• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: PostNL - jak długo się czeka na przesyłkę ?

Postprzez sloniacz » 3 cze 2016, o 10:56

barciol napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja mam niestety niemiłe doświadczenia z PostNL. Telefon zakupiony w GearBest dotarł do kraju (tak mówi tracking) i ślad po nim zaginął. A ta poczta nie ma trackingu na terenie Polski (albo jest dodatkowo płatny).
Xiaomi MI5
Avatar użytkownika
sloniacz
AKTYWNY
 
Posty: 226
Dołączył(a): 31 mar 2015, o 14:34
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 3
Telefon:: Xiaomi MI5
ROM: xiaomi.eu

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez lagarto » 3 cze 2016, o 11:05

Do tej pory każda moja przesyłka PostNL miała tracking w Polsce. A trochę ich było. Zwłaszcza z Gearbest, tam zresztą po wybraniu PostNL automatycznie pojawia się "ptaszek" przy opcji tracking. Dlatego dziwię się, że u siebie nie masz śledzenia. Długo już czekasz?

Poza tym u mnie paczki średnio w ciągu 2 tygodni dochodziły od wysyłki z Chin. Za wyjątkiem sytuacji sprzed ponad roku, gdzie cały transport z PostNL zawieruszył się na jakieś 3 tygodnie między Holandią a Polską...
Ostatnio edytowano 3 cze 2016, o 11:10 przez lagarto, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
lagarto
AKTYWNY
 
Posty: 418
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 11:25
Lokalizacja: Jaworzno
Pochwały: 42
Telefon:: Redmi 4 PRO

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez blue_voyager » 3 cze 2016, o 11:08

Skąd pomysł że rejestrowana przesyłka NL Post Nie ma śledzenia w Polsce? Przecież to nieprawda.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez motiv » 3 cze 2016, o 11:13

sloniacz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja mam niestety niemiłe doświadczenia z PostNL. Telefon zakupiony w GearBest dotarł do kraju (tak mówi tracking) i ślad po nim zaginął. A ta poczta nie ma trackingu na terenie Polski (albo jest dodatkowo płatny).

Nie prawda. Nl post ma śledzenie w PL i wiele razy kupowałem na gearbest i everbuying bez zaznaczania dodatkowych opcji i śledzenie i tak jest.
Wklep swój numer na 17track lub e-monitoring.poczta-polska lub International Post.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
motiv
AKTYWNY
 
Posty: 593
Dołączył(a): 21 sty 2016, o 17:55
Pochwały: 8
Telefon:: nokia

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez sloniacz » 3 cze 2016, o 11:19

OK, sprawdziłem, mój błąd - to była Belgium(Bpost International). I ten przewoźnik nie ma trackingu w Polsce. Paczka zginęła po dotarciu do kraju. Paypal oddał kasę. A telefon kupiłem drugi raz u Goldiego - wczoraj do mnie dotarł :) chociaż niestety z VATem :(
Xiaomi MI5
Avatar użytkownika
sloniacz
AKTYWNY
 
Posty: 226
Dołączył(a): 31 mar 2015, o 14:34
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 3
Telefon:: Xiaomi MI5
ROM: xiaomi.eu

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez motiv » 3 cze 2016, o 11:25

sloniacz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Też się nie zgodzę, mają niektóre :-) sam kupowałem onda v919 i belgium registred tracing było i śledznie miałem do samego końca, ale są też bez trackingu w PL.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
motiv
AKTYWNY
 
Posty: 593
Dołączył(a): 21 sty 2016, o 17:55
Pochwały: 8
Telefon:: nokia

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez zbyszek.m1@o2.pl » 4 cze 2016, o 14:20

Moje paczki obecnie idą NL post zarejestrowane 2 tyg temu, w poniedziałek pojawił się status : The item is ready for shipment i do dziś, żadnej zmiany, mam nadzieję, że jak już się bujnie to moment będzie w NL i w PL i tu szybko przejdzie. Bo 14 dni a jeszcze Chin nie opuściło. Ostatnio zamówiłem u tego samego sprzedawcy tylko zwykłą nierejestrowaną pocztą to było u mnie po 12 dniach z dwoma weekendami. Co ciekawe wcześniej paczka dotarła do Belgii i tam się tracking skończył a na trzeci dzień była u mnie. Więc taka zwykła paczka z Belgii w 3 dni to jakoś expresowo bym powiedział chyba, że statusy pojawiały się z opóźnieniem ale ogólnie 12 dni to i tak dobry wynik.
zbyszek.m1@o2.pl
 
Posty: 56
Dołączył(a): 3 maja 2016, o 01:11
Telefon:: samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez areq1987 » 5 cze 2016, o 12:31

Czeka już ktoś około mca na paczkę nadaną China Post czy ja mam tylko takiego pecha? ;(

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
areq1987
VIP
 
Posty: 820
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 23:44
Lokalizacja: mielec
Pochwały: 6
Telefon:: Xiaomi MI5 64GB
ROM: 7.1.2 AOSP

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Sid » 5 cze 2016, o 12:55

Niestety ale mam złe wiadomości dla wszystkich którzy mają paczki zatrzymane przez UC. Właśnie się dowiedziałem że od jakiegoś czasu trwa strajk włoski celników. Zawsze myślałem że UC (zgodnie z informacją zawartą w zawiadomieniach o zatrzymaniu paczki) pracuje od Pon. do Piątku a ja mam status zwolnienie przesyłki z wczoraj (sobota). Czy to możliwe że UC pracuje w soboty czy może po prostu błąd/opóźnienie w trackingu :?:
Sid
AKTYWNY
 
Posty: 328
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 03:51
Pochwały: 8
Telefon:: PPTV King 7

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez jan1994 » 6 cze 2016, o 08:37

Strajk włoski to znaczy, że wszystkie przesyłki zostaną oVATowane ? Ciekawym ile im to zajmie czasu - jedna moja przesyłka od 1 czerwca ze statusem: "Zatrzymanie przez urząd celny".
jan1994
AKTYWNY
 
Posty: 233
Dołączył(a): 30 gru 2015, o 21:53
Lokalizacja: Białystok
Pochwały: 15
Telefon:: MI 5

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez santahelper » 6 cze 2016, o 18:17

Sid napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


u mnie Paka w WER Warszawa od 2 czerwca leży i nie chce się ruszyć..
santahelper
 
Posty: 29
Dołączył(a): 12 sie 2013, o 15:32
Pochwały: 1

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez skazi » 6 cze 2016, o 18:25

santahelper napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


u mnie Paka w WER Warszawa od 2 czerwca leży i nie chce się ruszyć..

Całe cztery dni, ja już bym pisał do paypala o refund...
skazi
AKTYWNY
 
Posty: 705
Dołączył(a): 26 maja 2015, o 14:59
Pochwały: 68
Telefon:: Xiaomi Mi5
ROM: Stock

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron