• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez clorox » 17 sie 2017, o 08:10

Tak, obsługuje Poczta Polska. List ekonomiczny polecony. Rodzaj listu sprawdzić można podając numer na stronie śledzenia Poczty Polskiej.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez pete67 » 17 sie 2017, o 12:07

witkowski01 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

mój rekord to 7 miesięcy :) rejestrowaną
telefon zdążyłem odsprzedać dalej i dotarły w niecały tydzień po sprzedaży szkła hartowane:)
zapakowane pięknie w pudło styropianowe. wielkości telefonu.
sprzedawca zwrócił mi pełną kwotę 2.5$
zamówiłem potem u niego jeszcze dwa razy różne szkła i było OK.
pete67
AKTYWNY
 
Posty: 730
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 17
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez eyeti » 17 sie 2017, o 22:09

Jak trzeba długo czekać na aktualizacje statusu na stronie PP?

Według trackingu z Aliexpress oraz aplikacji np. AliPaczka przesyłka w dniu dzisiejszym wylądowała w Polsce.
Według trackingu PP dalej jest w transporcie?
Czy nie została jeszcze zeskanowana? :-D
SINGAPORE POST :)
Avatar użytkownika
eyeti
 
Posty: 112
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 00:53
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez boroch » 17 sie 2017, o 23:57

eyeti napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Kilka dni.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
boroch
AKTYWNY
 
Posty: 505
Dołączył(a): 28 mar 2017, o 08:11
Pochwały: 21
Telefon:: ZTE Axon 7, Sharp S2
ROM: stock

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez ThiagoS » 18 sie 2017, o 14:58

Dostałem pismo od celnych o dostarczenie papierów, wszystko zostało dostarczone, dwa tygodnie ciszy, po telefonowaniu do urzędu w Warszawie dowiedzialem sie ze paczka zostala odprawiona celnie (?) i przekazana dalej, minęło pare dni a paczki nie ma, tracking urywa się na "Kontrola Celna".
Miał tak kiedyś ktoś podobnie?
ThiagoS
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 sie 2017, o 14:50
Telefon:: BRAK

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez wojko6 » 18 sie 2017, o 15:21

Wie ktoś może czy można osobiście dostarczyć dokumenty i odebrać paczkę od razu UC Przemyśl 2?
wojko6
 
Posty: 31
Dołączył(a): 10 lip 2017, o 12:05
Telefon:: Lumia 535

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez wariorex » 18 sie 2017, o 19:18

Witam Dojdzie czy zaginęło Parcel Status W drodze w kraju docelowym.Wysłane 4PX Singapore Post OM Pro

Wysyłka lokalną firmą przewozową

2017-08-13 13:09:01 [GMT+8]

Przybycie do kraju docelowego

2017-08-13 02:53:00 [GMT+8]

Przesyłka opuściła kraj wysyłki

2017-08-08 09:26:55 [GMT+8]

Przesyłka przyjęta przez linię lotniczą

2017-08-05 03:06:07 [GMT+8]

Przesyłka opuściła magazyn w kraju wysyłki

2017-08-05 02:06:07 [GMT+8]

Przesyłka w magazynie w kraju wysyłki

2017-08-05 01:06:07 [GMT+8]

Przesyłka wysłana

2017-08-05 00:36:04 [GMT+8]
wariorex
 
Posty: 54
Dołączył(a): 20 lut 2012, o 16:02
Lokalizacja: rsko

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez marcoos1 » 18 sie 2017, o 20:12

ThiagoS napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To, że ktoś tak powiedział przez telefon to nie znaczy, że tak faktycznie było.
Wiele razy na forum było pisane, że przez telefon czasem usłyszysz to co byś chciał usłyszeć zamiast prawdy. Powiedzieli, że odprawili a ty podziekowałeś i się rozłączyłeś. Gdyby powiedzieli, że nie chce im się szukać albo, że paczka czeka na odprawę to byś pewnie drążył temat (a kiedy będzie, a czemu tak długo itd). Dlatego ułatwiają sobie i prostą odpowiedzią zbywają człowieka.
Najlepiej nie dzwonić tylko czekać cierpliwie na listonosza
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Neesa » 19 sie 2017, o 23:39

A ja mam podobną sytuację.

26 lipca kupiłem telefon w IBG, wysyłka EU packet.
31 lipca paczka przeszła przez Wiedeń, poczta austriacka.
2 sierpnia (środa) wylądowała w Warszawie.
4 sierpnia (piątek) trafiła do kontroli celnej, tego samego dnia wysłano z urzędu celnego przy WER Warszawa zawiadomienie o konieczności dopełnienia formalności w celu dokonania poprawnego zgłoszenia celnego. Od razu wysłałem potrzebne dokumenty.
7 sierpnia (poniedziałek) dodzwoniłem się do WER zapytać o status mojego zgłoszenia celnego, podając nr magazynowy. Pan zapytał, czy wysłałem maila z dokumentami i kiedy. Powiedział, że teraz ich kolejka to około tygodnia opóźnienia.
14 sierpnia (kolejny poniedziałek) dodzwoniłem się do WER zapytać ponownie o status. Pan mi powiedział, że paczka dla mnie została zwolniona z kontroli celnej 10 sierpnia (czwartek) i przekazana poczcie do wysyłki do mnie, Pan także potwierdził, podając dokładnie prawidłowy adres.
17 sierpnia (czwartek) zadzwoniłem drugi raz, odebrała tym razem pani i ponownie po podaniu numeru magazynowego powiedziała, że wysłali dalej 10 sierpnia.

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że wszystkie odbierające osoby są w zmowie i podają taki sam termin oddania paczki, tym bardziej, że pytałem w różne dni.

Czekam dalej. Boję się, buchnęli na poczcie. Śledzenie na wszystkich serwisach trackingowych zatrzymało się na 4 sierpnia.
Neesa
 
Posty: 43
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 15:42
Pochwały: 1
Telefon:: Redmi Note 4 GlobVer
ROM: Global Stable

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Neesa » 23 sie 2017, o 21:48

Neesa napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

22 sierpnia (wtorek) paczka wyszła z WER Warszawa dotarła do mojego miasta.
23 sierpnia (środa) - dziś paczka jest w moich rękach. Okazuje się, że na dokumentach celnych jako datę sporządzenia dokumentów celnych podano 11 sierpnia (piątek), gdy tymczasem pracownicy WER przez telefon twierdzili, że 10 sierpnia zwolnili pakę z kontroli. Kłamczuszki :)
Podsumowując - paczkę otrzymałem dokładnie 28 dni od zamówienia.

Ponieważ naliczyli mi VAT i koszty towarzyszące, zwróciłem się do IBG o zwrot tych kosztów, jako że miałem wykupione na taką okoliczność stosowne ubezpieczenie. Przebieg tej sprawy zrelacjonuję w wątku dotyczącym tego sklepu.
Neesa
 
Posty: 43
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 15:42
Pochwały: 1
Telefon:: Redmi Note 4 GlobVer
ROM: Global Stable

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez marcoos1 » 24 sie 2017, o 22:06

A wcześniej twierdziłeś, że kilka osób mówi to samo więc tak musi być.
Jak dla mnie równie pradopodobne jest to, że nad telefonem wisi kartka (wszystkim pytającym mówimy, że ich paczka zwolniona została 10 sierpnia) i wisiała tak kilka dni (dlatego kilka razy ta sama odpowiedź). Co kilka dni zmieniają datę na kartce i mówią co innego. :)
Dlatego nie warto dzwonić z pytaniami "co się dzieje z moją paczka?".
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Neesa » 26 sie 2017, o 00:57

^^ Warto, choćby dlatego, że w razie ewentualnych problemów mogą powiedzieć, czy coś trzeba jeszcze dosłać, albo się dowiedzieć, że urządzenie nie przeszło pozytywnie kontroli celnej.
Neesa
 
Posty: 43
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 15:42
Pochwały: 1
Telefon:: Redmi Note 4 GlobVer
ROM: Global Stable

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron