• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez spink90 » 18 sie 2013, o 22:38

Poczta polska zależy gdzie ,z warszawy do mnie w ciągu nocy przeważnie dojeżdżają chyba że trafię na weekendową przerwę albo święto więc nie narzekam.
Avatar użytkownika
spink90
 
Posty: 102
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 00:26
Lokalizacja: Radymno

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez duzers » 19 sie 2013, o 17:28

Czy ktoś miał taki przypadek, że od momentu domniemanego nadania mijają 2 tygodnie, przesyłka wysłana przez Hongkong Post a w ich systemie brak jest śladu trackingu...przesyłki w ogóle nie ma w systemie :-x próbuje zagadać ze sprzedawcą na ali a po jego pytaniu o numer zamówienia nastepuje głucha cisza i zero rozmowy z jego strony :?: :-x
Avatar użytkownika
duzers
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14 kwi 2013, o 21:44
Lokalizacja: polska

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez cassis » 19 sie 2013, o 17:37

U mnie mija 10 dni od nadania i też przesyłki brak jest w systemie. Wysłane China Post. Pytałam na forach i wszyscy kazali czekać, bo tak się czasami zdarza, że paczka gdzieś utknie. Były takie przypadki, że paczki nie było w systemie, a listonosz przyniósł ją kolejnego dnia. Ja myślę, że może być kilka powodów dlaczego paczki nie ma wsystemie:
1. Faktycznie paczka jest transportowana, tylko brak jest informacji na stronie. Trzeba czekać.
2. Paczka utknęła przy nadaniu, możliwe, że przez baterię, jeśli to telefon. Trzeba czekać.
3. Sprzedawca pomylił numer paczki przy wpisywaniu na ali. Trzeba napisać do niego, aby się upewnił, że numer jest poprawny (ja tak zrobiłem i jutro ma mi dać znać)
4. Sprzedawca wpisał numer z puli, którą posiada a paczka jeszcze nie została nadana, więc nie ma jej w systemie. Jednym słowem trochę leci w kulki. Trzeba zapytać, czy faktycznie paczka została nadana i może poprosić o dowód nadania.
cassis
 
Posty: 23
Dołączył(a): 10 cze 2013, o 12:52
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez duzers » 19 sie 2013, o 17:43

cassis napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


wszystko się zgadza, tylko że sprzedawca nie raczy odpowiedzieć...po podaniu mojego order number zapada cisza....czyli chyba w kule leci i w ogóle nie nadał paczki, wysyłka miała być w przeciągu 5 dni i faktycznie tracking numer się pojawił...ale tylko pojawił i nic więcej... :-x
Avatar użytkownika
duzers
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14 kwi 2013, o 21:44
Lokalizacja: polska

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez cassis » 19 sie 2013, o 18:03

A od jakiego sprzedawcy kupowałeś? Możesz wkleić link?
cassis
 
Posty: 23
Dołączył(a): 10 cze 2013, o 12:52
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez duzers » 19 sie 2013, o 18:25

uważam, że sprawa sprzedawcy jest drugorzędna, po prostu kupiłem telefon którego nie ma, Jiayu G4 2GB Ram, ale kierowałem się świeżym dopiskiem na aukcji "In Stock" (wpis był z dnia zakupu) a wysyłka była zaznaczona na 5 dni...no ale jak widać i to nie wystarczyło :-/
Avatar użytkownika
duzers
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14 kwi 2013, o 21:44
Lokalizacja: polska

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez cassis » 19 sie 2013, o 18:44

Ja jak kupowałem Lenovo P780, to też znalazłem takiego sprzedawcę, gdzie było InStock i wysyłka w ciągu 5 dni, ale dobrze, że zapytałem na chacie. To był poniedziałek, a okazało się, że telefony będą dopiero w sobotę, więc wysyłka za tydzień. A sprzedawca ponad 2000 feedbacku na 98%.
cassis
 
Posty: 23
Dołączył(a): 10 cze 2013, o 12:52
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez duzers » 19 sie 2013, o 18:54

ten system kuleje na ali, bo co z tego, że wysyłka w ciągu 5 dni i dopisek "In Stock" jak da tracking number z puli...czas leci, kupujący sprawdza na stronie poczty, każdy mówi czekać bo może się opóźniać a na końcu sprzedawca ściemni, że pomylił tracking number i przeprasza...zamówienie i tak dojdzie w czasie bo delivery time jest np na 60 dni i kicha. Ale to, że sprzedawca sie nie odzywa na chacie po chwili rozmowy to jest chamstwo w białych rękawiczkach :evil:
Avatar użytkownika
duzers
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14 kwi 2013, o 21:44
Lokalizacja: polska

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez ArTG » 19 sie 2013, o 20:15

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dzis odebralem z poczty 19.08.2013r.
Telefon juz mam i akcesoria wiec testujemy - Zopo ZP980 2gb ram
Przezucam sie na CHINCZYKI :)
Aktualnie: od 19.08.13r. Zopo ZP980 PLUS
ArTG
 
Posty: 131
Dołączył(a): 26 cze 2013, o 17:10
Lokalizacja: nie wiem
Pochwały: 1

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez markus70 » 19 sie 2013, o 21:19

@up
A nie mówiłem, żebyś się tak nie denerwował ;-)
Miłego korzystania
markus70
VIP
 
Posty: 976
Dołączył(a): 31 paź 2012, o 13:15
Lokalizacja: Somewhere in Poland ;)
Pochwały: 19
Telefon:: Z reguły Xiaomi :)

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez ArTG » 19 sie 2013, o 22:51

markus70 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nie chodzi o nerwy , poprostu poczta polska sama nie wie co sie dzieje z paczkami w jej rekach
Przezucam sie na CHINCZYKI :)
Aktualnie: od 19.08.13r. Zopo ZP980 PLUS
ArTG
 
Posty: 131
Dołączył(a): 26 cze 2013, o 17:10
Lokalizacja: nie wiem
Pochwały: 1

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez markus70 » 20 sie 2013, o 06:51

ArTG napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

oj.. spróbuj śledzić list polecony wysłany PP ;)
markus70
VIP
 
Posty: 976
Dołączył(a): 31 paź 2012, o 13:15
Lokalizacja: Somewhere in Poland ;)
Pochwały: 19
Telefon:: Z reguły Xiaomi :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron