• Reklama

Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez klocu » 6 gru 2016, o 20:24

yyy, no ale myfiend miał mi przelać 10$, a nie 10-opłaty..
klocu
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 paź 2016, o 12:40
Telefon:: Nokia

Reklama

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez KarlosW » 6 gru 2016, o 20:38

Idź do sądu.
Tylko czy znają tam chiński.. Hmm

By THL W200
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez marcoos1 » 6 gru 2016, o 20:49

Jak w sklepie płacisz kartą to prowizję od terminala płaci sklep (czyli ten co odbiera kasę). Dokładnie to samo. Płacisz XXX a sklep dostanie troszkę mniej. Chińczyk miał przelać 10$ i tyle przelał. Opłaty są po twojej stronie
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez fake4r » 6 gru 2016, o 20:52

klocu napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja też ostatnio dostałem częściowy refund na PP, w sumie pierwszy raz, też nie wiedziałem że są takie opłaty. Zawsze brałem refund na ali przez spór.
Ale nie zamierzam się strzępić o te 2zł litości, mi akurat wysyłali 11$ opłata praktycznie ta sama.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez Hieronim » 7 gru 2016, o 20:51

Witajcie!

Mi chyba coś nie zadziałało :-/

Konto dolarowe w Alior (to ten sam produkt co T-Mobile Sync wg infolinii dla klienta mającego konto w Alior od 10 lat) + karta MasterCard (zero jakichkolwiek opłat przy e-płatnościach).
Na koncie PayPal podpięta w/w karta.
Dokonuję płatności, PayPal skubie prowizje OK do przyjęcia. Tak jest w regulaminie, płacą obie strony.
Nie pomaga opcja wysyłki do rodziny, dalej jest prowizja. Robię płatność.
Na drugi dzień kolejne 10 USD mniej na koncie, bo PayPal odpytał mój bank i przeliczył po swoim kursie.
W banku sprawdzili .. PayPal zgarnął dodatkową pulę samodzielnie.

To się nadaje tylko do prasy ....

Kolejny przypadek .. Płatność PayPalem, kwota blisko 2000 USD, ta sama karta MasterCard co z poprzedniego konta.
PayPal samej prowizji na starcie zawołał około 100 USD i dodatkowo chciał przeliczyć wg własnej tabeli pomimo fizycznego posiadania środków na koncie przypiętym do karty.
Zdecydowanie taniej wyszło z Western Union gdzie za obsługę wzięli tylko 50 USD.

PayPal i Alior? Ktoś tu kogoś robi w konia, a powtarzam .. konto T-Mobile Sync to jest to samo co Alior :)
Hieronim
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7 gru 2016, o 20:42
Telefon:: Mi5
ROM: GLOBAL

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez Frozen drugi » 7 gru 2016, o 21:21

Hieronim napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A masz ją podpiętą jako $? Coś mi się wydaje, że nie to prowizje liczą.
Frozen drugi
 

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez Hieronim » 7 gru 2016, o 21:31

Frozen drugi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Oczywiście, że to nie prowizja, a bandyckie przeliczenie po własnym kursie USD.

Czyli uściślając: obciążyli moje konto zabierając w moich USD, przeliczyli to po swoim kursie na PLN, przekazali moją kwotę USD Chińczykowi, a potem przeliczyli zwrotnie brakującą różnicę i ponownie obciążyli mi konto ;-)

Właśnie czytam ich regulamin raz jeszcze i jest jak byk, że Oni na tym zarabiają :)

To ja już wolę płacić Western Union nosząc gotówkę w zębach - szybko, taniej i bez pośredników.

Co kto woli....
Hieronim
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7 gru 2016, o 20:42
Telefon:: Mi5
ROM: GLOBAL

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez Frozen drugi » 7 gru 2016, o 21:44

Troche bez składni napisałem ale dobra....
Z tego wynika że nie masz jej ustawionej jako dolarowej i tyle bo masz podwójne przewalutowanie. W takim wypadku trzeba się do nich zgłosić. Podpięcie karty do PP jest darmowe ,jak i przelewy rodzinne bo sam mam przetestowane.
Frozen drugi
 

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez Hieronim » 7 gru 2016, o 22:08

Frozen drugi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jak to? Przecież MasterCard jest z automatu w USD :)

Patrz na info z PayPal:

TRANSAKCJE MIĘDZYNARODOWE

"Opłaty za transakcje międzynarodowe pobierane są w przypadku wysyłania i odbioru pieniędzy. Jeśli płatność realizowana jest w walucie obcej, dodatkowo pobierana jest opłata za przeliczenie waluty. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w sekcji Opłaty w naszej Umowie z Użytkownikiem. W tym celu u dołu dowolnej strony serwisu PayPal kliknij łącze Umowy prawne, a następnie Umowa z Użytkownikiem usługi PayPal."

Co robię źle .. kto mi wskaże temu piwo :)

Z ciekawości jutro sobie porozmawiam z CallCenter :)
Hieronim
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7 gru 2016, o 20:42
Telefon:: Mi5
ROM: GLOBAL

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez Boomszakalaka » 7 gru 2016, o 22:09

Mogę potwierdzić, trzeba zadzwonić na infolinię PayPala. Wczoraj chciałem coś kupić używając karty walutowej w USD i przewalutowało mi przy podsumowaniu płatności na PLN. Dziś zadzwoniłem, konsultantka ustawiła kartę jako dolarową i płatność przeszła bez problemów.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Autor postu otrzymał pochwałę
Boomszakalaka
AKTYWNY
 
Posty: 299
Dołączył(a): 3 cze 2012, o 19:05
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 15

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez Hieronim » 7 gru 2016, o 22:22

Boomszakalaka napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Bardzo Wam dziękuję!

Warto było na sam początek mojej obecności tutaj z Wami się odezwać :)

Jutro działam.
Hieronim
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7 gru 2016, o 20:42
Telefon:: Mi5
ROM: GLOBAL

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez marcoos1 » 7 gru 2016, o 22:23

@Hieronim
Weź sobie kartę w https://kantor.aliorbank.pl/
To nie jest to samo co konto walutowe w aliorze (ale ten sam bank). Masz lepsze kursy, przelewy w ramach banku oczywiście idą natychmiastowo, brak opłat po pierwszej operacji.
Ominiesz przewalutowanie, bo tam masz konto w USD
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości