• Reklama

Oceny i opinie o sklepach i sprzedawcach z aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Oceny i opinie o sprzedawcach z aliexpress

Postprzez abeon » 9 gru 2013, o 20:44

Zakupiłem ostatnio w tym samym czasie 2 telefony Lenovo u różnych sprzedawców:
Doeschance Industrial CO., Ltds. - dzień po zaakceptowaniu płatności dostałem numer trackingowy, w dniu następnym pojawiły się pierwsze informacje, a już dziś paczuszka wyleciała do kraju przeznaczenia.

Shenzhen Ugood Electronics Co., Ltd. - dostałem numer trackingowy, ale od 4 dni nie pojawiły się na nim żadne informacje i widzę, że potwierdzają się informacje, że ten sprzedawca nie śpieszy się z wysyłką. Specjalnie prosiłem o w miarę szybkie nadanie paczki aby otrzymać sprzęt jeszcze przed świętami ale to już raczej się nie uda przynajmniej w wypadku tego sprzedawcy (oczywiście zapewniał, że tak będzie oraz, żebym się nie martwił).
Stąd moje pytanie, jeśli wysyłka jeszcze bardziej się opóźni to co można zrobić aby troszkę chińczyka przycisnąć, ewentualnie uzyskać jakąś $ rekompensatę za opóźnienia.

Póki co mogę polecić pierwszego sprzedawcę, ze względu na profesjonalne podejście oraz szybką wysyłkę.
abeon
 
Posty: 86
Dołączył(a): 21 lis 2013, o 03:37
Telefon:: a820

Reklama

Re: Oceny i opinie o sprzedawcach z aliexpress

Postprzez kross12 » 10 gru 2013, o 16:52

Cześć chcę kupić telefon lenovo a850 i zastanawiam się pomiędzy tymi dwoma ofertami

-J-AIR (HK) Technology Co. Limited Brand Shop (98.4% Positive feedback, na aliexpress od 08 Mar 2012)
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

-X Show Technology Ltd-shipping in 24 hours (97.6% Positive feedback, na aliexpress od 27 Jan 2010)
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


za X Show przemawia to że są długo na rynku i jest kilka pozytywnych opinii na forum.
za J-AIR przemawia to że mają największą sprzedaż a850 na ali (1022 orders), trochę lepszy Positive feedback oraz ich akcja budzi we mnie większe zaufanie

może ktoś z większym doświadczeniem poradzi mi gdzie on by kupił ?

dziękuje za pomoc
kross12
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 gru 2013, o 12:27
Telefon:: HTC

Re: Oceny i opinie o sprzedawcach z aliexpress

Postprzez Nalesnik » 10 gru 2013, o 21:08

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wysłanie przesyłki 2013-11-20 20:28 SINGAPORE SŘ5
Doręczenie przesyłki 2013-11-27 16:18.


h
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wysłanie przesyłki 2013-11-16 16:35 SINGAPORE SŘ2
Doręczenie przesyłki 2013-11-25 16:03

Polecam tych dwóch sprzedawców. Przesyłki szybko doszły (szybciej niż się spodziewałem).
Nalesnik
 
Posty: 11
Dołączył(a): 27 paź 2013, o 11:40
Telefon:: w450

Re: Oceny i opinie o sprzedawcach z aliexpress

Postprzez adino8 » 11 gru 2013, o 00:12

Ze swojej strony polecam Hong Kong Goldway - http://www.aliexpress.com/store/311331

Jednego dnia kupiłem od nich dwa telefony (na dwa różne adresy). Przesyłki szły Singapore Post i w 13 dni (od odebrania od sprzedawcy) były u mnie. Widać, że telefony sprawdzane przed wysłaniem, bo dodana była sieć wi-fi sklepu. Sprzedawca zadeklarował, że wysyła ramki na zdjęcia, których cena wynosi 29 USD - na szczęście obeszło się bez problemów z Urzędem Celnym i jestem do przodu o podatek vat od obu telefonów ;-)

Trzymam kciuki, żeby wasze przedświąteczne zakupy też przemknęły niezauważenie przez UC :-)
adino8
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 14:04
Telefon:: Samsung

Re: Oceny i opinie o sprzedawcach z aliexpress

Postprzez zyjemy » 12 gru 2013, o 18:57

Polecam sprzedawcę:

Shenzhen Knnoo Technology Co., Ltd.
http://www.aliexpress.com/store/834459

Kupowałam telefon Lenovo A660 i dodatki do niego. Przesyłka doszła DHL-em w 2 tygodnie, wszystko zgodne z opisem.
zyjemy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 lis 2013, o 23:24
Telefon:: aktualnie żaden

Re: Oceny i opinie o sprzedawcach z aliexpress

Postprzez smigacz88 » 12 gru 2013, o 20:09

Ja polecam ZomLong International Trading Co., Ltd.

http://www.aliexpress.com/store/909829

Telefon zamówiony - 26.11
Wysyłka - 30.11
Dostawa bez VATu - 11.12
smigacz88
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2 lis 2013, o 19:48
Telefon:: 820

Re: Oceny i opinie o sprzedawcach z aliexpress

Postprzez rycart » 13 gru 2013, o 17:28

adino8 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nie wiem, czy wszyscy to doczytali na dole ogłoszeń Goldwaya, ale ten sprzedawca swoj wysoki feedback zawdzięcza nie tylko dobrej obsłudze klienta, ale także trikowi, który budzi moje wątpliwości. Goldway domyslnie oferuje półroczną gwarancję, która jest automatycznie przedłużana do 9 lub 12 miesięcy, gdy klient wystawi 5-gwiazdkowy feedback w ciągu odpowiednio 7 lub 3 dni po odebraniu towaru. I tym samym skraca do absolutnego minimum czas na otworzenie sporu. Po feedbacku widać, że większość klientów woli zrezygnować z czasowej ochrony kasy przez Aliexpress, któremu jakoś tam zalezy na budowaniu zaufania klientów na rzecz gwarancji, podczas ktorej jest się zdanemu na łaskę i niełaskę sprzedawcy.

Czy Goldway chociaż realizuje gwarancję bez problemów?
rycart
 
Posty: 18
Dołączył(a): 18 paź 2013, o 14:15
Telefon:: Motorola
ROM: 4.4

Re: Oceny i opinie o sprzedawcach z aliexpress

Postprzez rycart » 13 gru 2013, o 22:49

Odradzam kolejnego sprzedawcę, który w ofercie ma karty microSD i akcesoria niezwiązane z telefonami.

Sprzedał mi kartę microSD ADATA, której adapter był grubszy od oryginalnego, w testach wykazała zaledwie klasę 4 zamiast deklarowanych 10, a po kilku uzyciach przestała działać. Spór już otwarty, wsparty dodatkowo skargą do Aliexpress za sprzedawanie podróbek.

http://www.aliexpress.com/store/415488
rycart
 
Posty: 18
Dołączył(a): 18 paź 2013, o 14:15
Telefon:: Motorola
ROM: 4.4

Re: Odp: Oceny i opinie o sprzedawcach z aliexpress

Postprzez michaelred » 14 gru 2013, o 01:51

dexmark napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja Antion mogę polecic. Szybko odpisuje. Paczkę z tel zdeklarował dokładnie tak jak chciałem( nazwę i cenę) wysyła szybko przez SG. Tracking pojawia się szybko po nadaniu. Zrobiłem tez jeden cancel order bo zmienilem zdanie co
do tel to b szybko zaakceptował i kasę spowrotem miałem po 5 dniach. Na Rosyjskich forach jeden z najbardziej pilecanych. Na hasło 4pad.ru dorzucil mi jeszcze parę gadżetów do a820.

Wysłane z mojego Lenovo A820 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
michaelred
AKTYWNY
 
Posty: 393
Dołączył(a): 4 lis 2013, o 14:06
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 15
Telefon:: LeEco Le 2 x526
ROM: LineageOS 15.1

Re: Oceny i opinie o sprzedawcach z aliexpress

Postprzez rycart » 14 gru 2013, o 09:28

rycart napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dalszy ciąg sprawy - sprzedawca od razu przystał na zwrot kasy. Ma być w ciągu 7-10 dni. Przeprosił i naściemnial, że to wina fabryki.
rycart
 
Posty: 18
Dołączył(a): 18 paź 2013, o 14:15
Telefon:: Motorola
ROM: 4.4

Re: Oceny i opinie o sprzedawcach z aliexpress

Postprzez dnb8 » 16 gru 2013, o 15:36

chce zamówić jiayu g3t - do tej pory zamawiałem w denson ale czytam ze tam jest lipa ostatnio.
ktos ostatnio zamwaiał g3t i poleca sprzedawce?
Avatar użytkownika
dnb8
 
Posty: 155
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 12:10
Lokalizacja: LiquidCity

Re: Oceny i opinie o sprzedawcach z aliexpress

Postprzez Marcin00712 » 16 gru 2013, o 16:26

Chinatronic polecam w 100%. Mimo strachu że się naczekam, rzeczowa obsługa. Zamówione 2 paczki, trzecia w drodze.

Po dwóch dniach od zaakceptowania płatności dostałem tracking numbery, po dwóch kolejnych pierwsze statusy że Chiny, Hongkong.
Paczki oznaczone jako gift, 25$ deklaracja "Mobilephone for gift". W telefonach wgrane softy na pewno nie producenta ;) Aaa jednego dnia kupując lenovo a830 cena była wyższa, na drugi dzień wiadomość że cena spadła na ten telefon i jeżeli chce, mogą dorzucić mi w tej cenie Lether case. ;)

Polecam, w moim rankingu lepszy od Ebe.
Marcin00712
 
Posty: 33
Dołączył(a): 24 wrz 2013, o 22:28
Telefon:: zte

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron