• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez allnorbi » 3 sie 2013, o 09:41

Dzięki za odpowiedz, ale mam jeszcze poważniejszy problem. 18 maja zamówiłem przesyłkę RB065625615CN, poczta coś sknociła i zmieniła na nieprawidłowy kraj przeznaczenia. Więc otworzyłem spór, aliexpress odezwał się dopiero gdy minęło 60 dni na wysłania paczki i napisali następującą wiadomość.

As the tracking number shows the package was sent to a wrong place, seller needs to provide the shipping invoice within 3 calendar days to prove whether seller wrote the correct address of buyer's.
Dispute Order On Aliexpress(#order number#)
Please do not reply to this email. This mailbox is not monitored and you will not receive a response.
The current status of your claim is: "Awaiting the other party's response". Please log in to <http://channel.alibaba.com/complaint> to check the status of your case. If you have evidence or proposal to provide, please click "Respond Now".
Thank you for contacting Alibaba. I am sorry to hear that you are not satisfied with your order <1126562653>.
We have traced the tracking number and found the package was sent to a wrong place, so we will ask seller to provide the shipping document to prove whether the address is yours. Please be patient. During this period, if you have received the goods in good condition, please cancel this claim and confirm order received.
PS: If there’s any agreement reached with the supplier before this case is closed, please provide your supportive evidence on the complaint centre. Or AliExpress shall have the right to proceed to handle the Claim based on the supporting documents available and/or the settlement terms reached in the Order Messages within the Time Limit between the Buyer and the Supplier.
Your understanding and cooperation will be appreciated.


Od tej wiadomości minęło już 15 dni i nadal cisza. Piszę do sprzedawcy, a ten nie odpisuje. Jego ostatnia odpowiedz brzmi ''post have problem and checking if it send back to me i will agree return u''. Czy jest szansa, że odzyskam pieniądz, czy spór będzie się ciągnąć w nieskończoność :(. Sorry za nieodpowiedni wątek.
allnorbi
 
Posty: 11
Dołączył(a): 30 lip 2013, o 14:18
Lokalizacja: Kamczatka

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez lisek8938 » 3 sie 2013, o 13:36

Witam. mam pytanie: Czym najlepiej wysłać paczkę (z telefonem) ?? Mam do wyboru China post air mail (za darmo), Hongkong Post air mail, Singapore Post Wszystkie dopłata 4$. Chodzi mi o to żeby paczka doszła w miarę szybko, ale najważniejsze jest żeby się nie czepiali o baterie i mi Vatu nie dowalili :)
Ostatnio edytowano 3 sie 2013, o 14:02 przez lisek8938, łącznie edytowano 1 raz
lisek8938
 
Posty: 10
Dołączył(a): 31 lip 2013, o 22:53

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez fake4r » 3 sie 2013, o 13:50

Chyba ostatnio singapore jest najlepszy, bo z tego co czytam i w moim przypadku china post coś się dziaduje.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez carlos_69 » 3 sie 2013, o 14:06

Wszystko się zmienia. Nie ważne co weźmiesz, może dojść w 10 dni a może i w 1 miesiąc lub dłużej.
Zawsze brałem SG, jak się nie dało to HK, na końcu CP. Ostatnio niestety coś się pozmieniało (może wakacje?) i te relacje w szybkości dostarczania sie zmieniły. Ludzie po 2 tygodnie czekają aby SG w ogóle wysłał paczkę, więc...nie ma zasady.
Avatar użytkownika
carlos_69
 
Posty: 192
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 21:02
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez MILKA81 » 3 sie 2013, o 17:25

Czekam na dwie paczki:
RB322377772CN
RB322383733CN

Może mi ktoś pomóc i napisać kiedy mogę się ich spodziewać?
MILKA81
 
Posty: 29
Dołączył(a): 1 lip 2013, o 19:33
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez ArTG » 3 sie 2013, o 17:54

http://www.17track.net/en/result/post.s ... 22383733CN tu masz pod linkiem ich tracking a teraz sam nawiguj
Przezucam sie na CHINCZYKI :)
Aktualnie: od 19.08.13r. Zopo ZP980 PLUS
ArTG
 
Posty: 131
Dołączył(a): 26 cze 2013, o 17:10
Lokalizacja: nie wiem
Pochwały: 1

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez MILKA81 » 3 sie 2013, o 18:19

Strony z trackingiem przesyłek mam akurat opanowane.Chodziło mi raczej o to czy ktoś się może orientuje po jakim czasie od informacji GUANGZHOU, Wysłanie przesyłki z kraju nadania przesyłka pojawia się w Polsce.
MILKA81
 
Posty: 29
Dołączył(a): 1 lip 2013, o 19:33
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez drago68 » 3 sie 2013, o 18:36

To jest loteria. Różnie bywa. Moje paczki po wysłaniu CP (nie od dnia nadania) pojawiały się w W-awie od 7 dni do 24 dni.
Pozostaje Tobie cierpliwie czekać.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez drago68 » 7 sie 2013, o 07:35

Witam.
Kiedyś spotkałem się z tym na forum ,ale nie mogę tego znaleźć przez wyszukiwarkę.
Co oznacz NULL w trackingu ???
Paczek już trochę zamówiłem z Chin, ale nigdy takiego statusu jeszcze nie miałem.
Proszę o info
Załączniki
Tracking.jpg
Tracking.jpg (52.79 KiB) Przeglądane 931 razy
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez MILKA81 » 7 sie 2013, o 15:30

PEK to jest kod lotniska w Pekinie a NULL oznacza że paczka została "przetworzona" na tym lotnisku i wszystko jest na dobrej drodze.
MILKA81
 
Posty: 29
Dołączył(a): 1 lip 2013, o 19:33
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez MILKA81 » 7 sie 2013, o 15:35

A u mnie kurcze cały czas bez zmian...
Załączniki
Załącznik.JPG
Załącznik.JPG (31.31 KiB) Przeglądane 884 razy
MILKA81
 
Posty: 29
Dołączył(a): 1 lip 2013, o 19:33
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez ArTG » 7 sie 2013, o 15:47

U mnie

Poczta : HK

29.07.2013 - zamowilem
05.08.2013 - dostalem numer trackingu
07.08.2013 : The item (RC242631428HK) was posted on 7-Aug-2013 and is being processed for delivery to the addressee. status: Transporting
... teraz czekam i sledzimy
Przezucam sie na CHINCZYKI :)
Aktualnie: od 19.08.13r. Zopo ZP980 PLUS
ArTG
 
Posty: 131
Dołączył(a): 26 cze 2013, o 17:10
Lokalizacja: nie wiem
Pochwały: 1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron