• Reklama

PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez hormon » 31 maja 2016, o 11:53

Czy prawidłowo wam naliczyło 15% za zakupy wiecej niż jednego przedmiotu w dniu Matki?
Kupiłem kilka rzeczy, płatność dokonałem jednocześnie za wszystkie. 15% zostało naliczone tylko w jednym towarze.
hormon
AKTYWNY
 
Posty: 226
Dołączył(a): 9 lip 2014, o 19:16
Pochwały: 6
Telefon:: K&M LIVE
ROM: 1.5

Reklama

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez fake4r » 31 maja 2016, o 11:54

Ktoś gdzieś pisał kiedyś że taka wada przy kupowaniu kilku rzeczy na raz, że nalicza tylko za pierwszą.
Chyba gdzieś na początku tego wątku.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez Wdhiz » 31 maja 2016, o 12:08

hormon napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Też próbowałem tego tricku kupując u jednego sprzedawcy dwie rzeczy ale system naliczył zniżkę 15% tylko na "pierwszą".
BTW givingassistance wypłacił zwrot :)
Wdhiz
AKTYWNY
 
Posty: 317
Dołączył(a): 28 cze 2013, o 01:29
Lokalizacja: stamtad

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez blue_voyager » 1 cze 2016, o 13:39

Zadałam supportowi Plant Plus pytanie odnośnie przedłużającego się czasu weryfikowania transakcji - a właściwie braku tegoż, jako, że transakcje mają cały czas status Oczekujący. Zadałem to pytanie w imieniu telchina. pl i uprzedziłem, że odpowiedź zamieszczę tutaj.

Oto ona.

Witaj,
[...]
Dzięki za wiadomość, oczywiśćie rozumiemy zarówno Twoje obawy jak i pewnie Twoich czytelników.

Postaramy się rozwiać te wątpliwości.

Po pierwsze, pamiętajmy, że AliExpress to nie standardowy sklep tylko system aukcyjny - gdzie również wewnątrz systemu panują różnego rodzaju rozliczenia, co de facto również przekłada się na czas oczekiwania.

1. Klient dokonuje transakcji tzn. wkłada produkt do koszyka i płaci
2. Płatność trafia na konto de facto AliExpress
-> w tym momencie pojawia sie transakcja po zaksięgowaniu o statusie Oczekiwany

3. AliExpress czeka na
- na potwierdzenie wysyłki towaru
- dostarczenie przesyłki
- otwarcie sporu / potwierdzenie otrzymania bez problemów

W momencie gdy powyższe warunki są spełnione i minie okres karencji (tzw. prawo do zwrotu, które mimo potwierdzenia otrzymania towaru dalej występuje)

AliExpress wypłaca zarobek Majfriendowi ;-) i odlicza swoją prowizję.

Z przychodu wygenerowanego od sprzedaży rzeczy dla majfriendów, zespół AliExpress sprawdza jaka wartość od zrealizowanych transakcji została wygenerowana z polecenia i na podstawie zestawienia opłaca fakture (Cashback) - jak zapewne wiesz faktury nie są opłacane w trybie pilnym ale mają też terminy płatnośći (AliExpress stara się je płacić na bieżąco - ale robi to raz w miesiącu), w momencie gdy zestawienie jest zatwierdzone i płatność wychodzi tzn. kak przelew za Cashback jest wysyłany statusy transakcji są również zmienione z Oczekiwany na Zatwierdzony ponieważ wtedy środki zostały rozdystrybuowane na poszczególne subkonta użytkowników.

Tak to wygląda od strony technicznej.


Więc jak zapewne sam widzisz, zzas oczekiwania na zatwierdzenie Cashback nie jest w żadnym stopniu zależny od nas, tylko od sklepu. My tylko pośredniczymy w zakupie, a reszta leży po stronie partnera. Mam nadzieję, że udało mi się wyjaśnić krok po kroku na czym polega tak długi czas oczekiwania. Jak widzisz w momencie kiedy transakcja pojawia się na naszym portalu jest weryfikowana przez sklep i jak tylko sklep potwierdzi ten zakup to zmienia status na oczekiwany. W praktyce trwa to bardzo szybko bo nawet od razu może pojawić się jako oczekiwany lub po kilku sekundach. Następnie my oczekujemy na listę zatwierdzonych transakcji, którą otrzymujemy partiami i są w nich zazwyczaj transakcję sprzed około 25-45 dni. Trwa to tak długo, ponieważ z informacji jakie uzyskaliśmy od sklepu, oni oczekują na potwierdzenie od sprzedawcy zakupu, następnie to weryfikują, potem czekają na potwierdzenie dostarczenia i znowu to weryfikują. A jak dobrze wiesz różnie z nimi bywa, ponieważ czasami potrafią dostarczyć przesyłkę w ciągu tygodnia, a czasami nawet czeka się 2 miesiące. I właśnie dlatego tak długo trwa proces zatwierdzania Cashback, mam nadzieję że udało mi się wytłumaczyć to w jakimś minimalnym stopniu :)
W razie jakichkolwiek pytań pisz bezpośrednio do mnie na adres [...]

Pozdrawiam,
Michał Kubat
Konsultant Planet Plus

Autor postu otrzymał pochwałę
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez szymi » 1 cze 2016, o 13:44

serio, wiedząc że to będzie przekazywane jako oficjalna odpowiedź koleś pisał "majfriend"? XD
szymi
AKTYWNY
 
Posty: 773
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 21:13
Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez blue_voyager » 1 cze 2016, o 13:57

Nie wnikam w to. Celowo uprzedziłem o publikacji żeby potem nie było pretensji. Dlatego też zachowałem podpis, usunąłem tylko adres mailowy.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez Quis » 1 cze 2016, o 13:59

Wczoraj bodajże napisali na wykopie, że Aliexpress zaczęło zatwierdzać transakcje z początku kwietnia. Czyli jeszcze ze 2-3 tygodnie poczekamy.
Quis
VIP
 
Posty: 812
Dołączył(a): 18 lip 2013, o 10:50
Pochwały: 29

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez blue_voyager » 1 cze 2016, o 14:01

Pewnie tak. Myślę, że gdy zaczną sie pojawiać zatwierdzone cashbacki, ktoś na pewno nie omieszka pochwalić sie tym tutaj. A gdy będą jakieś kłopoty, wiemy do kogo pisać ;-)
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez Setral » 1 cze 2016, o 14:15

Rozumiem opisane przez przedstawiciela kwestie techniczne naliczania zwrotów z AliExpress, ale jak widać teoria mocno odbiega od praktyki. Nie zgodzę się jedynie z tym, że, jak to opisano, AliExpress jest systemem aukcyjnym, bo nim bynajmniej nie jest. Przy okazji pragnę podziękować użytkownikowi blue_voyager za oficjalne wystąpienie z pytaniem w naszym imieniu do Planet Plus.
Avatar użytkownika
Setral
AKTYWNY
 
Posty: 217
Dołączył(a): 10 lip 2015, o 15:02
Pochwały: 17
Telefon:: Sony Ericsson

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez fake4r » 7 cze 2016, o 11:26

Zmienił się komuś status jakiejkolwiek transakcji na inny niż "oczekiwany"?
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez Quis » 7 cze 2016, o 11:42

Mi nie.
Quis
VIP
 
Posty: 812
Dołączył(a): 18 lip 2013, o 10:50
Pochwały: 29

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez blue_voyager » 7 cze 2016, o 11:42

Nie.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

  • Reklama