• Reklama

Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez marx » 29 lip 2014, o 22:33

Na przyszłość prosze wszystkie kwestie dotyczące płatności i wszelkich finansów dokładnie i na spokojnie poczytać, w poradniku wszystko pisze, wystarczy zrobić zgodnie z wytycznymi i mamy spokojny sen i kase w kieszeni..
marx
Administrator
 
Posty: 12529
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Reklama

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez kicjow » 3 sie 2014, o 15:56

Rozumiem, że jak chcę zapłacić za przedmiot np. 20$ bez żadnego przewalutowania to TYLKO I WYŁĄCZNIE używając płatności kartą z konta walutowego?
Wniosek: NIE DA SIĘ zasilić konta PayPal poprzez przelew z konta walutowego (kwotą np. 20$) tak, żebym miał na PayPalu również 20$? Następuje wtedy przewalutowanie i nawet jak na koncie bankowym walutowym mam 20$ i je przesyłam na konto PayPal to będę miał niższą kwotę na koncie PayPal (np. 19,50$), dobrze rozumiem?

Pytam bo nie przyszła mi jeszcze karta z konta walutowego i chcąc zapłacić TYLE ILE FAKTYCZNIE kosztuje przedmiot, mogę tylko poprzez płatność kartą, zgadza się? :)

Pozdrawiam.
kicjow
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 sie 2014, o 19:41
Telefon:: LG

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez marx » 3 sie 2014, o 19:17

tak jak piszesz, dotyczy polskiego paypala

Autor postu otrzymał pochwałę
marx
Administrator
 
Posty: 12529
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez kicjow » 3 sie 2014, o 19:25

Dziękuję serdecznie za pomoc.
kicjow
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 sie 2014, o 19:41
Telefon:: LG

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez mateo1992 » 5 sie 2014, o 16:43

Poradnik jest nieaktualny!!!
Chciałem zrobić taki przelew i paypal przestał współpracować z alior sync i nie można robić zakupów przez aliora i paypala które kiedyś były razem połączone!
mateo1992
AKTYWNY
 
Posty: 244
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:52
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez misiek9191 » 11 sie 2014, o 10:47

Witam! mam konto w mbanku i do tej pory płaciłem zwykłą kartą visa. Przypuśćmy kurs dolara był 3.10 to musiałem płacić jeszcze za przewalutowanie co wychodziło ok 3,25 za dolara. Ostatnio złożyłem wniosek o ekarte do płacenia w USD abym mógł płacić w dolarach bez przewalutowania. Lecz doładowałem tą ekarte zapłaciłem za zakupy i wychodzi tak samo jak kartą visa. mógłby mi ktoś powiedzieć jak prawidłowo jej używać?
misiek9191
 
Posty: 25
Dołączył(a): 10 lip 2014, o 09:37
Telefon:: 5664848964

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez marx » 11 sie 2014, o 11:02

mateo1992 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dzis płaciłem w ten sposób i działa normalnie, wzięło mi kilka dolarów z salda paypal i brakującą kwotę z karty w t-mobile usługi bankowe dawny aliorsync
Coś masz zle ustawione jak nie możesz płacić.
Obrazek
marx
Administrator
 
Posty: 12529
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez marx » 11 sie 2014, o 11:26

Z ekarta jest problem taki że jej nie da się doładować z [url=http://tanieee.produktyfinansowe.pl/e/lead/1116/[/url] i niestety bank swoja prowizję zabiera. Z plusów to masz karte która możeszpo zakupach bezpłatnie rozładować.
marx
Administrator
 
Posty: 12529
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez misiek9191 » 11 sie 2014, o 13:48

marxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No własnie doładowuje ją z ekonta w złotówkach myślałem że jak mam tą kartę to będę już płacił w takiej cenie jak aktualnie stoi dolar;/ więc widze że nie potrzebnie ja zamawiałem i 25 zł zapłaciłem.
misiek9191
 
Posty: 25
Dołączył(a): 10 lip 2014, o 09:37
Telefon:: 5664848964

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez marx » 11 sie 2014, o 15:35

Karta stworzona w celu podniesienia bezpieczeństwa internetowych zakupów, Dolara tam sie kupuje po cenie banku. Szkodą ze mBank nie pozwala tam przelewać dolarów kupionych taniej gdzie indziej. Ale pomimo wszystko powinno być taniej niż płacąc kartą z konta złotówkowego
marx
Administrator
 
Posty: 12529
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Odp: Paypal - płatności międzynarodowe

Postprzez dash4 » 18 sie 2014, o 22:01

irbis9 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dokładnie tak, ale jak nie zmienisz opcji będziesz miał podwójne przewalutowanie. Po podpięciu karty będziesz miał weryfikację z przewalutowaniem, ale na małą kwotę.

Po weryfikacji zmieniasz:
Profil -> Więcej Opcji -> Moje Pieniądze -> Moje wstępnie zatwierdzone płatności Zarządzaj płatnościami automatycznymi i subskrypcjami. Zauktualizuj -> Ustaw dostępne źródła finansowania płatności -> Karta kredytowa MasterCard xxx Opcje przeliczania -> Proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedającego.

Później możesz testowo kupić coś za małą kwotę w $, powinno pójść bez przewalutowania, ważne żeby wybrać kartę przy płaceniu, nie saldo.



Qrcze chyba tych opcji nie zmieniłem u siebie, i robiąc zakupy u Chińczyka towar był w cenie 29 $ a PayPal zabrał mi z konta trochę ponad 32$.
Teoretycznie zrobiłem wszystko tak jak w poradniku na 1 stronie...ale gdzieś pewnie ominąłem te ustawienia.

Rozumiem że po zmianie tych Zatwierdzonych płatności PP nie będzie już mi przewalutowywał USD z karty MasterCard(z Tmobile) na ZŁ i potem znów na USD??

I drugie pytanie- trochę mi "gul" drgnął jak mi podwójnie przeliczyło te USD a poza tym naczytałem się że sporo danych wypływa z tego PP, więc usunąłem swoją podpiętą kartę MasterC do Pp. Czy za usuwanie i dodawnie karty pobierane są prowizje? Przydało by się podpiąć jednak kartę do PP i pytanie brzmi - czy seryjnie jest większe prawdopodobieństwo że gdzieś te dane wypłyną i ile kasują za podpięcie karty. W historii tego nie sprawdzę bo trochę tego jest...
Dzięki
dash4
AKTYWNY
 
Posty: 215
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 23:05
Pochwały: 2
Telefon:: htc

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez ambi » 29 sie 2014, o 00:51

Hej,
Chciałem dziś kupić telefon na antelife. Niestety mimo, że na koncie PP miałem pieniądze to podczas checkoutu poprosili mnie o podanie danych do karty. Jak się potem okazało (korzystając z kalkulatora walut na stronie PP) liczą sobie za $1 prawie 3,33zł.. pieniędzy było za mało i stąd prośba o podanie karty.
Pytanie dotyczy podpinania karty PLN. Czy da się zrobić tak, że przewalutowanie odbywa się jedynie w banku i PayPal nic dodatkowo nie pobiera?
Płaciłem już tą kartą na innych stronach w zagranicznych walutach i zawsze przelicznik był bardzo w porządku.
Z góry dziękuje za odpowiedź:)
ambi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 sie 2014, o 00:27
Telefon:: Xiaomi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron