• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Zyga » 14 lis 2016, o 17:20

Taka naklejka jest to standardowo naklejana z gearbesta... na paczkach wysyłanych czeską pocztą. Jak by się chłopakowi chciało wejść na szczegóły przesyłki (na stronie gearbes.com), zobaczył by sobie zdjęcie paczki, które zawsze przed wysyłką zamieszcza gearbest... Na zdjęciu można często (zależy od ostrości zdjęcia), odczytać pełne dane adresowe, rodzaj listu i nr trackingu. Dotyczy to także tak zwanych przesyłek nierejestrowaniach i wysyłanych innymi rodzajami poczty. Ale jak widzę ktoś tu lubi sobie popisać... ;-)
Jeśli nie chce się tobie czytać FAQ-a lub poszukać odpowiedzi w poprzednich wątkach, koniecznie zadaj pytanie... ;-)
Avatar użytkownika
Zyga
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4 cze 2014, o 10:13
Lokalizacja: Le-wo
Pochwały: 6
Telefon:: Xiaomi Redmi Note 4
ROM: 3GB/64GB

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez TediPower » 14 lis 2016, o 18:04

Zyga napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Obrazek
Mówisz i masz standardowo patrzyłem na to jak tylko się pojawiło (Oct 30, 2016) sprawdziłem dane i porównałem to zdjęcie z poprzednią przesyłką z tą samą zawartością i ku twemu zdziwieniu nie zauważyłem takowej żółtej naklejki.
Czeską czy Holenderską ? RS664226604NL https://www.google.de/search?q=nl&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&ei=at8pWMCmAfGv8weQtb3oAg
I powiedz mi jak to miało mnie uszczęśliwić ? chyba tylko tym że dane się zgadzają że paczka leży na wadze i że może ją nadadzą (przeglądając forum czytam o tym że paczki nie docierają bądź brak zawartości)
A więc czy to zdjęcie mnie zadowala nie bo przedmiot na tym zdjęciu nie znalazł się u mnie.
Nie mam klasera by kolekcjonować zdjęcia. A takowe co by przypominało gdybym na nie patrzył?

aaa przypomniałem sobie.
Przecież dane podaje się podczas rejestracji wraz z num. tel który widnieje na przesyłce i ten adres jest drukowany automatycznie i zawsze ten sam (co nie zmienia faktu że się to sprawdza)
TediPower
AKTYWNY
 
Posty: 380
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 12:15
Pochwały: 23

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez TediPower » 14 lis 2016, o 23:24

ooo nie mogę już edytować tego samego dnia były 2 paczki do nadania paski doszły (dzień lub dwa) jeszcze zanim pojawił się wpis że felerna paczka dostała status nieodebranej. Przed tym były inne przedmioty i przy żadnym zakupie nie musiałem podawać danych wysyłkowych bo przecież je mają.
Obrazek
Nie pisałem o tym bo nie ma to znaczenia co kupowałem i kiedy.
Tylko rozchodzi mi się o nieszczęsne xiaomi mi band 2 które ni docierają.
TediPower
AKTYWNY
 
Posty: 380
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 12:15
Pochwały: 23

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez marcoos1 » 14 lis 2016, o 23:53

A co jeśli w transporcie naklejka się otarła i adres nie był do końca czytelny? Nie twierdzę, że tak było, ale mogło być. Zamiast adresu Hans Kloss strasse 9, wyszło Hans Kloss strasse 19 (ryska wyglądająca jak 1). Pod tamtym adresem nikogo nie było (i złe nazwisko), więc odesłali.
Nikt tu nie zgadnie dlaczego tak się stało. Pytaj przewoźnika.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez KarlosW » 15 lis 2016, o 01:17

Szczerze mówiąc delikatnie przekukalem temat i nie wpadło mi w oko..
Mam nr przesyłki poczty austriackiej.
Wie ktoś coś na ten temat? Wolna, szybka, jakieś problemy?
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez telnet » 15 lis 2016, o 12:10

@KarlosW:
Leci do mnie jedna przesyłka OZ...PY właśnie przez Austrię, Wiedeń. Była w Wiedniu 7 dni temu i na razie w Polsce się nie zameldowała.

Czy u was również w ostatnich dniach zaczęły się pojawiać pośrednie WER'y w trackingach ;)?
U mnie sytuacja wygląda jak kilka lat temu zanim ograniczyli trackingi ;) widzę z Warszawy i pośrednich statusy nadejście/wysłano.

To celowa rewolucja czy tymczasowa usterka ;)?
telnet
 
Posty: 71
Dołączył(a): 16 paź 2014, o 21:47
Telefon:: HTCMAGIC

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez fake4r » 15 lis 2016, o 12:12

A to na pewno list polecony a nie paczka?
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez blue_voyager » 15 lis 2016, o 12:15

Raczej nic się nie zmieniło, statusy pośredni sa widoczne tylko wtedy gdy przesyłka była zatrzymana przez UC.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez telnet » 15 lis 2016, o 12:19

Właśnie to drobiazgi które nie były zatrzymane wg. trackingu. Przykładowo:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Czyli jak za dobrych lat ;-)
Mam tak na kilku paczkach w ostatnich 2 dniach.
Ostatnio edytowano 15 lis 2016, o 12:19 przez telnet, łącznie edytowano 1 raz
telnet
 
Posty: 71
Dołączył(a): 16 paź 2014, o 21:47
Telefon:: HTCMAGIC

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez ozzmozz » 15 lis 2016, o 12:19

Witajcie, szukałem odpowiedzi w tym wątku, ale z uwagi na jego ogrom nie znalazłem więc zapytam.
Na trackingu telefonu od Goldiego (Selers shipping method za 16,84 dolca) widnieje taki wpis:

2016-11-15 05:34:00 shipment repacked during shipping [Chilly MAZARIN (nouveau hub) FR]

Rozumiem, że to jest to "przepakowanie" które ma być, to Vatowskie, a nie jakieś nieprzewidziane wynikające np. z uszkodzenia poprzedniego opakowania, tak? Wolę się upewnić żeby w razie "W" być przygotowanym jak już nadjedzie kurier.
Pozdrawiam.
ozzmozz
 
Posty: 0
Dołączył(a): 7 wrz 2016, o 08:35
Telefon:: -
ROM: -

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez TediPower » 15 lis 2016, o 13:52

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

https://www.china-gadgets.de/gadget/xia ... s-tracker/

Ok wiem w czym problem a przynajmniej tak wnioskuję z przeczytaniu tego brak na opakowaniu znaczka
Obrazek
Zoll wraca paczki bo brak znaczka i instrukcji w zrozumiałym języku np. English
Jeden z trzech co dotarł nie ma CE i instrukcji miał fart dwa pozostałe miały pecha ktoś się dopatrzył
Czytałem też że Zoll nie przepuszcza tel jak nie ma wtyczki EU i oczywiście znaczka CE nie wpuszczają chłamu do kraju ale hołotę całymi stadami i nakazują innym.
Qrwa co za kraj. Im więcej przeglądam stron DE z produktami to trzeba mieć szczęście by coś dostać i nie zostać naciągniętym na koszta utylizacji telefonu.
TediPower
AKTYWNY
 
Posty: 380
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 12:15
Pochwały: 23

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez blue_voyager » 15 lis 2016, o 14:57

Co to ma wspólnego z tematem?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama