• Reklama

PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez AnimalPL » 21 kwi 2016, o 17:25

szymi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

żenada, za darmo powinni ci wysłać telefon, albo dopłacić :roll: :roll: :roll:
daj 20% mało K***a, dejcie 150% czy ludzie widzicie co wypisujecie?


Ja rozumiem co napisałem a Ciebie ponoszą emocje chyba. 20% od ceny to rewelacja, ale wiadomo że byłaby większa jakby jeszcze dali za przesyłkę... To już sobie pomarzyć nie można? Co i tak nie zmienia faktu że jeśli wypłacą to super sprawa. Tak się zastanawiałem nad zakupem, ale przy 20% zwrotu już nie.
AnimalPL
AKTYWNY
 
Posty: 550
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 09:11
Pochwały: 23
Telefon:: nokia

Reklama

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez Pinky » 21 kwi 2016, o 18:00

AnimalPL napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jak wszedłeś na przedmiot to link był normalny czy z jakimś sufix'em z PlanetPlus? Jak zobaczyć, że ciągle mam powiązane wejście z PlanetPlus żeby mieć pewność, że bonus zostanie mi naliczony? Trzeba jakieś cookies'y włączyć/wyłączyć, jakieś ustawienia przeglądarki zmieniać? Z góry dzięki za pomoc
Avatar użytkownika
Pinky
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:03
Pochwały: 3

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez abilidian » 21 kwi 2016, o 19:03

widmo82 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mi naliczyli. Kupowałem Axona + wysyłka w gearbest. Zgadza się co do centa.

Wczoraj kupiłem telefon z wishlisty i właśnie przed chwilą zobaczyłem "oczekujacy cashback: 101,59 nie mineło kilka minut i już rozmawiałem
z panem Janem Sikorą z Planet Plus (tak z prezesem), wyjasniłem trudności w wyszukiwaniu przedmiotów a on, obiecał ustalić czy finalnie zakup przez wishliste zostanie pozytywnie rozliczony, po kilkunastu minutach napisal mi SMSa, że musi skontaktować się z Aliexpress. Być może po stronie ali, osoba odpowiedzialna za ten projekt własnie śpi i będzie nam dane czekać do jutra na decydująca odpowiedź.


PS: Co do sposobu rozliczania - jako ciekawostka dla zainteresowanych:
Zakup za $137,99 po przyjętym zawyżonym wczorajszym kursie na 3,8 daje 524,362zł z czego 20% => 104,87zł
... na koncie PlanetPlus widzę kwotę oczekującą 101,59 co przy uwzględnieniu powyższego, dawałoby rozliczenie po kursie 3,68.

Daj koniecznie info - czy można przez wishlistę kupować :)
abilidian
 
Posty: 133
Dołączył(a): 15 lis 2014, o 00:16
Telefon:: Lenovo

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez widmo82 » 21 kwi 2016, o 19:28

OK. Sprawa co do sposobu kupowania jest wyjaśniona/potwierdzona. Pan Jan z Planet Plus przekazał mi informację, że najważniejsza kwestia to przejście z ich strony na Ali . To czy później wybierzemy interesujący nas przedmiot z wishlisty - nie ma znaczenia. Musi to być w tej samej sesji logowania. W przypadku wyboru z wishlisty nie ma problemu, że otwiera nam się nowa zakładka i w niej realizujemy zakup/płatność. Potwierdzeniem tego jest moj przypadek, kiedy to chashback pojawił się po niespełna dobie na koncie.
Druga kwestia to czas oczekiwania na rozliczenie płatności. Jak cytowałem wcześniej regulamin, czas zatwierdzenia zwrotu może się różnić i w przypadku aliexpress wynosi max: 45dni. Janek sprawdził w systemie, że widzi rozliczone transakcje nawet z początku kwietnia. Nie mógł sprawdzić nierozliczonych i czy np. wisi coś z marca a jesli tak to dlaczego - obiecał sprawdzić jutro, jak się czegoś ciekawego dowiem to dopiszę.
Współpraca z aliexpress jest bardzo świeża, stąd mogą pojawiać się jeszcze jakieś potknięcia projektu tzw. wieku dziecięcego :) Bardzo możliwe, że coś jeszcze zostanie zmienione/dopracowane, aby mniej irytowało i było czytelniejsze. Problem z kropką i przecinkiem uznano za już rozwiązany.
Patrząc na cashback jaki oferują banki i ten 20% z planet plus, nie dziwcie się, że ktoś rzuci z niedowierzaniem, że to promocja jak w AmberGold i nadal trudno w to uwierzyć, ale czy coś mamy do stracenia? :)

PS: możecie lajkować, kopiować i linkować :)

Pochwały przyznane za posta: 4
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
Avatar użytkownika
widmo82
AKTYWNY
 
Posty: 705
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 23:43
Pochwały: 24

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez abilidian » 21 kwi 2016, o 19:46

Dzięki za info :)
abilidian
 
Posty: 133
Dołączył(a): 15 lis 2014, o 00:16
Telefon:: Lenovo

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez Ygor » 21 kwi 2016, o 20:39

Mam pytanko odnośnie płatności. Normalnie kartą można płacić?
Ygor
 
Posty: 19
Dołączył(a): 29 maja 2015, o 13:19
Telefon:: Samsung i9506

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez blue_voyager » 21 kwi 2016, o 20:42

Rodzaj płatności nie ma znaczenia.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez Ygor » 21 kwi 2016, o 20:47

Okey, a naliczony zwrot w jaki sposób zostanie przelany na osobiste konto bankowe?
Ygor
 
Posty: 19
Dołączył(a): 29 maja 2015, o 13:19
Telefon:: Samsung i9506

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez blue_voyager » 21 kwi 2016, o 21:01

A jak może być przelany? Przelewem. Podasz numer konta i przeleją Ci. Można wypłacać zdaje się od 20 zł.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez michu102 » 21 kwi 2016, o 21:21

Kupowal ktos kilka przedmiotow na raz? W sensie czy dziala to w przypadku gdybym chcial zaplacic za kilka przedmiotow od goldwaya, chodzi tu o ubezpieczenie od vat...

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
michu102
 
Posty: 38
Dołączył(a): 23 gru 2015, o 12:05
Pochwały: 1
Telefon:: Letv le1

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez jarosword14 » 21 kwi 2016, o 21:25

A czemu ma nie zadziałać jak i tak płatność jest jedna? A że przelew za wiele przedmiotów, to nic nie zmienia raczej.
Samsung Omnia i900 ---> HTC Dream/Era G1 ---> HTC Magic ---> Samsung Galaxy S ---> LG Nexus 4 ---> Nokia Lumia 735 ---> Xiaomi Redmi 3 Pro
jarosword14
 
Posty: 47
Dołączył(a): 4 gru 2015, o 15:52
Pochwały: 1
Telefon:: Nokia L735

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez AnimalPL » 21 kwi 2016, o 21:27

Pinky napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jak wszedłeś na przedmiot to link był normalny czy z jakimś sufix'em z PlanetPlus? Jak zobaczyć, że ciągle mam powiązane wejście z PlanetPlus żeby mieć pewność, że bonus zostanie mi naliczony? Trzeba jakieś cookies'y włączyć/wyłączyć, jakieś ustawienia przeglądarki zmieniać? Z góry dzięki za pomoc



JAk wchodzilem zPlanetPlus do Ali to były tam jakies krzaczki dalej w linku. Pozniej juz bylo normalnie. Widze ze to zostalo potwierdzone przez pracownika z tym linkiem od nich ze strony.
AnimalPL
AKTYWNY
 
Posty: 550
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 09:11
Pochwały: 23
Telefon:: nokia
Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron