• Reklama

Teraz jest 9 maja 2024, o 00:01

Nowości Nowości dla Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI

Mapa strony Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI » Dział : Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

xantige.com - ktoś to zna? czy to nie jest ściema?

Niedawno spotkałam się z ofertą sklepu: http://xantige.com który sprzedaje podróbki 1:1 np. Samsunga i iPhona (z telefonów). Ceny? Mocno podejrzanie niskie.
Ktoś się spotkał z tym sklepem? Kupował (płatność w bitcoinach, ale podają od razu jak je kupić i gdzie)? Oferta kusi, ale tym bardziej jestem ostrożna.

(nie wiem czy ten temat w odpowiednim miejscu - nie wiedziałam gdzie go dodać)
Czytaj więcej : xantige.com - ktoś to zna? czy to nie jest ściema? | Wyświetlone : 1473 | Odpowiedzi : 3


Adres e-mail do WER Warszawa

Hej, potrzebuję adres e-mail do WER Warszawa. Ktoś ma może?
Oczywiście próbowałem się do nich dodzwonić. Bezskutecznie. Z góry dzięki
Czytaj więcej : Adres e-mail do WER Warszawa | Wyświetlone : 1400 | Odpowiedzi : 3


Kontakt do Fire Business (zakupy z Geekbuying)

Cześć

Oczekiwałem na przesyłkę z geekbuying i niestety dostarczenie trafiło na czas mojego urlopu.
Oczywiście zawaliła jak zwykle poczta polska i listonosz bowiem przy próbie pierwszego doręczenia listonosz nie zostawił awizo tj. 27 czerwca (1 lipca wyjechałem na urlop), później przyszedł 4 lipca gdzie nikogo nie było i zostawił awizo powtórne z terminem odbioru do 11 lipca. Wróciłem wczoraj no i klops.
Na poczcie dowiedziałem się, że przesyłka została zwrócona do nadawcy (12 lipca), gdzie ...
Czytaj więcej : Kontakt do Fire Business (zakupy z Geekbuying) | Wyświetlone : 1339 | Odpowiedzi : 0


Aliexpress spór przez paypala z podpieta karta revolut.

Witam
Czy ktos juz zakladal spor na ali poprzez PP z podpieta karta revolut? Nie robia zadnych problemow? Na dniach che zamowic na Ali dwie rzeczy warte ponad $1k i zaplacic revolutem podptym pod paypala.
Czytaj więcej : Aliexpress spór przez paypala z podpieta karta revolut. | Wyświetlone : 1382 | Odpowiedzi : 2


Stawki celne na poszczególne akcesoria

Witam, mam takie pytanie orientuje się ktoś jakie sa stawki celne tzn cło % na akcesoria związane z telefonami ? Konkretnie chodzi mi np

- szkło hartowane
- etui skórzane
- etui silikonowe
- ładowarki samochodowe
- ładowarki sieciowe
- kable USB czy mikro USB
- uchwyt do telefonów

Itd czy to łapie się pod telefony i tylko sam podatek?
Czytaj więcej : Stawki celne na poszczególne akcesoria | Wyświetlone : 1424 | Odpowiedzi : 1


Problem z przesyłką z gearbest

Witam

Zamówiłem z gearbest powerbank xiaomi. Dopłaciłem za nr sledzenia. Oczywiście mineły prawie 3 miesiące i nic nie doszło. Załzożyłem ticketa na gearbest to mi napisali, że to nie ich wina i moga mi oddać połowe ceny albo im dopłace i znów wyślą.

Założyłem spór na paypall to mi napisali, że mogą oddać 10 $ zamiast 17. Ogólnie piszą, że nie ubezpieczyłem i to wina poczty nie ich.

Czy mam podstawy ubiegać się na chargeback ...
Czytaj więcej : Problem z przesyłką z gearbest | Wyświetlone : 1461 | Odpowiedzi : 1


Ostrzerzenie odnosnie aliexpress - absurd.

Moja historia - niuwzglednienie przez aliexpres sporu - gdzie wina sprzedajacego jest udowodniona - miedzy innymi brak CE (juz pomijajajc idiotyzm celnikow, gdzie takie same paczki sciagaja sklepy i nie ma problemu, ale osobom indywidualnym dowalaja 'interpretacje'). Celnicy odeslali paczke, ktora najprawdopodobniej nie zostala odebrana przez kupujacego - to oni odsylali, wiec nie wiem jaki adres wklepali, nie wiem kto wysylal, nie wiem gdzie, nie ma potwierdzenia nadania. Ponoc poczta w chinach/sungapur odeslal z powrotem ...
Czytaj więcej : Ostrzerzenie odnosnie aliexpress - absurd. | Wyświetlone : 2135 | Odpowiedzi : 8


Elektroniczna deklaracja celna w systemie e-Import

Czy może ktoś już samodzielnie zgłaszał towar do oclenie przez wypełnienie elektronicznej deklaracji celnej w systemie e-Import na stronie https://puesc.gov.pl ? Chciałbym zlecić pomoc w wypełnieniu takiej deklaracji (odpłatnie).

Krzysztof
Czytaj więcej : Elektroniczna deklaracja celna w systemie e-Import | Wyświetlone : 1584 | Odpowiedzi : 1


Zamówienie kilku sztuk od jednego sprzedawcy a VAT lub cło.

Planuje zamówić kilka sztuk butow od jednego ze sprzedawców łączny koszt zamówienia około 200$. W jaki sposób mogę uniknąć VATu lub cła?
Czytaj więcej : Zamówienie kilku sztuk od jednego sprzedawcy a VAT lub cło. | Wyświetlone : 1516 | Odpowiedzi : 3


Dlaczego sprzedający na aliexpress tak obawiają się sporu

Witam,
Zdarzyło mi się drugi raz że coś co przyszło było kiepskiej jakości i założyłem spór. I zauważyłem że sprzedawcy dążą dobrego aby jak najszybciej zamknąć taki spór. Nawet proponowali dwukrotnosc zwrócić. Dlaczego tak jest. Czemu oni się tak obawiają tego sporu. Finalnie otrzymałem z aliexpress zwrot.
Czytaj więcej : Dlaczego sprzedający na aliexpress tak obawiają się sporu | Wyświetlone : 1705 | Odpowiedzi : 3


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 165147 • Liczba wątków: 5437 • Liczba użytkowników: 39527

  • Reklama