• Reklama

Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez marx » 6 sie 2011, o 21:30

AKTUALIZACJA 08.09.15r

Wiele osób narzeka na niekorzystne kursy walut i podwójne przewalutowanie stosowane przez operatora płatności PayPal.
Poniżej przedstawię najtańszy obecnie sposób płatności za pomocą paypal. Metoda ta pozwala bez prowizji dla Paypal dokonywać płatności w walucie innej niż złoty polski.

Zaczynamy od założenia konta walutowego w T-mobile Usługi Bankowe(AliorSyn)
i zamówienia karty debetowej rozliczanej w Dolarach lub EURO. Opłata za wydanie karty wynosi 10 zł.
Dla kupujących w Chinach i USA wybieramy kartę i konto $ (dolarowe),
Aby móc założyć konto walutowe w pierwszej kolejności musimy założyć zwykłe konto rozliczane w złotówkach, użytkowanie karty debetowej złotówkowej kosztuje 6zł miesięcznie. Za prowadzenie konta, wydanie, wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie oraz krajowe przelewy internetowe, w tym 10 przelewów natychmiastowych nie pobiera się żadnej opłaty. Aby uniknąć opłaty za kartę złotówkowa powinniśmy wydawać minimum 200zł w miesiącu lub zablokować kartę.

Drugim krokiem jest założenie konta w najtańszym kantorze internetowym, obecnie to Liderwalut.pl Po rejestracji w kantorze powinniśmy w panelu użytkownika dodać dwa konta, pierwsze to złotówkowe z którego będziemy przysyłać pieniądze do wymiany, drugie konto to walutowe na które będziemy przesyłać zakupione dolary. Kantor nie pobiera opłaty za przelewy, które do wielu banków są realizowanie niemal natychmiast.
Minimalna kwota wymiany to 100zł.


Alternatywnie możemy założyć konto w walutomat.pl dzięki czemu walutę będziemy kupować z niską prowizją, dużo taniej niż kurs bankowy. Kantor pobiera opłatę 0,2% od przelewu.



Od tej pory walutę na konto dolarowe będziemy nabywali w liderwalut lub walutomat.

UWAGA, Paypal wprowadził nowy wygląd strony w którym możemy mieć problemy z odnalezieniem omawianych poniżej opcji. Aby tego uniknąć przełącz wygląd na starszą wersję serwisu, gdyby to się nie powiodło, to pozostaje nam telefoniczny kontakt z biurem obsługi klienta i zmiana waluty rozliczeniowej za ich pośrednictwem
Obrazek

Trzeci krok to podpięcie karty walutowej do konta PayPal
W tym celu przechodzimy do zakładki
Profil>więcej opcji>Moje pieniądze>Karty debetowe i kredytowe i wybieramy dodaj kartę
Obrazek

Następnie wypełniamy niezbędne pola prawdziwymi danymi zgodnymi z danymi z karty walutowej.
Obrazek

kolejny krok to powiązanie karty z kontem PP
Obrazek

Teraz musimy w ciągu 3 dni potwierdzić swoją kartę, UWAGA! na karcie musi znajdować się minimum kilka dolarów ponieważ karta zostanie obciążona drobną kwotą która później zostanie nam zwrócona.
Obrazek

Po 2 dniach sprawdzamy historię transakcji na koncie walutowym, gdzie znajduje się obciążenie PP z kodem do potwierdzenia karty
Obrazek

Potwierdzamy kartę 4 cyfrowym kodem odczytanym z tytułu obciążenia przez PP
Obrazek

Jak operacja się powiedzie zobaczymy następujący komunikat:
Obrazek



Na koniec wchodzimy w Profil>moje pieniądze>waluty
Obrazek

Ustawiamy walutę podstawową na Dolar amerykański $
Obrazek

W ostatnim kroku podczas składania zamówienia wybieramy aby rozliczyło transakcję w walucie sprzedawcy. Karta zostanie obciążona dokładnie kwotą za jaka dokonałeś zakupu.

klikamy w "pozostałe opcje przeliczenia"
Obrazek

i wybieramy "Proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedającego".
Obrazek

Edit:11.12.15r
UWAGA: Ostatnio bywają problemy ze zmianą głównej waluty w PayPal, Do opcji ustawień można wejść
Ustawienia -> Wstępnie Zatwierdzone Płatności -> Ustaw domyślne źródła finansowania płatności -> Opcje przeliczania
Druga pozycja i prześlij



W przypadku problemów z ustawieniami, spróbuj skontaktować się z infolinią PayPal

Koniecznie przeczytaj jeszcze
faq-dzialu-zakupy-zanim-zadasz-pytanie-przeczytaj-t15077.html





################

Witam, spróbuje tu przybliżyć zagadnienia związane z zagranicznymi zakupami przez internet w taki sposób aby nie ponosić dodatkowych kosztów.
Ponieważ wiele osób nie ma jeszcze 18 lat poradnik będzie napisany pod osoby które ukończyły 13 lat.

Zaczniemy od założenia bezpłatnego, międzynarodowego konta specjalnego lub osobistego na stronie: PayPal

Obrazek

... (kliknij przycisk: "Załóż konto już dziś" na dole strony, a następnie wybierz opcję "Konto specjalne"). Wszystkie dane muszą być prawdziwe i takie jak na Twoim koncie w Polsce (nie podajesz jego numeru, więc spokojnie). Kiedy w trakcie rejestracji wyświetli się strona, w której proszą Cię o dodanie karty kredytowej, kliknij przycisk Anuluj i dokończ aktywację poprzez maila (trzeba poczekać aż dojdzie mail z linkiem aktywującym).

Konto międzynarodowe to połowa sukcesu. By móc przelewać pieniądze z /do PayPal potrzebne Tobie będzie jeszcze krajowe konto bankowe. Najlepiej takie, którego założenie i prowadzenie jest w pełni darmowe, obsługa dziecinnie prosta i będziesz go mógł używać do wszystkiego (np.: również jako ROR lub do transakcji Allegro itp.). Ja już od kilku lat korzystam wyłącznie z konta eKONTO, które proponuje mBank i jesteśmy bardzo zadowoleni. Dlaczego? Założenie konta - 0zł, prowadzenie - 0zł, karta bankomatowa - 0zł, założenie lokat: 0zł i co najważniejsze dostęp 24 godziny na dobę przez internet. Bez kosztów, bez prowizji, bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że klikniesz poniżej w link i wypełnisz wniosek, a mBank zajmie się resztą (wszystkie dokumenty otrzymasz bezpłatnie pocztą lub kurierem):
eKONTO

Nie masz 18 lat, a chcesz już kupować w necie ?? To również żadna przeszkoda! W tym samym banku możesz bezpłatnie otworzyć i posiadać izzyKONTO, przeznaczone dla młodzieży między 13-18 rokiem życia. By dowiedzieć się więcej kliknij poniżej w link i wypełnij wniosek:izzyKONTO

Aby zmniejszyć koszt płatności przez paypal i nie płacić prowizji za zakup dolara (ok 10gr z 1$) należy podpiąć kartę USD pod konto paypala. W tm celu ustawiasz walutą podstawowa w paypalu na USD. W ostatnim kroku podczas składania zamówienia wybierasz aby rozliczyło w walucie sprzedawcy. Karta zostanie obciążona dokładnie kwotą za jaka dokonałeś zakupu.
Dokładnie to wygląda tak: klikamy w "pozostałe opcje przeliczenia" i wybieramy "Proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedającego".

Poniżej instrukcja na najtańsze dolary i kartę rozliczaną w dolarach
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Pochwały przyznane za posta: 5
Ostatnio edytowano 21 wrz 2012, o 07:42 przez marx, łącznie edytowano 2 razy
marx
Administrator
 
Posty: 12483
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Reklama

Postprzez SDC » 5 gru 2011, o 22:00

Nie wiem kto to pisał ale jeśli ktoś chce na AliExpress płacić przez PayPal to ja życzę najlepszego!
SDC
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 gru 2011, o 20:37
Lokalizacja: Kościerzyna

Postprzez marx » 6 gru 2011, o 07:46

Ja płaciłem przez paypal bezproblemowo, obecnie na aliexpresss płacimy przez moneybookers więcej o tym systemie płatności viewtopic.php?t=1174

Jak kupować na aliexpress -opis tutaj aliexpress-tanie-zakupy-na-przykladzie-telefonu-t1611.html
i najczesciej-zadawane-pytania-przy-kupowaniu-pelen-proces-t5175.html
marx
Administrator
 
Posty: 12483
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Paypal - płatności międzynarodowe

Postprzez lordu » 14 lis 2013, o 22:43

Witam, Zamówiłem red rice na ibuygou i dokonałem płatności przez paypal i mam problem, ponieważ moja transakcja została zablokowana - przyczyna to badanie sprawy przez system paypal. Mam w centrum rozstrzygania 4 kroki by potwierdzić, że nie jest to żadne oszustwo - m.in. potwierdzić adres, numer konta, itd. Zrobiłem to i nadal nic. Wyczytałem, że paypal robi czasami takie akcje i trwać to może nawet do 180 dni. Wtf. Miał ktoś takie coś ? Wie ktoś jak z tej sytuacji wyjść ? status orderu po 3 dniach mam nadal 'pending' także lipa. Naczytałem się troche na tym wątku i już niewiem co robić .
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
lordu
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 17:12
Telefon:: motka
ROM: miui

Re: Paypal - płatności międzynarodowe

Postprzez KarlosW » 26 lis 2013, o 22:08

Ja napisze tylko, że zakupiłem telefon w poniedziałek przy kursie "onetowym" 3.11 za dolara. PayPal policzył 3.22. Przy większej kwocie warto się zastanowić..
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: Paypal - płatności międzynarodowe

Postprzez Ada$ » 26 lis 2013, o 22:50

PayPal ma świetny program ochrony kupujących... po tym jak telefon nie przyszedł od producenta w ciągu 45 dni... zmieniłem sprawę w roszczenie i PayPal oddało mi cała kwotę w PLN. Polecam tą metodę płatności.
Ada$
 
Posty: 125
Dołączył(a): 5 sie 2010, o 02:14
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 1

Re: Paypal - płatności międzynarodowe

Postprzez KarlosW » 26 lis 2013, o 23:25

czyli 45 dni mają na to zebym go miał w domu czy aby wyszedł od nich?
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: Paypal - płatności międzynarodowe

Postprzez drago68 » 26 lis 2013, o 23:26

45 dni od momentu zapłaty masz dostać paczkę, jeżeli nie dostaniesz musisz przed 45 dniem zgłosić PayPal

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Paypal - płatności międzynarodowe

Postprzez KarlosW » 27 lis 2013, o 10:06

Jeżlei kupiłem telefon i okazuje sie ze go nie mają i nie wiadomo kiedy będą mieć (a w dobrej cenie) to czy kazać sprzedawcy zwrócić kase (stracę na zmianie $ na zł) czy mogę nakazać wywiązanie się z umowy i czekać 45 dni na telefon a skąd go wezmą to napisać im, że nie moja sprawa (czy tak niie można :))??
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: Paypal - płatności międzynarodowe

Postprzez drago68 » 27 lis 2013, o 10:56

Decyzja należy do Ciebie co zrobisz...? co dla Ciebie lepsze.
Na przewalutowaniu nie powinieneś stracić, kiedyś płaciłem z konta w funtach i po powrocie zwrotu na konto miałem dokładnie tyle samo PLN co przewalutował z funtów PayPal, a kurs waluty był inny.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Paypal - płatności międzynarodowe

Postprzez KarlosW » 27 lis 2013, o 17:47

Jeżeli dobra cena to mogę zmusic sprzedawce poprzez uczestnictwo w tranzakcji przez paypal aby MUSIAL mi sprzedac towar który kupiłem a go nie ma. Cena atrakcyjna stad moja nachalnosc..:)
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: Paypal - płatności międzynarodowe

Postprzez addone » 4 gru 2013, o 11:20

Mam pytanie, jesli mam konto walutowe w aliorze to czy po przelaniu na paypal bede mial dolce, czy moze oni mi przelicza z pln na usd? Chcialbym uniknac przewalutowania.
Avatar użytkownika
addone
 
Posty: 119
Dołączył(a): 14 maja 2013, o 19:51
Pochwały: 1
Telefon:: ZOPO ZP998

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron