Promocje i oferta sklepu GearBest.com
Odpowiedz

Re: Pytania o ofertę, status, paczkę do GearBest !

3 lip 2015, o 11:51

''Drogi'' Gearbest
Dlaczego moje zamówienie nr. W1506260731080332 ma status Payment Failed ?
Czy macie zamiar je wysłać, a jeżeli tak to kiedy?
Jeżeli jednak nie macie zamiaru wysyłać, to proszę o odblokowanie pieniędzy na PayPal, abym mógł z nich skorzystać w innym sklepie.

Re: Pytania o ofertę, status, paczkę do GearBest !

3 lip 2015, o 12:53

Odradzam kupowanie w GB, 11 czerwca kupiłem Elaphone P6000, do dzisiaj nie otrzymałem przesyłki. Na początku tygodnia odpisali na tym forum (nawet nie na ticket):
"we are so sorry about it.
we will send you the phone as soon as possible, please do not worry about it."

dzień później po moich protestach:
"we will try our best to send you this week :-)
Thanks very much for your understand"

a dzisiaj z ticketa (wkońcu po 5 dniach odpisali), że
1) moge poczekać, jeszcze 7-15 dni, bo "spodziewają" się przesyłki (nawet nie że otrzymają, czyli "być może przyjdzie") ("We expect to receive the goods in 7 to 15 days ")
2) moge sobie wybrać inny telefon (gdzie na pewno będzie ta sama sytuacja, wybiore, a po 2 tygodniach info, że... out of stock)
3) anulować zamówienie z przelaniem pieniędzy na GB wallet

nie chce już tam kupować, chce zwrot kasy na moje konto a nie GB wallet, ciekawa jaka będzie odpowiedź w tickecie wysłanym dzisiaj (odpowiedź zapewne za 5 dni kolejnych)

szczerze odradzam, jak ktoś nie che się denerwować i może poczekać na paczke (o ile wogóle dojdzie) 2 miesiące minimum (tyle zejdzie zapewne jeśli wybrałbym pierwszą opcje i "spodziewanie" okazało się faktyczne

Zwrot pieniędzy - gearbest

3 lip 2015, o 14:29

Witam, ostatnio zakupiłem PowerBank na gearbest, jak się później okazało, nie miał on pojemności 30000 mah, a 4800. Przedmiot nie został jeszcze wysłany, a ja założyłem spór na PayPal. Napisał do mnie ten sprzedawca, że jak anuluję roszczenie, to zwróci moje pieniądze. Jak myślicie, zaufać mu? Jeśli nie odda pieniędzy, to nic mu nie zrobię, bo nie będę mógł ponownie utworzyć roszczenia.

Tutaj wiadomość, którą otrzymałem:
Dear customer,

We would like to extend our thanks to you for your recent order with us.


We are extremely sorry that you have not received your order until now.
We are preparing the items in your order for you, but some of the items are unavailable so they have not been shipped out yet.
Could you please close the dispute and wait for the items? If you want to get a refund, we would arrange the refund for you.

We would be grateful if you could reply us and cancel this dispute.

We look forward to hearing from you very soon.
Thank you for your cooperation.

Best Regards

Support Center

Re: Pytania o ofertę, status, paczkę do GearBest !

3 lip 2015, o 14:51

Czy jak zrobię kilka oddzielnych zakupów jednego dnia (lub w niedługim czasie) na gearbest to wyślą każde zamówienie oddzielnie czy grupują zamówienia w jedna paczkę? Pytam bo wole by wysłali każde z osobna (niektóre zamówienia sa np. na 10$ i nie podlegają pod vat, a w takiej skumulowanej paczce to by pewnie zostały do vatu doliczone jak coś..., ponadto zawsze jest szansa, że również któraś z droższych paczek ominie vat....) - czy trzeba jakoś zaznaczac to u nich by wysłali każde zamówienie z osobna?

Re: Pytania o ofertę, status, paczkę do GearBest !

3 lip 2015, o 14:53

mattluug napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie wiem czy to reguła ale mi wysyłali osobno. Nie potrafiłem się z nimi dogadać :mrgreen:

wysłałem z tapatalk

Re: Pytania o ofertę, status, paczkę do GearBest !

3 lip 2015, o 17:25

mattluug napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Kupujesz towar na jedna paczke, pozniej placisz.
I znow kolejna paczka (zamowienie), platnosc itd.

Re: Pytania o ofertę, status, paczkę do GearBest !

4 lip 2015, o 09:56

Nadal czekam na tracking number dla Order No. : WW1506291255462137
Ticket napisany 3 dni temu - też bez odzewu.
Na razie mam słabe wrażenie na temat GB.


Pozdrawiam

Re: Pytania o ofertę, status, paczkę do GearBest !

5 lip 2015, o 16:18

10 czerwca zamówiłem Mi Banda i kilka innych rzeczy od Xiaomi (bateria do Note'a, kable itd.), zaznaczyłem Sweden Post z numerem do śledzenia za dodatkową opłatą, później jednak się okazało, że niby nie zapłaciłem dodatkowo za numer (ta, a z konta kasę pobrało xd)

No ale mniejsza. Od 19 czerwca status wisi na: "19-Jun-2015 04:28 PM Departed Sort Facility to POLAND" i tyle.
Spodziewałem się że będzie długo, no ale bez przesady żeby tyle to w Chinach czy na sortowniach siedziało bez jednak jakiejkolwiek zmiany statusu ;)

Teraz nie wiem czy na wypłatę nie zamawiać od nich Xiaomi Mi-4i (http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_196681.html), chyba obecnie mają w najlepszej cenie (224$). I teraz proszę kogoś o rozjaśnienie sytuacji:
Niby są 3 opcje wysyłki: darmowa (flat rate shipping), standard shipping EMS i expredited shipping przez np. DHL
(http://screenshooter.net/102556921/twsmqdm)
Jednak przy zamawianiu jest tylko opcja Local standard shipping za 0$ czas dostawy 7-15 dni roboczych...
http://screenshooter.net/102556921/bbkrxhf

A gdzie EMS czy DHL? Bo wolałbym dopłacić i mieć go szybciej.

btw. Zamawiał ktoś telefon od nich właśnie przez Local standard shipping? Ile realnie to leci? faktycznie te 2-3 tygodnie?

Z góry dzięki za pomoc.

Re: Pytania o ofertę, status, paczkę do GearBest !

5 lip 2015, o 20:18

Zaniepokojony informacjami na forum anulowałem u nich zamówienie. Koszt przeliczenia na EUR z USD, to kilka dolców, które jednak straciłem, ale trudno. Czekałem 5 dni na zmianę statusu i szóstego się poddałem. Wbrew temu co piszą, na swoich stronach zwyczajnie wystawiają towar, którego nie mają na stanie.
Ktoś już wcześniej pisał, że z nimi jest ok, ale pod warunkiem, że jesteśmy cierpliwi i mamy czas - ktoś tu już czekał 2 miesiące, więc sprawa jest dość dyskusyjna. Ja nie chciałem tyle czekać.

Re: Pytania o ofertę, status, paczkę do GearBest !

6 lip 2015, o 07:39

5 lipca 2015 03:30
We are now testing the item (QC check) for you.
Please kindly wait 3-5 days for the order to be shipped.

6 lipca 13:12
Your Order has been shipped out

Prosiłem o NL post, puścili SW post.

Mlais M7

Re: Pytania o ofertę, status, paczkę do GearBest !

6 lip 2015, o 13:01

moje zamowienie nr W1506250159466699 otrzymalo status Payment Failed, co sie stalo?

Re: Pytania o ofertę, status, paczkę do GearBest !

6 lip 2015, o 13:54

Edit do mojego posta powyżej - zapomniałem, że przecież wybrałem opcję NL Post + śledzenie wtedy za 1-2$, nie żadne Sweden Post. Tak mi zasugerowało GearBest w tickecie, o czym niżej.

http://screenshooter.net/102556921/tswumsb

Przypomniałem to sobie teraz jak burencjusz napisał że mu zmienili pocztę, ja też właśnie mam to samo, czyli mi podmienili na jakąś trefną. Z wybrałem przeze mnie NL Post+śledzenie dostałem Sweden Post bez śledzenia.

Jakiś czas temu napisałem wiadomość/ticketa do Gearbest z pytaniem gdzie obecnie jest moja paka. Dostałem wiadomość, żebym się nie martwił, ale nie mam kompletnego śledzenia paczki z racji wybrania Sweden Post bez zapłacenia dodatkowo za tracking.

Chyba sobie jaja robią, z konta mam pobrane łącznie 36,5$ = za zamówione przedmioty (34,36$) , i 2,14$ za wysyłkę NL Post i śledzeniem.

Czy tak ciężko jest wysłać pocztą za którą się płaci? Tylko kombinują niepotrzebnie... Fajnie, że mają oryginalne rzeczy, no ale nawet byle sklep na Aliexpress potrafi wysłać paczki jak należy, i nie trwa to "10-25 dni roboczych". Widać, że aż przesadnie oszczędzają na wysyłce. Ba, zapłać dodatkowo a i tak wyślą Ci czym innym ;) No tak to wygląda.

btw. dzięki r4v.pl widzę, że 3 lipca paczka dotarła do Polski, żaden inny tracking nie pokazał mi tego statusu.

Mi-4i na pewno nie zamówię darmową wysyłką, niech poprawią opcje wysyłki na te co faktycznie sami deklarują (EMS i DHL), nie zamierzam czekać nie wiadomo ile, a nawet jak zapłacę te śmieszne 5$ za "shipping insurance" to potem i tak będzie strach, że paczka gdzieś zaginie ;)
Odpowiedz