• Reklama

Smartfon do 1000-1200zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez nathasnajperowa » 26 sty 2016, o 02:35

http://www.meizupolska.pl/meizu-pro-5-recenzja/

http://www.meizupolska.pl/recenzja-meizu-pro-5/

https://youtu.be/eJM7YI3yZ60

Wszystkie 3 recki polskie :)

W razie konkretnych pytań dodatkowych, chętnie pomogę ile mogę :) transakcję miałam chyba dość bezpieczną przez PayPal.
Drugie pewne źródło meizu pro 5 oprócz gizchina to ibouygo (tam kupowali go inni polscy użytkownicy)
Wysłane z mojego PRO 5
Avatar użytkownika
nathasnajperowa
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 sty 2016, o 17:18

Reklama

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez Flyagaric » 26 sty 2016, o 03:20

Dzięki - miło coś w końcu poczytać konkretnego.
Jak na takie bydlę, to bateria jest porażką, a poza tym, to aparat powinien mieć stabilizację w tym budżecie i jaśniejszą optykę.
Poza tym, to świetny fon, ale obiektywnie, jest drogi.
Wymagający melomani raczej go polubią :) Flyme śmiga aż miło, ale fakt, że się tak szybko appki odpalają, to chyba jednak bardziej zasługa ultra szybkiego proca, niż tylko sysa.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez nathasnajperowa » 26 sty 2016, o 09:14

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Bateria trzyma nadspodziewanie dobrze, lepiej dużo niż np w lg flex 2, który miałam wcześniej i o niebo lepiej niż w samsungu s6 edge, który był poprzednikiem mojego pro 5 :).
Szybkie ładowanie dodatkowo jest naprawdę szybkie, ponad godzina i telefon od zera jest naładowany.
Rzeczywiście jedyną wadą jaką zauważam jest brak OIS, daję się we znaki w ciemnych zdjęciach we wnętrzach (imprezy :)).
Za to szybkość, płynność, responsywność i brak grzania w każdej sytuacji (włącznie z graniem w gry typu real boxing 2, Riptide gt2 czy Oddword) są imponujące.
Acha ekran amoled (podobno produkcji Samsunga) plasuje się wg mnie pomiędzy flex2 a s6 edge. Jest równo podswietlony, nie ma ziarna i przebarwień, ale kolory dla mnie mogłyby być bardziej intensywne.
Za to dotyk to coś co powoduje extra tzw. Wrażenia użytkownika. Żaden telefon, który miałam (sony z2, Z3, htc one m8, lg flex 2, samsung galaxy s6 edge) nie reagował tak super na dotyk, wystarczy muskac nad ekranem, palec może być pod dowolnym kątem (przy dużym telefonie przewijam strony góra/dół bokiem kciuka). Równocześnie nie ma przypadkowych dotknięć, flex2 był podobny, ale trochę gorszy pod tym względem. Tragicznie wypadał dotyk w S6 edge - tępy, trzeba było naciskać wręcz i to czubkiem palca, co z tego, że ekran piękny, jak jego obsługa nie w porządku. W grach doprowadzało mnie to do szału.


Wysłane z mojego PRO 5
Avatar użytkownika
nathasnajperowa
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 sty 2016, o 17:18

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez Flyagaric » 26 sty 2016, o 14:48

nathasnajperowa napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Tu chyba odezwało się przyzwyczajenie z SuperAmoledów Samsunga. :)
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez nathasnajperowa » 26 sty 2016, o 16:51

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Tu chyba odezwało się przyzwyczajenie z SuperAmoledów Samsunga. :)

Trochę tak, ale lg flex 2 miał tryb nasycony też, a z kolei LCD IPS od Sony mają też ten tryb triluminos mocne kolory (wiadomo czerń słaba)

Wysłane z mojego PRO 5
Avatar użytkownika
nathasnajperowa
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 sty 2016, o 17:18

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez tooomeeczek » 27 sty 2016, o 07:53

To juz chyba znalazlem telefon dla siebie xD kwestia tylko czy ten 1gb ram wiecej robi az tak duza roznice ?
tooomeeczek
 
Posty: 53
Dołączył(a): 17 lis 2012, o 10:54
Lokalizacja: polski

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez nathasnajperowa » 27 sty 2016, o 10:26

tooomeeczek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Pomiędzy wersjami 3/32 a 4/64? Nie mogę się wypowiedzieć apropos porównania, bo posiadam wersję 4/64 (znając swój charakter, gdybym wzięła mniejszą byłabym niezadowolona, że nie mam najlepszej dostępnej). Dodatkowo przy ewentualnej odsprzedaży np za rok to już widziałam, że ludzie nie chcą 3/32. Chodzi głównie o RAM, te 4GB są przyszłościowe i dobrze wróżą długotrwałej płynności i trzymaniu wielu appek w tle.

Wysłane z mojego PRO 5
Avatar użytkownika
nathasnajperowa
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 sty 2016, o 17:18

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez tooomeeczek » 6 lut 2016, o 19:57

Wrocmy tu jeszcze raz ! Hejka myslalem ze jednak bedzie oneplustwo badz meizu pro 5. Jednakze chyba minely mi czasy ze chcialem miec najdrozszy telefon i najlepszy :) ten ma byc poprostu mocny i lepszy od obecnego galaxy s5 :) i wracam do mysli xiaomi mi note pro/letv x800 / cos innego warte uwagi? Jak widac z powyzszyh 4gb ram/dobry aparat i mocny sprzet. Najchetnien 64gb rom lub mniej+slot sd. Do 350 usd jakas okazje chcialbym zlapac :) niedlugo wyplata to trzeba zmienic wkoncu tel :p
tooomeeczek
 
Posty: 53
Dołączył(a): 17 lis 2012, o 10:54
Lokalizacja: polski

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez Exodiss » 23 lut 2016, o 09:01

Ktoś pomoże co wybrać do około 1000 zł ?

Zależy mi na czytniku linii papilarnym, fajne wykonanie i ekran.

Meizu MX5 to dobry wybór ?
Exodiss
 
Posty: 10
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 07:47
Telefon:: Samsung

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez blue_voyager » 23 lut 2016, o 09:06

Dodaj obowiązkowy szablon w przeciwnym razie kosz.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez Kondzio1 » 29 lut 2016, o 20:57

Cena (bez VAT): maks 1300
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: maks 5.2 cala
Ilość RAM/ROM/Procesor: bez większego znaczenia, jak najlepszy
Dual/Single sim: mile widziany dual
Preferowane marki: brak
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): raczej Polska
Wymagania (parametry, funkcje): dobra bateria i aparat, aktualne oprogramowanie, czytnik linii papilarnych, obsługa lte
Opis:
Witam, poszukuję telefonu do maksymalnie 1300 złotych. Najważniejszy jest dla mnie rozmiar ponieważ 5.5 calowy telefon jest dla mnie za duży. Kolejną istotną kwestią jest aparat- nie oczekuję tutaj zdjęć na poziomie lustrzanek lecz miło by było by robione zdjęcia były na przyzwoitym poziomie, jeśli chodzi o nagrywanie to nie mam specjalnych wymagań. Bateria- przydało by się by wytrzymywał dwa dni, telefonu używam głównie do internetu średnio 1.5 godzinny dziennie. Slot na karty SD nie jest konieczny jeśli telefon będzie posiadał co najmniej 32 gb pamięci wbudowanej.Z bajerów to chętnie bym przytulił czytnik linii papilarnych.
Nie miałem nigdy styczności z telefonami typu Xiaomi Meizu itp lecz nie miałbym przeszkód w zakupie takiego smartfona.
Kondzio1
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 lut 2016, o 15:59
Telefon:: Motorola Moto G

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez tomikitwo » 29 lut 2016, o 22:19

Honor 7

Wysłane z mojego NX506J przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
tomikitwo
AKTYWNY
 
Posty: 223
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 16:38
Pochwały: 29
Telefon:: 3310

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron