od Samsunga,bez amoleda i inaczej wykonane ale za to trochę wydajniejsze
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez Flyagaric » 27 lip 2016, o 12:54

tpawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Kurczę, o tym nic nie wiedziałem. Mam od nich telefon zepsuty, kupiony przed mniej niż rokiem. Teraz zaczynam badać temat, ale niczego takeigo nie pamiętam.

Edit: Sprawdziłem i wygląda, że faktycznie, ale jak jak kupówałem w Sierpniu, to jednak takiej opcji nie było :(
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


tpawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dokładnie to samo miałem na myśli. Powiem ci, że teraz po postach Acida będę podchodził do sprawy dużo ostrożniej w przypadku droższych telefonów.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez freshprince » 28 lip 2016, o 10:56

Co bedzie lepszym wyborem : Mi5 czy Redmi Pro ?
freshprince
 
Posty: 27
Dołączył(a): 8 sty 2015, o 10:57
Telefon:: Iphone

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez bergmen » 28 lip 2016, o 11:08

mi 5 to flagowiec top top top. redmi pro to budżetowiec. Mi 5 będzie wspierane pewnie dłużej niż redmi
Avatar użytkownika
bergmen
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 28 wrz 2014, o 01:07
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 28
Telefon:: mi5S 4/128
ROM: gLOBAL DEV

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron