• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez radman. » 24 cze 2017, o 22:09

Dajcie sobie spokój z tymi statusami. Przesyłka ma być w 60 dni to zacznijcie się nimi niepokoić w 59 dniu. A tak dajcie im lecieć w spokoju. Chcielibyście aby najlepiej były na drugi dzień i to jeszcze za darmo i bez vatu.
Rób to co lubisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować.
Avatar użytkownika
radman.
 
Posty: 179
Dołączył(a): 23 mar 2016, o 18:18
Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy S9+

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez bartosz325 » 25 cze 2017, o 09:51

adminekPL napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ja bym zadzwonił do...taty i złożył spóźnione życzenia :)

To normalna sytuacja, trzeba czekać. To nierejestrowana przesyłka, więc gdzieś pewnie w Chinach jeszcze spokojnie czeka albo powoli zbliża się ku Polsce.
Tak w ogóle to:

1. Do 44 dni od nadania lub przyjęcia przesyłki przez kuriera nawet nie zawracaj sobie tyłka. Przyjdzie to fajnie, nie przyjdzie to trzeba poczekać.
2. Od 45 do 60 dnia zacznij się zastanawiać, kiedy to ona do ciebie dotrze.
4. Od 61 do 80 dnia zacznij się wkurzać, że paczka idzie długo.
5. Od 81 dnia zacznij się wkurzać, że paczka idzie tak bardzo długo.
6. Po 90-180 dniach nerw ci może puścić...


No wiem, nieraz czekałem z 1,5 miesiąca, ale chodzi o to, że wg statusu paczka jest na lotnisku w Warszawie od 2 tygodni. Mam nadzieję, że im nie zaginęła :-/
bartosz325
 
Posty: 20
Dołączył(a): 16 sty 2015, o 23:40
Telefon:: Sony Ericsson
ROM: CM11 + OPT kernel

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Alyaa » 25 cze 2017, o 13:47

2 tygodnie - serio? Jaka jest pewność, że tam dotarła? Przy przesyłkach nierejestrowanych nie masz żadnych gwarancji, że tam jest - statusy są często orientacyjne. Rejestrowana potrafi czekać 2 tygodnie do zeskanowania. Nierejestrowane z takim statusem (to będzie zapewne ostatni) u mnie i po 6-8 tygodni tak sobie wisiały. Dzwonienie tam nie ma najmniejszego sensu - tam tysiące paczek przychodzą. U mnie pani listonosz dziennie ma naście paczek z Chin (na rejon jest kilka listonoszy), a to jedna z xx dzielnic i to nieduża, więc pomyśl ile tego przychodzi na jedno miasto, województwo, Polskę. Nie ma się czemu dziwić, że odprawa paczek jednak trwa.
Alyaa
AKTYWNY
 
Posty: 247
Dołączył(a): 6 lut 2017, o 17:47
Pochwały: 7
Telefon:: Oukitel K6000 PRO

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez dziodzio » 26 cze 2017, o 13:38

Co do Singapore Post to nie tak do końca "dajcie sobie spokój i czekajcie". Jeśli bym wiedział, że faktycznie całą partię przesyłek szlag trafił to kupuję kolejny raz interesujący mnie towar i nie czekam 60 czy 80 dni na zwrot kasy.
dziodzio
 
Posty: 26
Dołączył(a): 19 wrz 2015, o 11:49
Telefon:: LG

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Zyga » 26 cze 2017, o 18:21

dziodzio napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Bez urazy, ale ta wiedza jest tu na forum. Wystarczy poczytać poprzednie posty. Przesyłki z Chin są obarczone dużą dozą niepewności, mogą się opóźnić lub zaginąć... Proszę moi drodzy, czytajcie informacje z forum... przed zamówieniem rzeczy z Chin.
Jeśli nie chce się tobie czytać FAQ-a lub poszukać odpowiedzi w poprzednich wątkach, koniecznie zadaj pytanie... ;-)
Avatar użytkownika
Zyga
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4 cze 2014, o 10:13
Lokalizacja: Le-wo
Pochwały: 6
Telefon:: Xiaomi Redmi Note 4
ROM: 3GB/64GB

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez dziodzio » 26 cze 2017, o 18:56

Zyga napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Bez urazy, ale ta wiedza jest tu na forum. Wystarczy poczytać poprzednie posty. Przesyłki z Chin są obarczone dużą dozą niepewności, mogą się opóźnić lub zaginąć... Proszę moi drodzy, czytajcie informacje z forum... przed zamówieniem rzeczy z Chin.

Nie. Tej wiedzy na forum nie ma. Sprawa dotyczy przesyłek Singapore Post i jak wynika z postów nikt nie wie co się dzieje.
Podliczyłem swoje dotychczasowe przesyłki z Singapore Post, było ich 12 i od wysłania do rejestracji w Polsce mijało od 2 do 8 dni. Teraz mija już 17 dzień i cisza, tak więc niewątpliwie coś jest nie tak.
Oczywiście akurat teraz są to rzeczy, na których mi zależy pod względem czasu dostawy. Normalnie bym się nie przejmował, bo ewentualny zwrot kasy jest pewny, ale akurat taki pech.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
dziodzio
 
Posty: 26
Dołączył(a): 19 wrz 2015, o 11:49
Telefon:: LG

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez marcoos1 » 26 cze 2017, o 20:42

12 to mała próbka, żeby na jej podstawie wyciągać jakieś wnioski. Szczególnie jeśli to jest rozciągniete w czasie. Nic nie ugrasz w sporze teraz. Możesz jedynie czekać cierpliwie lub codziennie sprawdzać tracking i obgryzać paznokcie.
Nawet jak ktoś na forum napisze, że partia zaginęła (nie ma takiej wiedzy) to sporu nie wygrasz a miesiąc potem cudowne odnalezienie i będziesz miał takie same rzeczy.
Jeśli maksymalny (nie orientacyjny lub średni) czas dostawy jest dla ciebie zbyt długi to lepiej nie zamawiać.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Alyaa » 26 cze 2017, o 22:45

Mi pocztą Singapurską o wiele dłużej rzeczy szły, a potem worek czekał na zeskanowanie. Po xxx paczkach człowiek się przyzwyczaja ;)
Alyaa
AKTYWNY
 
Posty: 247
Dołączył(a): 6 lut 2017, o 17:47
Pochwały: 7
Telefon:: Oukitel K6000 PRO

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez dziodzio » 27 cze 2017, o 05:35

@marcoos1
Trochę się nie rozumiemy, ale nieważne. Ja kończę wątek o SP :geek:



Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
dziodzio
 
Posty: 26
Dołączył(a): 19 wrz 2015, o 11:49
Telefon:: LG

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez almutester » 27 cze 2017, o 06:41

Paczka wysłana 10.06.2017 r. (status: Wysłanie przesyłki z kraju nadania) Singapore Post wczoraj znalazła się na WER Warszawa.
almutester
 
Posty: 9
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 16:42
Pochwały: 1
Telefon:: A820

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez bacuss » 27 cze 2017, o 09:24

almutester napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Miałeś informację Arrive at destination country czy od razu WER Warszawa?
bacuss
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 lip 2014, o 15:50
Telefon:: Nokia

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez almutester » 27 cze 2017, o 09:29

Przed WER miałem: 2017-06-26 23:08 Arrival at Destination Post (Country: PL).

Autor postu otrzymał pochwałę
almutester
 
Posty: 9
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 16:42
Pochwały: 1
Telefon:: A820

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron