• Reklama

Smartfon do 1000-1200zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez marik1 » 13 lip 2016, o 11:05

Chiński telefon z Polski? Średnio mi się to widzi, najczęściej firmy biorą z tego prowizję, nie oferując więcej. Korzystnie jest się rozejrzeć po XiaomiForSale.com , które ma dobre opinie i nie ma aż tak wygórowanych cen. Jeśli chcesz dobry aparat, to kup sobie Galaxy S7, LG G5, czy starszego Nexusa 5x ... Ale w chinolach takich aparatów nie montują.
LeEco Le Pro3 6/64
marik1
 
Posty: 138
Dołączył(a): 13 cze 2016, o 19:17
Pochwały: 3
Telefon:: LeEco
ROM: AICP

Reklama

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez tpawel » 13 lip 2016, o 11:12

marik1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Poczytaj sobie ostatnie opinie o xfs, szczególnie o realizacji gwarancji. Ja tam na pewno nie kupię
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez kagan » 15 lip 2016, o 18:15

Panowie podłączę się pod temat, szukam telefonu w tych granicach cenowych, oczywiście może być też tańszy. Priorytety:
dobry aparat, (dający zadowalające dla laika fotografii zdjęcia z wakacji)
≥ 3gb ramu,
≥ 8gb pamięci wewnętrznej,
solidny procesor (chodzi o udźwignięcie przeciętnej gierki), no nie wiem Pokemon Go xD w sposób zadowalający
gps nadający się do biegania i nawigacji

Oczywistością jest że i pojemna bateria się przyda i inne bajery, ale to co podałem wyżej jest najważniejsze. Nie mogę być też zbyt wymagający skoro mój budżet nie powala.
Sytuacja jest taka, że o ile na hardware do PC się orientuję dość dobrze to na urządzeniach mobilnych już nie. Planowałem zakup LeEco 2 Pro, ale słyszałem, że są to telefony, w których trzeba pogrzebać, aby uzyskać dostęp do google play i tych usług. Generalnie jeśli chodzi o grzebanie w telefonie to wolałbym ograniczyć się do standardowych czynności użytkownika. Włączyć, wejść w google play, zainstalować, pobawić się ustawieniami. Nie chce mi się męczyć z wgrywaniem oprogramowania ręcznie. Więc po krótkim oglądaniu modeli wpadłem na Meizu MX4 Pro, nie wiem co wy myślicie o zakupach na allegro, ale można je złapać do 800 zł. Co sądzicie? Zaproponujcie coś od siebie, jeśli ten model nie jest dobrym pomysłem. Najlepiej do 1000zł - bez przesyłki.
kagan
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 lip 2016, o 16:56
Telefon:: LG

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez marik1 » 15 lip 2016, o 19:53

Xiaomi Note 3 Pro jest bardzo dobry, jak na swoją cenę. Gdybym chciał coś lepszego od niego, to już bym raczej szukał Mi5...
LeEco Le Pro3 6/64
marik1
 
Posty: 138
Dołączył(a): 13 cze 2016, o 19:17
Pochwały: 3
Telefon:: LeEco
ROM: AICP

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez kagan » 16 lip 2016, o 17:08

Ok, myślę poważnie o Note 3 Pro, ale gdyby zależało mi na lepszym aparacie to czy warto inwestować w Xperie M5? Jest o około 300zł droższa, czy różnica w jakości aparatu jest warta? Wiem, że aparat do "selfie" miażdży Note 3 Pro. Natomiast chyba CPU i GPU w Xperii są mniej wydajne? Tyle wywnioskowałem z recenzji, jak wspomniałem ogarniam podzespoły, ale do PC. Czyli wywnioskowałem co wywnioskowałem: aparat tylny jest delikatnie lepszy w Xperii M5, idąc dalej przedni jest zdecydowanie lepszy w Xperii M5, natomiast CPU i GPU lepsze w Note 3 Pro. Czy to są różnice warte tego by dołożyć 300zł do Xperii M5? Wiem, ze skupiacie się tutaj na chinolach raczej, no ale mnie jest obojętne. Chcę kupić niezły telefon w rozsądnej cenie. Załóżmy że mamy w takim razie 1250zł brutto. Czy coś innego w tych granicach, lepszego od Note 3 Pro?

Podpowiedzcie też ewentualnie, gdzie w Polsce najbezpieczniej kupić Xiaomi?
kagan
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 lip 2016, o 16:56
Telefon:: LG

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez Flyagaric » 17 lip 2016, o 03:26

Xperie M4, to było straszne gówno, a aparat koło dobrego nawet nie leżał. Wątpie, że M5 nagle jest wspaniały.
Jak chcesz Chinola i lepiej, to patrz na Mi4c - sporo lepszy aparat od RN3Pro. Fajny fon i w dobrej cenie.
Jak chcesz dołożyć i mieć jeszcze lepiej, to weź Galaxy A5 2016 - ja tak zrobiłem właśnie ze względu na aparat. Nic w tym budżecie mu nie dorówna. Do tego to świetny fon jest.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez AnimalPL » 17 lip 2016, o 11:15

w tej cenie bym bral huawei p9 lite. Swietny fon. Mialem kilka dni wersje z importu z Niemiec z 3GB ramu. Bez porownania do innych chinczykow. Brak problemow z softem, naprawde niezla bateria, nie grzeje sie, aparat robil calkiem dobre zdjecia, na pewno lepsze niz rn3 pro. Poza tym super czytnik palców z tyłu. Praktycznie 100% celnosci.
No i najwazniejsze normalna gwarancja. Pulap 1000zł to juz taki gdzie wolalbym miec pewnosc jakby cos sie mialo stac z telefonem.
AnimalPL
AKTYWNY
 
Posty: 550
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 09:11
Pochwały: 23
Telefon:: nokia

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez Flyagaric » 17 lip 2016, o 18:32

P9 Lite, to akurat w słabym oświetleniu (a to nie oznacza tylko po ciemku, ale i wnętrza), to radzi sobie średnio.
Co do reszty uwag, się zgadzam, że jak się wydaje 1000 i można mieć polską gwarę, to czemu nie?
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez kagan » 18 lip 2016, o 08:28

Dziękuję Wam za podpowiedzi, wszystkie były cenne i każdej się przyjrzałem, obejrzałem różne recenzje. P9 Lite wydaje się ok, ale Mi4c mam wrażanie, że bardziej przyszłościowy i delikatnie lepszy aparat. Sklep Technos-oline instaluje oprogramowanie MIUIPolska/.Xiaomi.eu. Mnie nie chce się w to bawić, rozumiem, że skoro na stronie MIUIPolska w instrukcji do tego telefonu jest mowa tylko o Xiaomi.eu to znaczy, że to jedyne oprogramowanie spolszczające do tego modelu? Wersja Global nie ma miejsca? Jeśli tak to chyba najlepiej zrobię zlecając instalację sklepowi? Telefon jest zablokowany, ja nie mam doświadczenia w urządzeniach przenośnych i jakoś nie palę się by go nabierać.
kagan
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 lip 2016, o 16:56
Telefon:: LG

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez piter55 » 25 lip 2016, o 21:29

Hej, poszukuję telefonu w tym właśnie przedziale cenowym. To na czym mi najbardziej zależy to wydajność (żeby nic nie muliło i można było w jakąś gierke zagrać), w miare dobra bateria (1-2dnia normalnego użytkownika będzie spoko) i nie za duży wyświetlacz tzn max 5-5.2 cala. Jak na razie zastanawiałem się nad Xiaomi Redmi Note 3, Xiaomi mi4c (wersje 3gb) i Honor 7. Który z tych polecacie? Czy może znajde coś lepszego w tej cenie? Ktoś wyżej polecał Samsuga galaxy A5, ten telefon wart rozpatrzenia ? Proszę o pomoc i pozdrawiam.
piter55
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 paź 2013, o 15:11
Telefon:: Sony

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez AnimalPL » 25 lip 2016, o 21:48

piter55 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Zdecyduj sie co chcesz...piszesz max 5-5.2 cala a podajesz ze zastanawiasz sie nad redmi note 3 ktory ma 5,5 cala...

jesli juz piszesz samsung a5, to mam nadzieje ze masz na mysli a5 2016, bo jesli stare a5 to sobie daruj
AnimalPL
AKTYWNY
 
Posty: 550
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 09:11
Pochwały: 23
Telefon:: nokia

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez piter55 » 26 lip 2016, o 17:12

Sorry. Dodałem Redmi bo widziałem, że większość osób go poleca więc jeśli na prawde w tej cenie nie ma nic lepszego to wybiorę go pomimo większego wyświetlacza, chociaż ten Mi4c wydaje się dobrym zamiennikiem z nieco mniejszym wyświetlaczem. Co do Samsunga to tak, mam na uwadze tą wersję z 2016 roku.
piter55
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 paź 2013, o 15:11
Telefon:: Sony

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron