• Reklama

Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez jan1994 » 14 lis 2016, o 23:57

Nie da się do banku w Polsce wypłacić środków w USD z konta PayPal bez przewalutowania na PLN. Pytałem o to osobiście - odpowiedź brzmiała "pracujemy nad tym" :lol:
jan1994
AKTYWNY
 
Posty: 233
Dołączył(a): 30 gru 2015, o 21:53
Lokalizacja: Białystok
Pochwały: 15
Telefon:: MI 5

Reklama

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez jfd » 15 lis 2016, o 17:22

Janie, na infolinii zawsze powiedzą, że sie nie da, bo w regulaminie jest tak zapisane. Ale być może w praktyce da się to jakoś zrobić...:)
jfd
 
Posty: 0
Dołączył(a): 14 paź 2016, o 22:26
Telefon:: samsung

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez marx » 15 lis 2016, o 19:56

Jeżeli ktoś chce zakładać konto walutowe, czy to pod Paypala, czy do zakupów w sklepach, to na chwilę obecna bezkonkurencyjny jest nestbank.pl
Tak samo jeżeli chodzi o konto w złotówkach, bank oferuje bezwarunkowe "0" za wszystko, a nawet aż 4% na lokacie.

Jeden minus, wydanie drugiej karty kosztuje, np dolarowa to 6$. Więc jak chcemy jedynie do zakupów w chinach/USA to nie bierzemy karty do konta złotówkowego.
marx
Administrator
 
Posty: 12484
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez smallec » 15 lis 2016, o 21:13

Czy ktoś z szanownych użytkowników ma dziś problem z płatnością w walucie sprzedającego ? W Paypalu odznaczone wszystko jak trzeba, zarówno ebay.com jak i inne strony oferujące płatność PayPal odrzucają opcję płatności kartą bez przewalutowania. Ktoś ? Coś ?
smallec
 
Posty: 0
Dołączył(a): 15 lis 2016, o 21:10
Telefon:: Samsung

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez duniek » 16 lis 2016, o 02:41

cos nie dziala i nie wiadomo czemu
ostatni raz placilem 10 listopada i było ok

teraz kupilem cos na ebayu probowalem kilka godzin temu zaplacic i odrzuca płatnosc (mam kwote odliczoną na karcie)
przy platnosci pojawia sie "exchange rate" czyli kurs wymiany, tylko pytanie co chce tam przeliczac skoro leci z karty USD

probowalem tez wyslac bezposrednio na adres paypalowy i jest to samo, moge zmienic USD USD i odrzuca

na probe zamowilem kabelek za 0,99$ i zwykle tyle brało, tym razem sciagneło mi z konta 1,06$ czyli przewalutowalo podwojnie
duniek
 
Posty: 0
Dołączył(a): 16 lis 2016, o 02:31
Telefon:: LG

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez duniek » 16 lis 2016, o 15:12

rozwiazanie:
trzeba zadzwonic do paypala i powiedziec konsultantowi ktore karty są do jakiej waluty(on manualnie to zmieni i bedzie OK, pytalem czy da rade to samemu zmienic - niestety nie )
wiec widocznie cos zmieniali, dlatego tak sie stalo
duniek
 
Posty: 0
Dołączył(a): 16 lis 2016, o 02:31
Telefon:: LG

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez lokalizator » 16 lis 2016, o 15:44

Tak jest zdaje się na polskim rynku.
PayPal w UK nic nie narzuca. Przykładowo karta Revolut jest rozliczania tak jak sobie życzymy - w walucie sprzedawcy lub PayPal.
Obciążenia spływają w wybranej walucie.
Nie trzeba dzwonić w żadnej sprawie.

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk
Wklepane z LeTV X800
lokalizator
 
Posty: 188
Dołączył(a): 2 cze 2014, o 10:34
Lokalizacja: UK
Pochwały: 8
Telefon:: LeEco

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez duniek » 16 lis 2016, o 18:30

tyle ze ja placilem od roku USD GPB EUR bez zadych problemow i nagle cos sie stało

konsultant powiedział mi ze on widzi u mnie w panlu 3 karty ale dla niego jest widoczna kazda w PLN, wiec dlatego nie przechodzilo bo robiło sie podwojne przewalutowanie

w 5 min zostalo zmienione i pewnie bedzie dzialac kolejny rok dopoki znowu czegos nie beda zmieniac
duniek
 
Posty: 0
Dołączył(a): 16 lis 2016, o 02:31
Telefon:: LG

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez jurekg » 17 lis 2016, o 05:41

marx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

W jakim sensie bezkonkurencyjna jest oferta nestbanku odnośnie konta walutowego w $ i karty do tego konta?
Przelew zagraniczny w walucie $ to 0,2%, min. 5$, są chyba lepsze oferty?
jurekg
AKTYWNY
 
Posty: 296
Dołączył(a): 11 lis 2012, o 12:15
Lokalizacja: Biecz
Pochwały: 13

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez marcoos1 » 17 lis 2016, o 13:44

Nie jestem klientem nest (i nie byłem), ale chyba nikt tu nie płaci przelewem zagranicznym.
Płatność kartą a przelew to dwie różne rzeczy.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez Yar0 » 17 lis 2016, o 19:39

Ja mam konto w $ nestbanku i porównując z kantorem aliora tam mam kartę w € to jest zdecydowanie gorzej nawet limity trzeba zmienić telefonicznie jak dla mnie nieporozumienie bo trzeba dzwonić z tego samego numeru który jest podany przy zakładaniu konta. Ja bym polecił do kantoru aliora wziąć kartę w $ żadnych opłat i 10 przelewów expresowych za darmo, kurs walut też jest ok. Jeżeli ktoś posiada konto w aliorze w pln to nie ma się nad czym zastanawiać.

Wysłane z mojego x600 przy użyciu Tapatalka
Yar0
 
Posty: 59
Dołączył(a): 17 lut 2015, o 20:03
Telefon:: Elephone p6000

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez Yar0 » 18 lis 2016, o 13:59

jurekg napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Mało tego jeden przelew przychodzący w miesiącu jest darmowy każdy następny po 1.3$, pisząc mojego poprzedniego posta nie byłem pewien jaka opłata więc tego nie napisałem po sprawdzeniu w tabeli opłat jest jw. Jak dla mnie kantor aliora na dzień dzisiejszy jest bezkonkurencyjny.

Wysłane z mojego x600 przy użyciu Tapatalka
Yar0
 
Posty: 59
Dołączył(a): 17 lut 2015, o 20:03
Telefon:: Elephone p6000

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron