• Reklama

Opinie o Banggood

Banggood.com Oferta sklepu, promocje, kupony, opinie, pomoc

Re: Opinie o Banggood

Postprzez clorox » 10 lut 2017, o 20:04

Kolego spokojnie. Nikt tu nie chce na ciebie naskakiwać. Gdybyś miał większe doświadczenie w zakupach od majfrendów to uwierz, że byś nie napisał swojego posta. Można dużo gorzej trafić. Ja kupiłem na Ali telefon od w sumie polecanego sprzedawcy i po miesiącu wiedziałem, że dostałem lewy tracking, a kasę zwrócili mi po 85 dniach... Tak więc wrzuć na luz i przebij się przez FAQ i parę tematów, które są nieocenionym źródłem wiedzy pisanym przez ludzi, którzy zjedli zęby na imporcie z Chin.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Reklama

Re: Opinie o Banggood

Postprzez Flyagaric » 10 lut 2017, o 20:47

Domyślałem się, że jednak nie zrozumiesz. Dlatego też napisałem, że EoT - najlepiej się uczyć na własnych błędach, tak zrób.

clorox napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Miast przeczytać parę wątków - a forum, to jednak przwdziwa skarbnica - lepiej nakręcać sh*tstorm.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Opinie o Banggood

Postprzez Azael » 10 lut 2017, o 21:14

Czym się różnią te dwie płatne opcje wysyłki? Cena podoba. Która będzie mniej narażona na jakieś opłaty typu VAT?
Obrazek
Azael
AKTYWNY
 
Posty: 493
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 21:53
Pochwały: 4
Telefon:: Sony

Re: Opinie o Banggood

Postprzez clorox » 10 lut 2017, o 21:19

Różnią się czasem dostawy. Priority Direct Mail zwykle jest szybsze. Obydwie równie dobrze mogą wpaść na VAT (obecnie 99% jak w paczce telefon). Poczytaj: faq-dzialu-zakupy-zanim-zadasz-pytanie-przeczytaj-t15077.html#p148043
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Opinie o Banggood

Postprzez Azael » 10 lut 2017, o 21:23

Zamawiam power bank więc może VAT ominie i ta kontrolę. CE?
Azael
AKTYWNY
 
Posty: 493
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 21:53
Pochwały: 4
Telefon:: Sony

Re: Opinie o Banggood

Postprzez clorox » 10 lut 2017, o 21:41

To zależy na który UC trafi. Jak na UP Przemyśl to może poleżeć...
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Opinie o Banggood

Postprzez radman. » 10 lut 2017, o 21:46

Azael napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Bierz priorytet bo przyjdzie Ci szybciej (wysyłają NL post).
Rób to co lubisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować.
Avatar użytkownika
radman.
 
Posty: 179
Dołączył(a): 23 mar 2016, o 18:18
Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy S9+

Re: Opinie o Banggood

Postprzez karamba88 » 15 lut 2017, o 11:20

Ile mam czasu na rezygnację z zakupu po wpłacie przez PayPal?

Kupiłem kabel usb i po 5 minutach od wpłaty już nie mogłem przerwać zamówienia z poziomu aplikacji mobilnej i strony internetowej.
Wysłałem szybko email z prośbą o przerwanie zamówienia i refund.
Niestety odpowiedz na email przyszła następnego dnia, a w niej informacja, że zamówienie wyszło z magazynu i już pozamiatane.
Banggood zrealizował wysyłkę w ekspresowym tempie. Cieszy, że tak szybko. Martwi, że w razie pomyłki przy zakupie nie ma praktycznie możliwości na anulowanie zamówienia.
Oczywiście istnieje alternatywa zwrotu produktu, jak dojdzie do mnie fizycznie paczka.
Jednak wydłuży to proces anulowania zamówienia do jakiś 3 miesięcy (otrzymanie paczki z Chin 1-1,5 miesiąca i odesłanie paczki do Chin 1 miesiąc, zwrot kosztów odsyłki przez PayPal 14 dni).

Wystąpiłem o przyznanie Banggood points w ramach rekompensaty za brak możliwości anulowania zamówienia. Niestety raz konsultant się zgodził, potem napisał, że jednak nie może przyznać rekompensaty zanim paczka nie wróci do nich.
Generalnie błahostka ale niesmak zostaje.
Dotychczas nie było żadnych problemów z Banggood. Teraz jest mały zgrzyt.
karamba88
 
Posty: 68
Dołączył(a): 22 lis 2015, o 10:33
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi

Re: Opinie o Banggood

Postprzez fake4r » 15 lut 2017, o 11:31

Ale jaki nie smak? Że sklep realizuje zamówienie w ekspresowym tempie to błąd? Chyba zanim co się kupi to można się spokojnie zastanowić, i to nie godzinę, tylko nawet kilka dni. A nagle po 5 minutach od wpłaty chcesz rezygnować? Możesz, no ale trochę to dziwne. Chociaż tempo banggood w tej sytuacji zaskakuje. Ja zawsze po zapłacie a jeszcze przed wysyłką miałem przycisk "apply refund" przy każdym zamówieniu.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Opinie o Banggood

Postprzez karamba88 » 15 lut 2017, o 11:58

Oczywiście, że miałem przycisk "Apply refund". Tylko, że klikanie w ów przycisk nic nie dawało. Szybko wysłałem email z prośbą o anulowanie zamówienia. Niestety różnice czasowe robią swoje i Chińczycy spali w tym czasie.

@fake4r Jesteś bardzo życzliwym człowiekiem. Wobec tego w swojej ocenie owej sytuacji weź proszę pod uwagę fakt, że przeoczyłem możliwość dodania kuponu rabatowego.
Po 5 minutach od zakupu uświadomiłem sobie, że mógł być on tańszy. Wobec tego próbowałem jak pozwala mi regulamin sklepu: odstąpić od zakupu i ponownie zakupić z dodanym kuponem rabatowym. Banggood często sam zachęca do korzystania z kuponów rabatowych.

ZAWSZE spokojnie zastanawiam się nad zakupami. Po prostu zagapiłem się i nie skorzystałem z kuponu.

W tym przypadku ekstremalnie szybki czas realizacji zamówienia zadziałał na moją niekorzyść. Oczywiście była to specyficzna sytuacja. W innym wypadku byłbym nadzwyczaj zadowolony z ekspresowego tempa realizacji zamówienia. To jest oczywista oczywistość.
karamba88
 
Posty: 68
Dołączył(a): 22 lis 2015, o 10:33
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi

Re: Opinie o Banggood

Postprzez fake4r » 15 lut 2017, o 12:00

To trochę bardziej usprawiedliwia chęć rezygnacji. No nic trudno się mówi, za to jesteś bogatszy o kolejne doświadczenie ;-) a strata chyba niewielka...
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Opinie o Banggood

Postprzez akir » 15 lut 2017, o 13:33

Kupiłem przewód(jest uszkodzony) , jedyne co mogę zrobić to pisać do banggood. Komentarza nie da się wystawić wyświetla że produkt już nie jest sprzedawany

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
akir
AKTYWNY
 
Posty: 653
Dołączył(a): 25 gru 2016, o 12:03
Pochwały: 14
Telefon:: huwawei

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Banggood.com



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron